Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Informacje ogólne np. porady w doborze odpowiedniej oprawy, aktualne trendy, porady stylistów.

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Postprzez optykMarrtinii » 27 sty 2011, o 10:50

Dobrze dobrane okulary...:

- nie powinny być za daleko lub za blisko oczu, za to pod właściwym kątem;

- muszą być stabilne, żeby nie zsuwały się przy najmniejszym ruchu, ale nie za ciasne, żeby się nie odznaczały;


- mają zauszniki o długości pozwalającej na dopasowanie do kształtu głowy i stabilne ułożenie;


- są dopasowane do kształtu twarzy, koloru oczu, włosów i karnacji;


- powinny mieścić się pomiędzy łukiem brwiowym a kośćmi policzkowymi.
optykMarrtinii
 
Posty: 2
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 10:33
Lokalizacja: Radom

Re: Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Postprzez OptAS » 28 sty 2011, o 11:35

Witajcie... przeczytajcie też artykuł zamieszczony w Informatorze Użytkownika Okularów, znajdują się tam wskazówki jaka oprawa jest dedykowana do danego kształtu twarzy a także takie ciekawostki jak skrócić optycznie nos i wiele innych tricków :D Polecam.
OptAS
 
Posty: 10
Dołączył(a): 23 sty 2011, o 19:08
Lokalizacja: Stolica i jej okolica

Re: Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Postprzez Agnes » 2 kwi 2011, o 12:50

Przy wyborze okularów należy również pamiętać o ich użyteczności i komforcie stosowania. Do osiągnięcia pełnej satysfakcji wystarczy więc optymalne dobranie kształtu okularów jak również przestrzeganie kilku podstawowych reguł:
•Okulary powinny współgrać ze stylem życia
•Górna krawędź oprawki nie powinna sięgać ponad linię brwi, natomiast dolna nie może dotykać policzka
•Oprawki powinny być stabilne, by zapewnić pełen komfort użytkowania
•Okulary winny harmonizować się z karnacją, kolorem oczu i włosów
•Kształt ramek powinien uwydatniać zalety twarzy i tuszować jej wady, powinien pozostawać w kontraście z jej obrysowaniem.pozdrawiam
Agnes
 
Posty: 69
Dołączył(a): 7 mar 2011, o 16:14
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Re: Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Postprzez pianistka » 2 cze 2011, o 17:06

To wszystko wydaje się takie proste i łatwe, ale niestety kiedy przychodzi do wybierania oprawek to nic do mnie nie pasuje ;/ nie wiem czy mam jakiś feralny kształt głowy, chociaż zawsze myślałam że mam symetryczną twarz. Problem tkwi w tym że oprawki które mi się podobają zupełnie mi nie pasują a jeżeli już znajdę takie w których wyglądam w miarę to są beznadziejne. Jestem drobna, szczupła, mam ciemniejszy kolor karnacji oczy, ciemnobrązowe i włosy równe do ramion też ciemny brąz. Strasznie podobają mi się białe stylowe plastiki ale chyba kiepsko w tym wyglądam. Jak tak dalej pójdzie to nigdy sobie nie sprawię okularów ;/
pianistka
 
Posty: 14
Dołączył(a): 25 maja 2011, o 17:01

Re: Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Postprzez Z.Optyk » 3 cze 2011, o 13:36

Droga Pianistko! Wydaje mi się, że brunetki najlepiej wyglądają w oprawach w zdecydowanych kolorach-takich jak czerwień, turkus a nawet czerń. Biały jest kolorem, który w połączeniu z ciemną karnacją i włosami jest mocno widoczny i nie każdemu się to podoba i pasuje. Jeśli chodzi o fason to już ciężko mi się wypowiadać nie widząc Cię. Ja na własnym przykładzie -też jestem brunetką z ciemnymi włosami- poleciłabym pełne, zdecydowane oprawy.
Avatar użytkownika
Z.Optyk
 
Posty: 89
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Postprzez pianistka » 6 cze 2011, o 10:57

Dzięki wielkie :) chyba przekonałam się do opraw jakie zostały mi przez Panią polecone. Mam już parę na oku i przestałam się upierać nad wyobrażeniem jakie miałam do tej pory. To niesamowite że można trafnie coś komuś zaproponować nie widząc nawet tej osoby. Zazdroszczę ludziom którym dopiera Pani oprawy :) pozdrawiam i dziękuje
pianistka
 
Posty: 14
Dołączył(a): 25 maja 2011, o 17:01

Re: Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Postprzez Z.Optyk » 7 cze 2011, o 14:44

Bardzo się cieszę, że mogłam pomóc. Może to komuś wydawać się dziwne ale praca optyka to moja pasja:) Także podwójnie mi miło. Okulary naprawdę potrafią nadać naszej twarzy zupełnie inny wygląd a nawet charakter-grunt to umieć z tego skorzystać. Ogólnie uważam, że okulary nie powinny być "nijakie". Jeśli takie będą każdy będzie na nas patrzył i widział tylko okulary, które musimy nosić. Jak okulary będą fajne każdy stwierdzi, że nosi je Pani nie tylko w celu korekcji ale także aby dodać sobie niepowtarzalnego wyglądu. Potraktujmy je więc nie jako karę ale jako biżuterię :) Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Z.Optyk
 
Posty: 89
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Postprzez Sklep_Optyczny » 28 lip 2011, o 10:57

Bardzo miło słyszeć coś takiego,że praca optyka jest Twoją pasją. Dzięki temu doradzasz to co wydaje Ci się najlepsze i w trosce o pacjenta,połączenie pasji z doświadczeniem daje niebywałe efekty.
Sklep_Optyczny
 
Posty: 137
Dołączył(a): 22 lip 2011, o 07:31

Re: Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Postprzez Makiavele » 5 wrz 2011, o 13:34

Pozostając w temacie, mogę polecić niedługi artykuł jak dobrać okulary :)
Makiavele
 
Posty: 1
Dołączył(a): 5 wrz 2011, o 13:32

Re: Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Postprzez Sklep_Optyczny » 2 gru 2011, o 15:06

Dobry artykuł,polecam poczytać i dzięki za wstawkę. Większość z nas niestety patrzy na modę,zamiast na dobro swoich oczu a potem są tego komplikacje...
Sklep_Optyczny
 
Posty: 137
Dołączył(a): 22 lip 2011, o 07:31

Następna strona

Powrót do Okulary

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości