fotochromy

Informacje ogólne dotyczące szkieł . Poliwęglan oraz pozostałe rodzaje materiałów. Budowa soczewki. Uszlachetnienia soczewek.

Re: fotochromy

Postprzez martini » 4 gru 2012, o 16:45

Tak to prawda ze duzo osob nie wie co to antyrefleks, fotochrom lub po prostu myla te pojecia :D mysli o fotochromie mowi antyrefleks dlatego warto przekazac klientowi co to jest do czego sie przyda....
martini
 
Posty: 123
Dołączył(a): 1 sie 2012, o 16:57

Re: fotochromy

Postprzez mirabel » 23 mar 2013, o 10:14

Hej, miałam klienta który ma spore moce bo -5.0 oprawki własne nowki sztuki tylko ze patenty:). Pan chciał okulary Transition Xtracitve, poniewaz jest kierowca. Niestety soczewki te nie występuja w poliweglanie tylko w zwyklym indeksie, niewiem co poradzic klientowi, najlepiej zeby zmienil oprawke bo zwykłe transitiony mu sie tak nie przyciemnią:(. Czy jesteście w stanie powiedzieć ile % transition VII są w stanie się przyciemnić w samochodzie? Proszę o poradę:)
mirabel
 
Posty: 86
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 14:59

Re: fotochromy

Postprzez martula » 25 mar 2013, o 16:51

Hej, ciężko powiedzieć ile procent transitiony VI czy VII sa w stanie sie przyciemnic w samochodzie, napewno cos sie zabarwia ale ile procent....hmmmm bede musiala zapytac przedstawiciela jak u nas bedzie:)
Xtractive sa typowo do samochodu więc najlepszym rozwiązaniem bedzie zmiana oprawki:)
martula
 
Posty: 122
Dołączył(a): 30 paź 2012, o 14:12

Re: fotochromy

Postprzez optyk-mila » 29 mar 2013, o 12:33

Szkoda,że tak ciekawy produkt jak Xtractive nie występuje w indeksie. Myślę,że cieszyłby się większym powodzeniem gdyby mogli z niego skorzystać również Ci,którym zależy aby ich soczewki były pocienione. Niestety klientów z "dużymi mocami" nie brakuje,a wybór produktów jaki możemy im zaproponować jak widać jest ograniczony :(
optyk-mila
 
Posty: 177
Dołączył(a): 14 maja 2011, o 12:24

Re: fotochromy

Postprzez zero » 29 mar 2013, o 13:58

Szkoda,że tak ciekawy produkt jak Xtractive nie występuje w indeksie.

W czym nie występuje?
zero
 
Posty: 259
Dołączył(a): 12 sty 2012, o 15:06

Re: fotochromy

Postprzez optyk-mila » 29 mar 2013, o 14:10

Czyżby zero miał kłopoty ze zrozumieniem czytanego tekstu? Chodziło mi o indeksy typu 1.6,czy 1.74,myślałam że dla fachowca nie będzie to nie jasne!
optyk-mila
 
Posty: 177
Dołączył(a): 14 maja 2011, o 12:24

Re: fotochromy

Postprzez zero » 29 mar 2013, o 17:38

Fachowcowi, to takie sformułowanie nie powinno w ogóle przyjść do głowy, nie mówiąc o napisaniu czy powiedzeniu czegoś takiego. To stąd biorą się – nie mające sensu - powiedzenia „bez indeksu” o materiałach mających współczynnik załamania światła 1,5. Już sam skrót „indeks” jest niedokładny w odniesieniu do właściwości materiałów, ale przyjął się, bo jest wygodniejszy w użyciu niż „współczynnik załamania światła”. Warto jednak zauważyć, że w literaturze nie używa się określenia „indeks” w odniesieniu do właściwości materiału na soczewki, ale zawsze „refractive index”. Wysoki, niski, średni, ale zawsze „refractive index”.
Kto ma dbać o konieczną w naszym zawodzie precyzję, w tym w definicjach i opisach ? To nasz obowiązek, bo sprzedawca gotowców na targu na pewno nie będzie o to dbał.
zero
 
Posty: 259
Dołączył(a): 12 sty 2012, o 15:06

Re: fotochromy

Postprzez optyk-mila » 5 kwi 2013, o 14:32

Wiesz zero,dziwią mnie Twoje zastrzeżenia,ponieważ zapewne wszyscy zrozumieli dokładnie o czym mówię,tylko Ty masz zawsze jakieś "ale" i czepiasz się szczegółów.A tak w ogóle to podczas szkoleń,które odbywamy dosyć często,szkoleniowcy również posługują się takimi wyrażeniami i jakoś nikt się aż tak nie bulwersuje jak Ty,a zresztą wydaje mi się,że do klienta powinniśmy mówić jak najprostszym językiem,a nie wyskakiwać z określeniami,które żeby zrozumieć musiałby się nieźle nagłówkować.
optyk-mila
 
Posty: 177
Dołączył(a): 14 maja 2011, o 12:24

Re: fotochromy

Postprzez zero » 5 kwi 2013, o 17:51

Nie czepiam się szczegółów, tylko co najwyżej staram się pokazać gdzie są jakieś wątpliwości, gdzie wkradł się błąd, albo pisze się ewidentną nieprawdę.
A tak w ogóle to podczas szkoleń,które odbywamy dosyć często,szkoleniowcy również posługują się takimi wyrażeniami

Bywam też na takich szkoleniach. Najczęściej prowadzą je marketingowcy, wyuczeni regułek o doskonałości produktów firmy, dla której pracują. Trudno od nich oczekiwać dbałości o fachowy język, bo to nie ich fach i nie ich język. Jutro być może będą zachwalali np. wyroby AGD
Nie rozumiemy się, ale myślę, że optycy wiedzą o co mi chodzi, więc zostawmy temat, bo chyba już nic nowego nie wniesiemy.
zero
 
Posty: 259
Dołączył(a): 12 sty 2012, o 15:06

Re: fotochromy

Postprzez optyk-mila » 11 kwi 2013, o 17:03

Skoro jesteśmy przy wątku soczewek Xtractive,to niestety znalazłam kolejny mankament dotyczący tego rodzaju szkieł. A mianowicie chodzi o to,że występują tylko w kolorze szarym. Szczerze mówiąc jestem tym faktem zszokowana,bo skoro ktoś wymyśla coś nowego,to czemu wprowadza takie ograniczenia,które w tym wypadku mają niesamowite znaczenie?
optyk-mila
 
Posty: 177
Dołączył(a): 14 maja 2011, o 12:24

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Antyrefleks ? Fotochrom ? Jakie szkła ?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość