Różnice w cenach? :/

Informacje ogólne dotyczące szkieł . Poliwęglan oraz pozostałe rodzaje materiałów. Budowa soczewki. Uszlachetnienia soczewek.

Różnice w cenach? :/

Postprzez Ewela » 21 gru 2010, o 17:56

Mam pytanie, dostałam receptę na okulary poszłam do trzech optyków w moim miasteczku i zzieleniałam ze zdziwienia...dlaczego aż takie różnice są w cenach szkieł? przecież wszystkie mają to samo, jakieś tam filtry i są plastikowe bo ponoć najlepsze ...ale żeby aż taka różnica w jednym optyku najstarszym usłyszałam 70 zł a w innym który pojawił się niedawno 200zł i bądź tu mądry i wybierz lepsze bez naciągania przez sprzedawcę ? jakieś rady?
Ewela
 
Posty: 7
Dołączył(a): 21 gru 2010, o 17:50

Re: Różnice w cenach? :/

Postprzez J.M. » 22 gru 2010, o 10:53

Ceny sa różne to prawda ale ja przetestowałam już tą różnicę.Mówi się że to co darogie jest dobre ale to się sprawdza w tej dziedzinie.Czym lepszy antyrefleks na soczewce to użytkowanie okularów jest mało uciążliwe no i co za tym idzie lepszy komfort widzenia... :P Już nie musze przecierać ich tak często i jak wchodzę z zimnego do ciepłego pomieszczenia to natychmiast odparowują.Jestem bardzo zadowolona że zainwestowałam troche kasy więcej.pozdro :P
J.M.
 
Posty: 267
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 10:35

Re: Różnice w cenach? :/

Postprzez niki » 27 gru 2010, o 13:06

Z okularamu jest tak że jakośc ma ogromny związek z ceną. Podobnie jest np z butami, te najtańsze mogą być nawet ładne ale niczego więcej nie możesz od nich wymagać. Naprawdę warto przemyśleć sprawę czy ważne jest żeby było tanio, czy dobrze i zdrowo.
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Re: Różnice w cenach? :/

Postprzez smerfetka » 28 gru 2010, o 11:10

zgadzam się już od 8 lat noszę okulary i na początku faktycznie nacinałam się na tanie podstawowe okulary faktycznie oprawki zawsze dobierałam droższe ale na szkłach oszczędzałam no i czasami to nawet pół roku nie wytrzymywały z czasem człowiek mądrzeje :) teraz bardziej inwestuje w szkła staram się słuchać swojego optyka i powiem szczerze że mam okulary od 1.5 roku i naprawdę są w dobrym stanie a tak po cichu to się przyznam że jakoś nadzwyczajnie o nie nie dbam
smerfetka
 
Posty: 16
Dołączył(a): 28 gru 2010, o 10:55

Re: Różnice w cenach? :/

Postprzez agutek » 29 gru 2010, o 17:09

czyli co im droższe tym lepsze :?: a ja jak wybieram nowe oprawy to kieruje się wygodą i jak to kobiety maja zawsze wybieram te droższe :lol: tak bynajmniej mówi mój mąż a szkła to lobię sobie poczytać w internecie na temat nowinek - zbieram informacje i jak już jestem u optyka to w miarę wiem co chce mmm i to też nie jest najtańsze ale mam zwrot w firmie wiec mogę pozwolić sobie na szaleństwo :lol:
agutek
 
Posty: 12
Dołączył(a): 27 gru 2010, o 10:25

Re: Różnice w cenach? :/

Postprzez Ewela » 5 sty 2011, o 15:53

okej, dziękuje za wskazówki, ale czy ktoś może podać pośrednią cenę za optymalnie dobre szkła ?
Ewela
 
Posty: 7
Dołączył(a): 21 gru 2010, o 17:50

Re: Różnice w cenach? :/

Postprzez Exquisite » 10 sty 2011, o 17:34

Witaj Ewela, nie wiem czy jest sens określać cenę pośrednią dobrych soczewek z AR. Na rynku optycznym istnieje wiele firm które oferują szeroką gamę soczewek z przeróżnymi uszlachetnieniami. Wiodące firmy jakie jak Hoya, Essilor czy Zeiss są w cenie, ale też posiadają ofertę ekonomiczną. Musisz liczyć się z kosztem od 250zł. w górę jeżeli chodzi o dobry produkt. Oferta ekonomiczna od 150zł. wybór należy do ciebie, jedno jest pewne- nie warto oszczędzać na swoim zdrowiu.
Exquisite
 
Posty: 7
Dołączył(a): 10 sty 2011, o 16:59

Re: Różnice w cenach? :/

Postprzez dyzio szuka zyzia » 11 sty 2011, o 15:21

Cze Ewela, gdzie ty mieszkasz dziewczyno? w jakim miasteczku że tam mają szkła z antyrefleksem za 70 zł. to raczej jakaś ściema dla dziadków. Może oferują tą nową powłokę Mystic w promocyjnej cenie, której i tak nie widać a wkładają najgorszą soczewkę, taką która nawet utwardzenia nie posiada :ugeek: Wszystko możliwe, zachłanny optyk potrafi żerować na niewiedzy swojego klienta i sprzedać oby sprzedać, byle co, tylko żeby do konkurencji nie poszedł. A klient nieświadomy co posiada (nieważne że zaraz będzie zmuszony zmienić te soczewki bo to dziadostwo przecież :roll: ) zadowolony i rozgłasza jaki to świetny optyk i do tego tani. Prawda jest taka że ludzie chcą oszczędzać na wszystkim nawet kosztem swojego zdrowia. A ten optyk który sprzedaje te soczewki za 70zł. kiedyś pójdzie po rozum do głowy, którego ewidentnie mu brakuje, bo zamiast służyć ludziom dobrą radą i dbać o zdrowie oczu na których im samym powinno zależeć przyczynia się do ujednolicenia pojęcia soczewek z antyrefleksem i tak po swojemu nazwałbym to swoistą komercjalizacją. Jeżeli ktoś ma choć minimalne pojęcie na ten temat dobrze wie jakie są różnice i jakie konsekwencje niesie za sobą skąpstwo. Rozpisałem się ale nerwy mi puściły :x . Pamiętajcie SKĄPY DWA RAZY TRACI i niech to będzie morał mojej wypowiedzi.
Avatar użytkownika
dyzio szuka zyzia
 
Posty: 9
Dołączył(a): 21 gru 2010, o 15:42

Re: Różnice w cenach? :/

Postprzez OPTYKJAGA » 3 lut 2011, o 15:37

Tak jak różnią się ceną soczewki,tak i różnią się jakością.Im lepsza powłoka np.odpycha brud i kurz poprzez to łatwiej się czyszczą,szybko odparowywują i dlatego cena soczewki zwiąksza się.Wiem,że jakość odpłaci się w łatwiejszym użykowaniu okularów.Wiele dobrych powłok posiada firma Essilor i na pewno można coś wybrać odpowiedniego na swoją kieszeń :)
Avatar użytkownika
OPTYKJAGA
 
Posty: 26
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 10:08
Lokalizacja: OLSZTYN

Re: Różnice w cenach? :/

Postprzez Ewela » 20 kwi 2011, o 18:26

mały komentarz do mojej wypowiedzi wasze wskazówki się potwierdziły i uzyskałam je u tylko jednego dobrego optyka...wyszło drogo jeśli patrzę tylko na wydane pieniądze, wyszło przystępnie patrząc na to jaki mam komfort użytkowania tych okularów :) dostałam certyfikat firmy essilor mam ich ponoć najlepszy antyrefleks...czy faktycznie najlepszy? dla mnie w 100% przynajmniej jak na razie nic lepszego nie miałam na oczach, wracam również po okulary słoneczne , mała wskazówka nie porównujcie tylko cen ze sobą ale porównajcie cenę i korzyść :) jeśli jest współmierna w stosunku do siebie bierzcie to co droższe :)
Ewela
 
Posty: 7
Dołączył(a): 21 gru 2010, o 17:50

Następna strona

Powrót do Antyrefleks ? Fotochrom ? Jakie szkła ?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron