Badanie komputerowe wzroku

Informacje ogólne np. porady w doborze odpowiedniej oprawy, aktualne trendy, porady stylistów.

Re: Badanie komputerowe wzroku

Postprzez Z.Optyk » 17 paź 2011, o 15:04

A zdziwilibyście się ile osób robi sobie okulary na podstawie tylko takiego komputerowego badania wzroku okulary... Niestety ludzie wolą iść na łatwiznę niż poświęcić trochę czasu swoim oczom. Nie raz miałam klienta, który chciał, żeby mu szybko zrobić badanie komputerowe i okulary na tej podstawie. Dopiero żmudne tłumaczenie, że to niemożliwe pozwalało przekonać niektórych do wizyty u okulisty. Część wychodziła niezadowolona i zapewne robiła na tej podstawie okulary u innego "fachowca"...ale ja miałam czyste sumienie:)
Avatar użytkownika
Z.Optyk
 
Posty: 89
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Badanie komputerowe wzroku

Postprzez LEMUR » 17 paź 2011, o 20:10

Z.Optyk napisał(a):ale ja miałam czyste sumienie:)


a gdzie przycisk "lubie to"! :)
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Badanie komputerowe wzroku

Postprzez ROWERZYSTA » 18 paź 2011, o 10:15

Z.Optyk napisał(a):A zdziwilibyście się ile osób robi sobie okulary na podstawie tylko takiego komputerowego badania wzroku okulary... Niestety ludzie wolą iść na łatwiznę niż poświęcić trochę czasu swoim oczom. Nie raz miałam klienta, który chciał, żeby mu szybko zrobić badanie komputerowe i okulary na tej podstawie. Dopiero żmudne tłumaczenie, że to niemożliwe pozwalało przekonać niektórych do wizyty u okulisty. Część wychodziła niezadowolona i zapewne robiła na tej podstawie okulary u innego "fachowca"...ale ja miałam czyste sumienie:)



Faktycznie jestem zdziwiony :O. To, że ludzie nie bardzo dbają o wzrok to jeszcze rozumiem bo brak czasu itp, ale skoro ktoś już znalazł ten czas i poszedł do optyka i fachowiec odradza wykonania takich okularów a klient się upiera to jest dla mnie niepojęte. Na prawdę ludzie chcą byc mądrzejsi od specjalistów??? Ludzie są niedoinformowani to fakt, ale poraża to, że nawet mimo tłumaczeń nadal stawiają na swoim... Szok!
Sam jak byłem u okulisty to pod receptę do okularów miałem podpięty wydruk z autorefraktomertu i dane na wydruku i recepcie się różniły.
ROWERZYSTA
 
Posty: 173
Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 11:51

Re: Badanie komputerowe wzroku

Postprzez angelo » 18 paź 2011, o 14:28

U ludzi działa przekonanie że,osoba która nałożyła fartuch i robi badania jest bardziej wiarygodna,niż pracownik salonu.Takie przekonanie jest widziane u ludzi starszych.Co powie "lekarz"jest święte i tyle.Bo osoba,która daje taki wydruk,nie przyzna się do niepełnego wykonania badania.
angelo
 
Posty: 96
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 14:58

Re: Badanie komputerowe wzroku

Postprzez Sklep_Optyczny » 25 paź 2011, o 17:12

Teraz trwa kampania reklamowa ministerstwa odnośnie badania wzroku,profilaktyka nie boli,więc powinniśmy skorzystać z takiej opcji.
Sklep_Optyczny
 
Posty: 137
Dołączył(a): 22 lip 2011, o 07:31

Re: Badanie komputerowe wzroku

Postprzez Z.Optyk » 31 paź 2011, o 14:29

Faktycznie ta kampania społeczna w TV może pomóc. Jesteśmy społeczeństwem, w którym media mają sporą siłę oddziaływania to po pierwsze, a po drugie część ludzi w pośpiechu życia zapomina, że przydałoby się zbadać oczy. Większość ludzi do lekarzy chodzi tylko jak już im coś dotkliwie dolega. A z oczami wiadomo jak jest-przez ładnych kilka lat można nie zdawać sobie sprawy, że coś jest nie tak. Jak ludzie zobaczą w TV taki spot to może to ich skłoni, żeby sprawdzić jednak swoje oczy. Oby przyniosło to skutek.
Avatar użytkownika
Z.Optyk
 
Posty: 89
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Badanie komputerowe wzroku

Postprzez optyczka OLA » 31 paź 2011, o 21:05

Popieram Cie Z.OPTYK bo faktycznie reklama ma duży wpływ na nas.A odnośnie kampanii reklamowych, głównym celem akcji jest promowanie wiedzy na temat wad wzroku i znaczenia badań profilaktycznych. Kampania trwała od 13 do 16 października, placówki, które zostały partnerem tego programu profilaktycznego, oferowały bezpłatne wstępne badanie wzroku.
optyczka OLA
 
Posty: 304
Dołączył(a): 17 sie 2011, o 12:37

Re: Badanie komputerowe wzroku

Postprzez LEMUR » 31 paź 2011, o 22:15

optyczka OLA napisał(a):...oferowały bezpłatne wstępne badanie wzroku.

a ktos za cos takiego pobiera oplaty???
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Badanie komputerowe wzroku

Postprzez J.M. » 2 lis 2011, o 16:16

Szczerze to o takiej kampanii dowiaduje się tutaj.Czy za to badanie płaciło państwo?Czy my?Bo dane nasze na pewno musieliśmy podać.?
J.M.
 
Posty: 267
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 10:35

Re: Badanie komputerowe wzroku

Postprzez Justin » 8 lis 2011, o 10:49

Jakie to wszystko dziwne, ludzie są zainteresowani badaniem tylko dlatego, że dowiedzieli sie z TV albo dlatego, że mają aktualnie problem... Sami dla siebie nie chcą zadbać profilaktycznie o swoje zdrowie...
Ja powiem tak, przed każdą wizytą lekarską, również kontrolną( czy to swoją czy dzieci) się denerwuję( syndrom białego fartucha), ale za to jaka ulga jak lekarz powie, że wszystko jest w porządku. Uważam, że wizyty profilaktyczne czy to u okulisty, ortopedy czy innego lekarza są ważne i warto sie na takie zapisywać . W myśl powiedzenie- lepiej zapobiegać niż leczyć- proszę o przemyślenie tego tematu.
Avatar użytkownika
Justin
 
Posty: 226
Dołączył(a): 7 mar 2011, o 16:19
Lokalizacja: Radom

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Okulary

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość