Wymiana szkieł w starej oprawie

Informacje ogólne np. porady w doborze odpowiedniej oprawy, aktualne trendy, porady stylistów.

Re: Wymiana szkieł w starej oprawie

Postprzez IGOR » 6 lut 2013, o 11:23

Szczerze powiem, że gdyby przy zamawianiu usługi ktoś mi wspomniał, że podczas montażu może dojść do uszkodzeń to bym sam zrezygnował z jego usług- ponadto mniej zachodu kiedy się wszystko zamawia w jednym miejscu- taka prawda.
IGOR
 
Posty: 119
Dołączył(a): 31 sie 2011, o 10:04

Re: Wymiana szkieł w starej oprawie

Postprzez zez_ukryty » 6 lut 2013, o 11:36

Jak oprawa jest sfatygowana (najczęściej plastikowa) to można mieć zastrzeżenia . Ale tak poza tym to nie widzę problemu w montażu soczewek do opraw nie kupionych u mnie. Kiedyś złamałem klientowi oprawę kupioną gdzie indziej. W zamian dałem mu swoją a uszkodzoną wymieniłem u przedstawiciela na dwie dobre. Optyk to nie rzeźnik i trochę delikatności jednak jest w tym zawodzie potrzebne :P .
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Wymiana szkieł w starej oprawie

Postprzez dzika » 7 lut 2013, o 11:59

Nie każdy optyk jest tak przychylny do wymiany, bo to jest doczynek niestety.
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Re: Wymiana szkieł w starej oprawie

Postprzez zKrainyDreszczowcow » 7 lut 2013, o 12:23

Umowmy sie klient nasz pan. pewnie, ze lepiej jest kupowac calosc u jednego optyka, wtedy nie ma watpliwosci kto zawinil, a w przypadku gdy kupujemy oprawe u jednego optyka, a szkla wstawiamy u drugiego to znajac zycie w przypadku problemow np. pekniecia oprawy optycy beda odsylali do siebie, jeden twierdzac, ze oprawa byla zla, a drugi, ze montaz.
zKrainyDreszczowcow
 
Posty: 55
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 14:22

Re: Wymiana szkieł w starej oprawie

Postprzez pola » 8 lut 2013, o 15:37

Potem kwestią dyskusyjną staje się gwarancja na oprawę. Bo optyk u którego była kupiona powinien dać gwarancję, ale optyk który wstawia szkła może oprawę uszkodzić i wtedy pojawia się problem.
pola
 
Posty: 223
Dołączył(a): 21 kwi 2011, o 10:59

Re: Wymiana szkieł w starej oprawie

Postprzez LEMUR » 8 lut 2013, o 17:15

pola napisał(a):Potem kwestią dyskusyjną staje się gwarancja na oprawę. Bo optyk u którego była kupiona powinien dać gwarancję, ale optyk który wstawia szkła może oprawę uszkodzić i wtedy pojawia się problem.


Dlaczego problem? Mieszacie dwie kwestie. Przeciez gwarancja nie obejmuje uszkodzen mechanicznych tylko wady fabryczne.
Optyk przyjmujac cos do wstawienia, prostowania, naprawy - ponosi odpowiedzialnosc za ewentualne jej uszkodzenia. Jezeli ma obawy - zawsze moze odmowic. Jezeli sie podejmuje, patrz wczesniej :)
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Wymiana szkieł w starej oprawie

Postprzez wCzteryOczy » 9 lut 2013, o 09:13

Ja, w momencie kiedy ktoś przynosi oprawę kupioną u innego optyka, w stanie wołającym o pomstę do nieba, mówię, że się nie podejmę naprawy, jeżeli klient nalega proszę o podpisanie oświadczenia, że zdaje sobie sprawę z ryzyka uszkodzenia oprawy i nie będzie miał z tego tytyułu żadnych roszczeń. Zazwyczaj klient robi wilekie oczy i pyta "jak to??" i rezygnuje.
Taki problem jest najczęściej z okularami kupowanymi przez Internet, bo jak coś się stanie, to nie wiadomo do kogo się udać.
wCzteryOczy
 
Posty: 310
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 14:15

Re: Wymiana szkieł w starej oprawie

Postprzez Player » 24 maja 2013, o 09:49

Czasem ludzie by mieć taniej kupują okulary w sklepie i przychodzą dorobić soczewki u optyka- chcą miec taniej ale bywa, że dana oprawa się nie nadaje i wtedy są źli. Złość powinna dotyczyć swojego zapupu a bywa, że mają pretensje do optyka, że nie chce w nowe okulary wstawić szkieł.
Player
 
Posty: 139
Dołączył(a): 7 maja 2011, o 11:52

Re: Wymiana szkieł w starej oprawie

Postprzez MrHilary_pl » 4 lip 2013, o 14:25

To żadne rozwiązanie,kupno tańszych okularów i dorobienie soczewek u optyka, z doświadczenia wiem,że po prostu nie wyjdzie. Jeśli już to lepiej byłoby całość zamówić w dobrym internetowym salonie optycznym,gdzie fachowcy doradzą co i jak,to bardzo dobra opcja.
MrHilary_pl
 
Posty: 123
Dołączył(a): 24 maja 2013, o 21:24

Re: Wymiana szkieł w starej oprawie

Postprzez Concept » 7 paź 2013, o 11:02

Przytoczmy sytuację: klient zamawia okulary w sklepie internetowym ... później
-(zazwyczaj) musi iść do punktu optycznego aby ją dopasować. Jeden zrobi to za darmo inny policzy za usługę. +dodatkowy koszt
-wymiana nosków, wypadnie śrubka, pęknie żyłka itp. - odeśle do sklepu internetowego? czas 1-2tyg bez okularów - czy odwiedzi najbliższy salon? + dodatkowy koszt. Można by tak znaleźć jeszcze kilka lub kilkadziesiąt przykładów. To co zaoszczędzi przy zamówieniu przez sklep internetowy wkrótce później dołoży.
Zakładam że każdy ma więcej szczęścia i podobne sytuacje nie mają miejsca jednak rzeczywistość lubi płatać figle.
Concept
 
Posty: 20
Dołączył(a): 7 paź 2013, o 09:18

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Okulary

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron