Wymiana szkieł w starej oprawie

Informacje ogólne np. porady w doborze odpowiedniej oprawy, aktualne trendy, porady stylistów.

Re: Wymiana szkieł w starej oprawie

Postprzez zero » 7 paź 2013, o 14:27

proszę o podpisanie oświadczenia, że zdaje sobie sprawę z ryzyka uszkodzenia oprawy i nie będzie miał z tego tytyułu żadnych roszczeń.

Nie jestem pewien, czy można wyłączyć odpowiedzialność zakładu za powierzone materiały. Chyba nie, nawet jeżeli klient coś takiego podpisze.
Natomiast nie widzę problemu z wstawieniem soczewek do oprawy własnej klienta. To wręcz marzenie. Wstawiam soczewki i guzik mnie obchodzi reszta. Za krotki zauszniki? Nie moja sprawa. Trzeba nowe oprawy i być może nowe soczewki (zarabiam). Uciskają nanośniki? Nic nie poradzę. Mostek jest zbyt wąski- Proszę kupić nową oprawę i jeżeli się uda przeszlifować soczewki, to będzie pan/i/ miał/a/ szczęście (znów zarabiam). Okulary z internetu trzeba dopasować? Bardzo proszę. Proszę podać wartość oprawy i soczewek na wypadek uszkodzenia. Przykładowo – wartość oprawy 400 zł, soczewki (para) 600 zl i …. dopasowanie okularów np. 30 zł + np. 10 % od wartości okularów z tytułu ryzyka uszkodzenia. Razem – 130 zł + 23% VAT. Uszkodzony flex? Bardzo proszę zwrócić się do sprzedawcy oprawy. Ewentualnie mogę zamówić (jeżeli wcześniej wpisałem sobie model oprawy klienta do komputera i mam kontakt do dostawcy). Koszt np. zausznik 40 zł + koszty przesyłki 45 zl. Razem 85 zl. Tylko dużo takich klientów i spokojnie mogę oddać kasę na lokatę zamiast zamrażać w tysiącu, dwóch tysiącach, trzech tysiącach…Kto da więcej?… opraw. A wszystkie „A patrze”, którzy przychodzą z kartką i wypisanym numerem modelu oprawy, aby sobie przymierzyć przed zakupem w Internecie? Bardzo proszę - podam, doradzę, pokażę jak to będzie z soczewkami, ale ….. koszt roboczogodziny brutto w moim zakładzie to 100 zł. Rozmawialiśmy 30 minut? Proszę podejść do kasy i zapłacić za poradę 50 zł. To niemożliwe? Możliwe, jeżeli tylko wszyscy zaczną tak podchodzić do wykonywania usług, a nie idiotycznie konkurować ceną „U mnie okulary w 15 minut z soczewkami w cenie oprawy, czyli gratis”. A w promocji jeszcze futerał gratis (chociaż nawet w hipermarkecie policzą 8 gr za woreczek) i pocałowanie w rączkę. Proszę wejść po poradę do lekarza, albo prawnika. Gęby nie otworzy jak nie zobaczy chociaż stówy. I nikt nie protestuje. Trzeba zrobić to samo. We własnym interesie. Zobaczymy jak wówczas będzie wyglądała sprzedaż internetowa.
zero
 
Posty: 259
Dołączył(a): 12 sty 2012, o 15:06

Re: Wymiana szkieł w starej oprawie

Postprzez jedyneczka » 20 sty 2014, o 18:27

Moja mama ostatnio wymieniala szkla w plastikowej oprawie i optykowi pekla przy montazu i zaproponowal nowa oprawe z duzym rabatem.
jedyneczka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 16 mar 2013, o 09:07

Re: Wymiana szkieł w starej oprawie

Postprzez cicha_woda » 11 lut 2014, o 12:53

Różnie właśnie jest z wymianą szkieł, jedni bez problemu robią, drudzy w ogóle a trzeci na odpowiedzialność klienta.
cicha_woda
 
Posty: 112
Dołączył(a): 25 wrz 2012, o 11:19

Re: Wymiana szkieł w starej oprawie

Postprzez zosia » 5 mar 2014, o 17:03

Ja raz otrzymałam sklejoną plastikową oprawe po wymianie szkiel ale nie bylo widac wiec nie robilam problemu :)
zosia
 
Posty: 43
Dołączył(a): 27 lut 2014, o 14:10

Re: Wymiana szkieł w starej oprawie

Postprzez dino » 12 mar 2014, o 14:07

A jakby zaraz się rozpadła w tym miejscu?
dino
 
Posty: 108
Dołączył(a): 12 mar 2014, o 13:36

Re: Wymiana szkieł w starej oprawie

Postprzez bohun » 21 mar 2014, o 13:16

to zakup szkieł na nic...
bohun
 
Posty: 96
Dołączył(a): 25 wrz 2012, o 11:17

Re: Wymiana szkieł w starej oprawie

Postprzez Olivka » 15 kwi 2014, o 11:18

moim skromnym zdaniem jeżeli oprawka już swoje przeżyła i mamy do niej choć jedno małe ale to nie ma co się bawić w wymiane szkieł i lepiej jest wybrać nową oprawę.
Olivka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 15:43

Re: Wymiana szkieł w starej oprawie

Postprzez ROWERZYSTA » 4 cze 2014, o 14:22

niektórzy są tak przywioązani do starych okularów, ze sama myśl o wymianie oprawy powoduje obawy.
ROWERZYSTA
 
Posty: 173
Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 11:51

Re: Wymiana szkieł w starej oprawie

Postprzez cicha_woda » 6 cze 2014, o 11:17

to prawda, czasem przychodzą ludzie i szukają podobnej oprawy do starej pod każdym względem, to jak szukanie igły w stogu siana jak ich oprawa jest z przed 6 lat na przyklad..
cicha_woda
 
Posty: 112
Dołączył(a): 25 wrz 2012, o 11:19

Re: Wymiana szkieł w starej oprawie

Postprzez meduza » 5 lis 2019, o 15:37

Czasem niby dobra oprawa okazuje sie niewystarczająco dobrą i w ostatniej chwili i tak trzeba wybrać nową.
meduza
 
Posty: 11
Dołączył(a): 16 kwi 2018, o 13:25

Poprzednia strona

Powrót do Okulary

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości