fotochromy

Informacje ogólne dotyczące szkieł . Poliwęglan oraz pozostałe rodzaje materiałów. Budowa soczewki. Uszlachetnienia soczewek.

Re: fotochromy

Postprzez brunetka » 31 mar 2011, o 13:50

Witam wszystkich bardzo serdecznie! Jako stała klientka salonów optycznych uwielbiam czasami eksperymentować ze swoimi okularami mam w swoim posiadaniu przeróżne oprawy,a do każdej dopasowane soczewki albo z innym filtrem (antyrefleksem) albo z barwieniem odpowiednim do koloru oprawy,nie boję się nowych wyzwań i potrafię nosić różowe okulary a do nich zabarwione na różowo szkło,ale wracając do tematu ostatnim moim zakupem były okulary z fotochromem (wiem,że to żadna nowość,ale pierwszy raz się na takie zdecydowałam).Chciałam aby chroniły moje oczy przede wszystkim w samochodzie-panie optyczki starały się wybić mi z głowy taki pomysł-rzekomo w aucie nie zdają one egzaminu,ale ja zaryzykowałam,a teraz prowadząc samochód są zawsze ze mną-rzeczywiście nie przyciemniają się w 100%,ale jak dla mnie jest rewelacyjnie-polecam wszystkim tego rodzaju ochronę przed słońcem!!!!!!!!!!
brunetka
 
Posty: 5
Dołączył(a): 31 mar 2011, o 13:41

Re: fotochromy

Postprzez zez_ukryty » 31 mar 2011, o 13:56

Grunt to zadowolony klient. Panie optyczki dobrze pani powiedziały. Ale jeżeli satysfakcjonuje Panią zabarwienie na poziomie 20-25% to się cieszymy :) . Najważniejsze, że Pani odpowiada. Pozdrawiam.
Dla ścisłości antyrefleks to nie filtr, barwienie to filtr.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: fotochromy

Postprzez brunetka » 1 kwi 2011, o 16:17

Dziękuje zez za spostrzeżenie dotyczące antyrefleksu-szczerze mówiąc nie miałam pojęcia o ty,że to nie jest filtr,ale teraz będę jeszcze bardziej bogata w doświadczenia i na pewno pochwalę się moimi nowymi wiadomościami z Paniami z zaprzyjaźnionego salonu optycznego-mam nadzieję,że zabłysnę :D ,a tak poważnie to faktycznie tyle przyciemnienia mi w zupełności wystarczy-jeżeli chodzi np.o spacerowanie w pełnym słońcu wtedy ten fotochrom jest nie zastąpiony,szczególnie gdy później wchodzimy do pomieszczenia a on staje się całkowicie biały-jeszcze raz gorąco polecam!!!!
brunetka
 
Posty: 5
Dołączył(a): 31 mar 2011, o 13:41

Re: fotochromy

Postprzez Justin » 1 kwi 2011, o 19:10

Popieram, zadowolony klient to podstawa :) Dzięki takim wiemy, że nasza praca ma sens i daje satysfakcję. Ciągle zdobywamy wciąż nową wiedzę i doszkalamy się, by nasze usługi były jak najlepsze i by klienci byli usatysfakcjonowani - to daje nam spełnienie...

zobaczyć uśmiech na twarzy zadowolonego klienta - bezcenne :)
Avatar użytkownika
Justin
 
Posty: 226
Dołączył(a): 7 mar 2011, o 16:19
Lokalizacja: Radom

Re: fotochromy

Postprzez MARK » 4 kwi 2011, o 13:36

Czy barwienie samo w sobie posiada filtr :?: Przecież sama nazwa mówi,że to,barwa.Nie rozumiem tego :?: To po co jest antyrefleks :?:
MARK
 
Posty: 294
Dołączył(a): 15 mar 2011, o 09:15

Re: fotochromy

Postprzez zez_ukryty » 4 kwi 2011, o 14:59

Barwienie posiada filtr ale nie całkowity czyli np. nie jest to UV400. Im jaśniejsze barwienie tym więcej promieniowania UV dostaje się do oka. Im ciemniej tym mniej. 100% filtr to filtr UV400 (bezbarwny bądź tzw UV-Color czyli kolorowy, zależy od producenta). A barwienie nazywane jest filtrem bo przyciemnia obraz i wpływa na transmitację światła (zmniejsza) przez soczewkę odcinając niektóre części widma światła białego oraz przyciemnia obraz sam w sobie (mówiąc prościej barwienie przekłamuje kolory ale jezeli jest dobre, to przekłamanie kolorów musi być jak najmniejsze). A antyrefleks to powłoka rozjaśniająca, likwidująca z powierzchni soczewek refleksy świetlne, poprawiająca transmitację do poziomu 99% (oczywiście jeżeli zamontujemy barwienie z antyrefleksem nie spowoduje to wzajemnego wyeliminowania się barwienia i antyrefleksu).
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: fotochromy

Postprzez marlena » 12 kwi 2011, o 09:26

WITAM WSZYSTKICH-CHCIAŁAM SIĘ PORADZIC ODNOŚNIE FOTOCHROMU -OBECNIE BARDZO POLECANY I ROZLEKLAMOWANY JEST TRANSITIONS 6 STOPIEŃ JEGO ZABARWIENIA JEST ZALEŻNY OD KOLORU,TEMP,NATĘŻENIA PROMIENIOWANIA UV I MATERIAŁU SOCZEWKI.CZY MÓGŁBY KTOŚ OPISAĆ W SKRÓCIE JAKIE JEST WSTĘPNE I MAKSYL\MALNE ZABARWIENIE TYCH SOCZEWEK UWZGLĘDNIAJĄC POWYŻSZE KRYTERIA?
BĘDE WDZIĘCZNA ZA ODPOWIEDŻ POZDRAWIAM.
marlena
 
Posty: 5
Dołączył(a): 12 kwi 2011, o 09:04

Re: fotochromy

Postprzez zez_ukryty » 12 kwi 2011, o 10:18

Dla temperatury otoczenia 23 stopnie Celsjusza :

SZARY : wstępne - 5%, maksymalne 88%
BRĄZ : wstępne - 5%, maksymalne 85%

Im zimniej, tym ciemniej, im cieplej tym jaśniej. Jak to się przedstawia procentowo - nie odpowiem Pani, bo tego chyba nie wie nikt.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: fotochromy

Postprzez Bogusia » 13 kwi 2011, o 17:54

Witam, mam pytanie o co chodzi z tą nową promocją fotochromu? Byłam ostatnio u okulisty i okazało się że go potrzebuje, wcześniej przeczytałam na czym on polega i faktycznie przy mojej nadwrażliwości jest mi potrzebny. Byłam u swojego osiedlowego optyka, okazało się że szkła jakie będę miała z firmy Essilor o nazwie Transitions, które zachwalał optyk są teraz w jakiejś promocji, że jak się nie przyzwyczaję to mi dają białe szkła. I moje pytanie jest jedno. Czemu miała bym się do nich nie przyzwyczaić skoro są takie super zachwalane, czy to znowu jakiś chwyt reklamowy?
Bogusia
 
Posty: 3
Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 17:47

Re: fotochromy

Postprzez zez_ukryty » 13 kwi 2011, o 18:52

To jest gwarancja satysfakcji - podobają się to dobrze, nie podobają - dostaje Pani białe soczewki. Bo do nich nie ma co się przyzwyczajać.

Proszę regulamin:
"Soczewki fotochromowe Transitions blokują 100% promieniowania UVA i UVB, chronią oczy przed
olśnieniem i zapobiegają zmęczeniu oczu.
Jeśli w powyższym terminie Państwa klienci zakupią soczewki Transitions i nie będą one
spełniały ich oczekiwań oraz oferowały powyższych korzyści, będą mogli wymienić je na parę
standardowych, bezbarwnych soczewek o tej samej konstrukcji i mocy, wykonanych z tego samego
materiału, i z tą samą powłoką uszlachetniającą co pierwsza para, zakupiona w wersji
fotochromowej.
Klienci mogą dokonać wymiany w ciągu 30 dni od daty odbioru soczewek Transitions w Państwa
salonie."
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Antyrefleks ? Fotochrom ? Jakie szkła ?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron