fotochromy

Informacje ogólne dotyczące szkieł . Poliwęglan oraz pozostałe rodzaje materiałów. Budowa soczewki. Uszlachetnienia soczewek.

Re: fotochromy

Postprzez Ryszard » 27 paź 2011, o 09:36

To może ktos mi powie po co takie sooczewki są produkowane jak i tak sie nie sprawdzają.Następny chwyt reklamowy by naciągnąć ludzi :x
Ryszard
 
Posty: 27
Dołączył(a): 14 maja 2011, o 09:11

Re: fotochromy

Postprzez LEMUR » 27 paź 2011, o 09:50

Ale dalczego maja sie nie sprawdzac?

Naciagaja ludzi Ci, ktorzy nie przekazuja pelnej informacji o produkcie swiadomie (o zgrozo!) czy nieswiadomie (tez o zgrozo!)


Jezeli ktos oczekuje od soczewek zmiany zabarwienia i chce miec na sloncu ciemniejsze - wybiera XTRActive
Jezeli chce miec przejrzyste w pomieszczeniu i okolo 75-80% przyciemnienie na sloncu mu wystarcza - wybiera tradycyjne Transitions

A jezeli chce miec do samochodu p.sloneczne
to:
- polaryzacja
- barwienie (najlepiej fizjologiczne)
- soczewki kontatkowe + dowolna okulary p.sloneczne (najlepiej z dobra ochrona)
- soczewki okularowe drivewear
- okulary z bialymi soczewkami lub transitions czy xtractive + nakladka polaryzacyjna do aktualnych okularow, lub wybrac oprawe z fabryczna nakladka na magnesiki

Takze nie ma idealnego rozwiazania - tak samo jak nie ma jednych potrzeb!
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: fotochromy

Postprzez dzika » 27 paź 2011, o 10:45

To przawda,że soczewki robi się od indywidualnej potrzeby klienta.Dlatego każdy optyk może zaproponować szeroką gamę szkieł.Producenci szkieł chcą zaspokoić każdą potrzebę nabywców.Jeśli nie da się zrobić w jednych wszystko to można zrobić dwie pary,różne i zakładać w zależności od potrzeby.
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Re: fotochromy

Postprzez Ryszard » 28 paź 2011, o 18:47

Lemur dajesz tyle propozycji że już się zakręciłem :o muszę na spokojnie przemyśleć zakup swoich okularów bo jak sam piszesz nie ma idealnego rozwiązania i nie ma jednych potrzeb!
Ryszard
 
Posty: 27
Dołączył(a): 14 maja 2011, o 09:11

Re: fotochromy

Postprzez optyk-mila » 11 wrz 2012, o 16:21

Hej jak myslicie czy fotochrom sprawdzi się dla operatora filmowego?Klient narzeka,że lampy (oświetlenie),które towarzyszą mu podczas pracy mają fatalny wpływ na jego oczy,podejrzewa nawet światłowstręt. Czy fotochrom spełni jego oczekiwania,czy lepiej lekkko zabarwić soczewki?
optyk-mila
 
Posty: 177
Dołączył(a): 14 maja 2011, o 12:24

Re: fotochromy

Postprzez LEMUR » 11 wrz 2012, o 22:44

nie sprawdzi sie, chyba ze w pracy ma duzo promieniowania UV, gdyz to jest czynnik powodujacy przyciemnienie fotochromow. Fotochrom mineralny /szklany/ ma jakies wstepne przybarwienie (chyba cos okolo 10-15%) ale to malo widoczne, nie wspominajac o transitions. Moim zdaniem lepiej soczewka barwiona.
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: fotochromy

Postprzez fajna-brunetka » 12 wrz 2012, o 08:30

a odwróćmy sytuację... jest aktor, który nosi korekcję i posiada soczewki z fotochromem, wyobrażacie sobie, że podczas kolejnych dubli ma zmienne zabarwienie soczewek ;) to by dopiero oglądało sie film, raz przejrzyste, raz przyciemnione ;)
fajna-brunetka
 
Posty: 602
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 16:49

Re: fotochromy

Postprzez optyk-mila » 13 wrz 2012, o 17:00

Hmm,no to nie fajnie.A tak go namawiałam na ten fotochrom i to właśnie transistions,więc niestety bez wstępnego zabarwienia. Teraz to już sama nie wiem co mu zaproponować,barwienie,ale w ilu procentach takie do 20 chyba będzie za słabe,a takie do 30 nie będzie przeszkadzało mu w wykonywaniu zawodu?
optyk-mila
 
Posty: 177
Dołączył(a): 14 maja 2011, o 12:24

Re: fotochromy

Postprzez optyczka OLA » 13 wrz 2012, o 19:24

Optyk-mila ja też bym była za tym zabarwieniem wstępnym 20-25% zależy jeszcze od firmy jakie stopnie barwienia mają w katalogu . Transitions moim zdaniem odpada.
optyczka OLA
 
Posty: 304
Dołączył(a): 17 sie 2011, o 12:37

Re: fotochromy

Postprzez optyk-mila » 14 wrz 2012, o 15:40

No i decyzja zapadła,zrobiliśmy... fotochromy,Pan stwierdził,że jeżeli nie przydadzą mu się w pracy to na pewno będzie miał z nich użytek podczas wykonywania innych,może nawet bardziej przyjemnych czynności :D. A tak w ogóle to zaskoczył mnie tym,że nosząc okulary od po ad 10 lat pierwszy raz się spotkał z takim zjawiskiem jak fotochrom,nieźle co?Ciekawe gdzie robił te wcześniejsze sztuki?
optyk-mila
 
Posty: 177
Dołączył(a): 14 maja 2011, o 12:24

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Antyrefleks ? Fotochrom ? Jakie szkła ?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości