Rónica w grubosci

Informacje ogólne np. porady w doborze odpowiedniej oprawy, aktualne trendy, porady stylistów.

Rónica w grubosci

Postprzez Jeremi » 20 sty 2012, o 14:41

Witam. Mam takie pytanie. Moja zona dostala ostatnio recepte na okulary. Ma duza roznice miedzy prawym okiem a lewym. OP +0.25 , OL +4.25/-2.5. Wybrala sobie zylkowe oprawy i grubosc szkiel bedzie widoczna. Czy jest jakis sposob, zeby wyrownac ich grubosc i ciezar i nie doplacac za to bajonskich sum?
Jeremi
 
Posty: 25
Dołączył(a): 16 kwi 2011, o 12:11

Re: Rónica w grubosci

Postprzez optyczka OLA » 20 sty 2012, o 15:53

Jeremi soczewke +0.25 mozna pogrubic i ta usluga jest bezpatna (zalezy jeszcze z jakiej firmy soczewki zona wybrala?)Jest jeszcze jedna opcja pocienic soczewke oka lewego, ale ta pierwsza opcja wydaje mi sie ze bedzie lepsza.
optyczka OLA
 
Posty: 304
Dołączył(a): 17 sie 2011, o 12:37

Re: Rónica w grubosci

Postprzez LEMUR » 20 sty 2012, o 22:53

o jakim "pocienieniu" i pogrubieniu piszesz optyczko Olu?
mozesz napisac dokladnie co masz na mysli?


jest bezplatna jak sie placi za soczewke recepturowa, czyt. drozsza ;)

@Jeremi
mozesz podac os cylindra?
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Rónica w grubosci

Postprzez optyczka OLA » 21 sty 2012, o 11:02

Owszem maialam tu na mysli soczewke recepturowa +0.25 wtedy usuga pogrubienia soczewki jest bezplatna.Firmy oferuja uslugi takie jak np.(optimum)ktora polega na calosciowej optymalizacji soczewki , bo srednicami soczewek duzo sié nie zwojuje.Lemurze a TY co bys zaproponowal w takim przypadku?
optyczka OLA
 
Posty: 304
Dołączył(a): 17 sie 2011, o 12:37

Re: Rónica w grubosci

Postprzez Jeremi » 21 sty 2012, o 11:17

Osie to OP 10 stopni, OL 170 stopni.

Jezeli chodzi o pocienienie OL to byl taki pomysl ale optyk nam powiedzial, ze tak sie nie robi zeby brac jedna soczewke pocieniona a druga zwykla. czy ktos wie dlaczego?
Jeremi
 
Posty: 25
Dołączył(a): 16 kwi 2011, o 12:11

Re: Rónica w grubosci

Postprzez OptykAniaM » 21 sty 2012, o 13:52

Gdyż soczewki zrobone w indeksie- pocieniane, mają inne właściwości optyczne niż soczewki "zwykłe". To tak ogólnie ujmując. Mógłby powstać problem z komfortowym widzeniem i adaptacją do takich okularów.
OptykAniaM
 
Posty: 136
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:18
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Rónica w grubosci

Postprzez zero » 22 sty 2012, o 15:12

Jeremi napisał:
Osie to OP 10 stopni, OL 170 stopni.

Nie jestem pewien, ale jeżeli na OP nie ma cylindra (pisze tylko +0,25) to chyba nie podaje sie osi.
zero
 
Posty: 259
Dołączył(a): 12 sty 2012, o 15:06

Re: Rónica w grubosci

Postprzez Nestor » 23 sty 2012, o 09:31

Na pewno nie podaje się osi w oku prawym.

Jeśli chodzi o grubości, propozycja:
1. Dobrze dopasować oprawki - rozstaw źrenic dopasować do rozstawu oprawki (wtedy będzie można wykonać soczewki z jak najmniejszej średnicy, a co za tym idzie soczewka lewa będzie cieńsza).
2. Oprawka musi być pełna - żadnych żylek czy patentów. Pełna oprawa pozwoli ukryć różne grubości soczewek na krawędzi.
3. Proponuję wybrać soczewki w indeksie np. 1,60 - soczewki będą cieńsze od standardowego indeksu o około 1,5 mm (dla średnicy doczewki fi 65)
4. Soczewkę prawą należy nieznacznie pogrubić (wg mnie nie więcej niż 0,5-0,7 mm) - tutaj należy poprosić producenta o przygotowanie optymalizacji grubości soczewek (dopasować też ciężarami).
5. Wyrwnać bazy soczewek: prawa i lewa soczewka powinny być tak samo wypukłe, dzięki czemu po zamontowaniu ich w oprawę nie będzie widocznych różnic między soczewkami.
Nestor
 
Posty: 20
Dołączył(a): 21 lis 2011, o 23:14

Re: Rónica w grubosci

Postprzez Jeremi » 23 sty 2012, o 11:04

Witam Nestor.

Tam zaszła pomyłka mała...na prawym oku jest cylinder -0.25.

Oprawki w sumie mamy już wybrane. Takie plastikowe, dość grube, pełne więc chyba powinno być OK.

Fajnie, że to wszystko napisałeś, bo zauważyłem, że wielu optyków w ogóle się nie zastanawiało nad rozwiązaniem tego w jakikolwiek sposób. Teraz jak pójdę do salonu optycznego to będę wiedział o co pytać :)
Jeremi
 
Posty: 25
Dołączył(a): 16 kwi 2011, o 12:11

Re: Rónica w grubosci

Postprzez LEMUR » 25 sty 2012, o 16:29

sry, ze pozno, ale nie bylo mnie przez jakis czas

opraw jezeli tworzywowa spokojnie wystarczy index 1.5 - w jednym i drugim przekroju bedzie w miare OK. Do tego mozna pokombinowac z mniejsza srednica wyjsciowa soczewki - ale to juz optyk po pomierzeniu oprawy i sparwdzeniu wysokosci montazowej i rozstawu zrenic.

Maksymalnie index 1.6

Prosze pamietac tylko, ze nie mozna mieszac indeksow, tzn jedna soczewka w 1.6 druga w 1.5!!! To jest NIEDOPUSZCZALNE!
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Następna strona

Powrót do Okulary

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość