Źle dobrane moce - reklamacja.

Informacje ogólne np. porady w doborze odpowiedniej oprawy, aktualne trendy, porady stylistów.

Re: Źle dobrane moce - reklamacja.

Postprzez visionnata » 25 mar 2013, o 10:52

A więc wyobraźcie sobie,że Panie od reklamacji przyszły na ponowną wizytę,lekko spóźnione (o całą godzinę),twierdząc oczywiście,że to ja musiałam coś poprzekręcać,ale to taki szczegół.Ich nastawienie było tak bojowe,że jeszcze trochę i wyprosiłabym je z lokalu,jednak Pani doktor,która z nami współpracuje wzięła sprawy w swoje ręce i wytłumaczyła dobitnie w czym tkwi problem. Okazało się,że sprawa nie jest prosta,wręcz wymaga jeszcze sporo dodatkowych badań,które albo wykluczą albo potwierdzą podejrzenia okulistki. Co do zrobionych okularów,skoro klientka upierała się aby doktor wypisała receptę,ta przystała na prośbę i wybrała moce,które dawały największy efekt,jednak liczne schorzenia,które dolegają pacjentce niestety wpływają bardzo negatywnie na jej wzrok,dlatego żadne okulary na chwilę obecną nie przyniosą oczekiwanego efektu. Po wysłuchaniu argumentów okulistki Panie doszły do wniosku,że faktycznie nie miały racji,nie przeprosiły,ale zabrały okulary i myślę,że problem mamy z głowy.
Avatar użytkownika
visionnata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 28 sty 2011, o 10:25

Re: Źle dobrane moce - reklamacja.

Postprzez zero » 25 mar 2013, o 11:47

skoro klientka upierała się aby doktor wypisała receptę,ta przystała na prośbę i wybrała moce,które dawały największy efekt,jednak liczne schorzenia,które dolegają pacjentce niestety wpływają bardzo negatywnie na jej wzrok,dlatego żadne okulary na chwilę obecną nie przyniosą oczekiwanego efektu.

Jeżeli okulistka uprzedziła, że wypisuje receptę na żądanie, ale jej zdaniem okulary nic nie pomogą, to reklamacja klienta jest oczywiście nieuzasadniona. Jeżeli nie uprzedziła, to jej błąd. Naraziła klienta na niepotrzebny wydatek i jego reklamacja nie była tak zupełnie nieuzasadniona.
zero
 
Posty: 259
Dołączył(a): 12 sty 2012, o 15:06

Re: Źle dobrane moce - reklamacja.

Postprzez fajna-brunetka » 25 mar 2013, o 12:03

Ludzie myślą że idąc do okulisty dostaną receptę na okulary bądź leki, wykupią, będą stosowac i będzie super rewelacja, nie zdają sobie sprawy, mogą mieć do czynienia nie tylko z wadami ale i chorobami oczu, które mogą powodować nieodwracalne zmiany w widzeniu.
fajna-brunetka
 
Posty: 602
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 16:49

Re: Źle dobrane moce - reklamacja.

Postprzez melisa » 25 mar 2013, o 16:28

zero napisał(a):Chętnie poczytam, ale gdzie jest ten dział?


http://www.forum.optyczny.pl/viewtopic.php?f=33&t=172
melisa
 
Posty: 90
Dołączył(a): 7 lis 2012, o 16:32

Re: Źle dobrane moce - reklamacja.

Postprzez zero » 25 mar 2013, o 17:01

Przeczytałem to już wcześniej. Nic tam nie ma o tym, że dla dużych mocy ma być duży kąt pantoskopowy. W ogóle to jest miszmasz i sam napisałem tam kilka zdań, które jeszcze raz cytuję:
Przeglądam sobie dyskusje na różnych forach internetowych i tak sobie myślę, że każda z osób wypowiadających się w różnych miejscach na temat montażu soczewek z pewnością kończyła inną szkołę. Wniosek jaki się nasuwa po przeczytaniu tych różnych postów to taki, że nasze szkoły chyba niewiele uczą. Trzeba było zapisać się na kurs optyki okularowej jaki organizowała Fundacja Witelo. Byłoby wszystko jasne, co i jak należy centrować i dlaczego. Sądząc po owocach, z całą pewnością przydałby się taki kurs nauczycielom z tych szkół optycznych, chyba, że uczniowie nie przykładali się do nauki.
zero
 
Posty: 259
Dołączył(a): 12 sty 2012, o 15:06

Re: Źle dobrane moce - reklamacja.

Postprzez LEMUR » 25 mar 2013, o 20:14

zero napisał(a):Przeczytałem to już wcześniej. Nic tam nie ma o tym, że dla dużych mocy ma być duży kąt pantoskopowy.

a czy jest to potrzebne na forum... wnikac w odchylenie pozaosiowe, efekt pryzmatyczne i czy bedzie wiekszy kat pantoskopowy lepszy dla danej mocy czy mniejszy - skoro czytasz, ze najlepszy bedzie 8-12. A gdyby zapytac dlaczego akurat 8-12 i skad ta informacja. Nie bedzie odpowiedzi, no moze poza taka, ze producent zaleca - ale dlaczego, tu juz bedzie trudniej uzyskac odpowiedz.
Czy konieczna jest tego typu edukacja poprzez forum? Uwazam, ze nie. A czy potrzebne jest wrzucanie ziarenek piasku - oczywiscie tak :)
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Źle dobrane moce - reklamacja.

Postprzez MrHilary_pl » 4 lip 2013, o 14:27

W sumie dziwią mnie recepty wypisywane na żądanie,przecież to lekarz wie co dla naszych oczu jest najlepsze,a my sami często po przez właśnie tego typu zachowanie,możemy tylko pogorszyć sytuację. Pamiętajmy,że chodzi jednak mimo wszystko o zdrowie naszych oczu i tego sie trzymajmy.
MrHilary_pl
 
Posty: 123
Dołączył(a): 24 maja 2013, o 21:24

Re: Źle dobrane moce - reklamacja.

Postprzez fajna-brunetka » 7 sie 2013, o 10:49

Ja znam (choć to może za dużo powiedziane) gościa, który chodzi do okulisty z zamiarem kłamstwa- beznadziejny przypadek! bo w ten sposob nigdy nie otrzyma właściwej korekcji a później marudzi, że miało być dobrze a jednak źle widzi.
fajna-brunetka
 
Posty: 602
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 16:49

Re: Źle dobrane moce - reklamacja.

Postprzez niki » 14 sie 2013, o 13:53

To na jakiej podstawie on chce dobrze widzieć? Na podstawie przekłamanego badania? Dziwne...
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Re: Źle dobrane moce - reklamacja.

Postprzez optyk-mila » 14 sie 2013, o 14:38

Moim zdaniem to jemu wcale nie zależy na tym aby być dokładnie a przede wszystkim dobrze przebadanym,tylko na tym aby zrobić zamieszanie i mieć satysfakcję z tego,że w efekcie końcowym okazuje się,że prawda leży po jego stronie. Takie osoby mają specyficzny sposób bycia,ale żerują na cudzych pomyłkach i bardziej cieszy je fakt,że udało im się kogoś wprowadzić w błąd niż pomoc jaką mogą otrzymać od danego specjalisty.
optyk-mila
 
Posty: 177
Dołączył(a): 14 maja 2011, o 12:24

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Okulary

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość