Badanie komputerowe wzroku

Informacje ogólne np. porady w doborze odpowiedniej oprawy, aktualne trendy, porady stylistów.

Badanie komputerowe wzroku

Postprzez seba » 19 sty 2011, o 11:01

Mam pytanie. Czy na podstawie wydruku z komputera można zrobić okulary? Nie dostałem żadnej recepty po badaniu i do końca nie wiem czy mam jakąś wadę bo na tym wydruku jest tyle cyferek że ciężko coś wyłapać. Przydałyby się jakieś okulary do jazdy czy do kompa, ale sam nie wiem co teraz zrobić.
seba
 
Posty: 223
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 10:54

Re: Badanie komputerowe wzroku

Postprzez Hej » 20 sty 2011, o 20:37

Z tego co wiem musisz zrobić normalne badanie u okulisty. Samo komputerowa badanie wzroku nie wystarczy. Ciekawe czy zapłaciłeś za to kasę ??? :?:
Avatar użytkownika
Hej
 
Posty: 12
Dołączył(a): 20 sty 2011, o 15:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Badanie komputerowe wzroku

Postprzez J.M. » 21 sty 2011, o 09:39

Hej Seba ja już miałam taką sytuacje i powiem Ci,że z tego wydruku na początku się troche się zdziwiłam że mam taką dużą wadę.Gdy poszłam z tym do okulisty to okazało się,że widzę całkiem nieżle.więc ten wydruk może określać wadę wzroku ale nie jest dokładny. :)
J.M.
 
Posty: 267
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 10:35

Re: Badanie komputerowe wzroku

Postprzez aleksanderpolak » 21 sty 2011, o 14:29

Cze z doświadczenia wiem,że konieczna jest konsultacja z okulistą on na podstawie badania komputerowego dobierze konkretne moce zarówno okularów jak i soczewek kontaktowych i niestety przeważnie trzeba za takie badanie zapłacić :(
aleksanderpolak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 5 sty 2011, o 16:07

Re: Badanie komputerowe wzroku

Postprzez seba » 21 sty 2011, o 15:43

to muszę się jednak wybrać do okulisty, dzięki za rady
seba
 
Posty: 223
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 10:54

Re: Badanie komputerowe wzroku

Postprzez smerfetka » 22 sty 2011, o 17:19

hej a mi kiedyś optyk zrobił okulary na podstawie badania komputerowego przyznam się że na wyjeździe poszłam ze znajomymi do sklepu sieciowego i zrobiłam sobie okulary była promocja i przeciwsłoneczne dostałam gratis ponieważ wyszła mi 2 członowa wada coś pani mówiła o astygmatyzmie to się do niech nie mogłam przyzwyczaić, no i wybrałam się do okulisty okazało się że mam zwykłą wadę i musiałam jeszcze raz zrobić okulary moja skucha ale i też nauczka na przyszłość wizyta okulistyczna to podstawa :):):)
smerfetka
 
Posty: 16
Dołączył(a): 28 gru 2010, o 10:55

Re: Badanie komputerowe wzroku

Postprzez Z.Optyk » 24 sty 2011, o 13:06

Witajcie. Rada dla wszystkich-jeśli macie robić okulary udajcie się do okulisty na pełne badanie wzroku. Okulista owszem też robi badanie komputerowe, ale jest to badanie poglądowe. Następnie okulista dobiera moce szkieł za pomocą szkieł próbnych z kasety okulistycznej. Jest to dokładniejsze badanie, poza tym pozwala wykryć inne ewentualne schorzenia oczu. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Z.Optyk
 
Posty: 89
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Badanie komputerowe wzroku

Postprzez wiki » 18 lut 2011, o 18:15

moje kochane dziecko kiedyś mi popsuło okulary nie miałam wyjścia bo bez drugich oczu nie czuje się komfortowo więc musiałam bardzo szybko zrobić sobie okulary zastępcze a że stało się to w weekend skorzystałam z usług optyka sieciowego pojechałam z rodziną wybrałam okulary w miedzy czasie zrobiłam zakupy i po 2 godz miałam nowe na początku było ok ale miałam duże problemy z jakością okularów wypadało mi szkiełko przez to też szybko mi się popsuły więc na spokojnie zrobiłam sobie badanie u okulisty i zamówiłam nowe okulary co się okazało okulary z których korzystałam prawie rok czasu po pierwsze że się psuły to i wada nie była tak dobrana jak należy okulista po roku przepisał mi słabsze szkła i powiedział że te poprzednie były za mocne nie ukrywam że się zezłościłam i z tego co pamiętam były one właśnie wykonane na podstawie badania komputerowego bynajmniej wizyta nie wyglądała tak jak u optyka pozdrawiam i radzę uważać gdzie się robi okulary :)
wiki
 
Posty: 16
Dołączył(a): 27 gru 2010, o 10:54

Re: Badanie komputerowe wzroku

Postprzez Agnes » 9 kwi 2011, o 18:03

Witam-samo badanie komputerowe jest badaniem wstępnym które należy zweryfikować UWAGA!!! sam wydruk nie jest receptą na okulary.Pozdrawiam.
Agnes
 
Posty: 69
Dołączył(a): 7 mar 2011, o 16:14
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Re: Badanie komputerowe wzroku

Postprzez Iwona Z » 6 paź 2011, o 08:54

Dzień dobry.

Zdecydowałam się poradzić u Was na forum. Za bardzo nie wiem nawet w który temacie mam wpisać moją sytuację...
w każdym razie sprawa wygląda następująco:
jeszcze jako mała dziewczynka byłam męczona okularami, ciągłymi ćwiczeniami itp. Doskonale pamiętam jak przy praktycznie każdym spotkaniu była mowa na temat mojego wzroku i moich okularów przez co niezbyt chętnie je nosiłam... Ogólnie rzecz biorąc nie widziałam żadnej zmiany w widzeniu bez okularów i w okularach... Okulista powiedziała ze to widocznie wada genetyczna i na tym sie skończyło badanie.

Jakiś czas później wybrałam się do okulisty i o dziwo na badaniu komputerowym nie wyszło nic groźnego, wada praktycznie żadna... a ja na jedno oko bardzo słabo widzę i co dziwne nie widze poprawy przy dobieraniu mocy przez okulistę;/
Półtora roku temu miałam kolejne badanie, sytuacja taka sama jak poprzednio: badanie komputerowe nic nie wykazywało, badanie dna oka wszystko w porządku a ja jak nie widziałam tak nie widzę...

Zna ktoś podobny przypadek? Macie jakieś rady dla mnie? Ja w zasadzie już przywykłam do takiego widzenia ale może jest jakiś sposób by to zmienić???
Iwona Z
 
Posty: 8
Dołączył(a): 6 paź 2011, o 08:27

Następna strona

Powrót do Okulary

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość