Zerówki TAK/NIE????

Informacje ogólne dotyczące szkieł . Poliwęglan oraz pozostałe rodzaje materiałów. Budowa soczewki. Uszlachetnienia soczewek.

Zerówki TAK/NIE????

Postprzez Kama » 14 sty 2011, o 09:27

Cześć jestem osobą pracującą w biurze przy komputerze, ostatnio mieliśmy okresowe badania, no i zwroty w firmie, okulista powiedział mi że nie mam żadnej wady więc okulary nie są mi potrzebne, z kolei będąc wcześniej u optyka dowiedziałam się, że mogę sobie wyrobić zerówki z antyrefleksem do pracy przy komputerze, podałam tą ewentualność okuliście na wizycie i usłyszałam że to są bzdury, i że lepiej żebym nie stosowała żadnych okularów bo mogę się czegoś tam nabawić...kto ma racje ?
Kama
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14 sty 2011, o 09:23

Re: Zerówki TAK/NIE????

Postprzez dzika » 15 sty 2011, o 09:32

zerówki z dobrym filtrem są wskazane do komputer więc nie zastanawiaj się :!:
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Re: Zerówki TAK/NIE????

Postprzez motyl » 17 sty 2011, o 15:07

Kama ja słyszałam u dobrego optyka, że jak pracujemy przy komputerze to nawet zerówki z bardzo dobrym antyreflekesem nam się przydadzą. Oko mniej się meczy, nie piecze tak, nie czerwieni się..mój znajomy ma takie okulary i wcale nie żałuje, to tez zależy do jakiego okulisty trafisz jedni polecają a drudzy nie. Jak sama nie masz takiego okulisty od "lat" zaufanego, to lepiej poczytać gdzieś na forum o okulistach, czy są zachwalani, czy nie. Ja w zasadzie polecam takie szkła i nawet nie zastanawiaj się, jak jeszcze lubisz siebie w okularach to zawsze jest jakaś zmiana ;)
motyl
 
Posty: 14
Dołączył(a): 27 gru 2010, o 13:43

Re: Zerówki TAK/NIE????

Postprzez smerfetka » 17 sty 2011, o 18:36

jak najbardziej TAK ja byłam w podobnej sytuacji nie mam wady ale okulista na badaniu okresowym powiedział żebym sobie zrobiła okularu z antyrefleksem dodatkowo zalecił mi krople nawilżające i witaminy. Powiem szczerze, że teraz dużo lepiej się czuje po 10 godzinach pracy przy komputerze w końcu nie narzekam i moje oczy wyglądają normalnie a nie jak u "wampira" :twisted: . Więc się nawet nie zastanawiaj i zrób sobie takie okulary tylko pamiętaj nie oszczędzaj na szkłach :D
smerfetka
 
Posty: 16
Dołączył(a): 28 gru 2010, o 10:55

Re: Zerówki TAK/NIE????

Postprzez Janet » 18 sty 2011, o 15:55

Hej. Mam ten sam dylemat. Tyle, że ja mam inny problem. Jak jeżdżę wieczorem samochodem to strasznie rażą mnie samochody jadące z naprzeciwka. I też zastanawiam się nad zerówkami z jakimś dobrym antyrefleksem. Słyszałam od brata, że ta powłoka naprawdę pomaga, więc chyba skuszę się i ja... a tak swoją drogą może ktoś z Was ma jakieś doświadczenia w tej dziedzinie??
Janet
 
Posty: 26
Dołączył(a): 18 sty 2011, o 15:51

Re: Zerówki TAK/NIE????

Postprzez Kama » 20 sty 2011, o 17:48

No dobra a czy ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć co robi ten magiczny antyrefleks i dlaczego akurat do komputera, przecież tyle się teraz mówi że ekrany nie są już szkodliwe dla oczu? to po co ? a powiem szczerze , że różnica cenowa jest dość duża :?
Kama
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14 sty 2011, o 09:23

Re: Zerówki TAK/NIE????

Postprzez dyzio szuka zyzia » 21 sty 2011, o 14:49

Ej a po co komu zerówki tylko z antyrefleksem? ja jak nie musiałem nosić to nawet o tym nie myślałem, a tu nawet polecacie...??? jeżeli pracuje się przy kompie to można sobie pomóc w inny sposób niekoniecznie wydając od razu majątek na okulary. Fajne rady są w Informatorze Użytkownika Okularów. Ludzie czytajcie uważnie i ze zrozumieniem!!! :roll:
Avatar użytkownika
dyzio szuka zyzia
 
Posty: 9
Dołączył(a): 21 gru 2010, o 15:42

Re: Zerówki TAK/NIE????

Postprzez styczek16 » 21 sty 2011, o 17:03

Mi koleżanka mówiła że antyrefleks wyostrza obraz. I mówiła, że jak jade samochodem i światła samochodu z naprzeciwka mnie rażą, to ten cały antyreflek to wyeliminuje, a takze będzie choronił oko przed promieniami UVB i UVA.
Ale szkoda kasy, najlepiej nie patrzeć na światła samochodów z naprzeciwka tylko centralnie prosto.
styczek16
 
Posty: 9
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 12:28

Re: Zerówki TAK/NIE????

Postprzez Kama » 27 sty 2011, o 16:33

Okej to w takim razie mam już jasność w tym temacie, jeśli mnie stać to dla lepszego komfortu mogę kupić te okulary i nie zepsują mi one oczy, ale bez nich też będzie okej...dobra , jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc.
P.S. Teraz muszę wybrać oprawę olaboga :roll: :lol:
Kama
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14 sty 2011, o 09:23

Re: Zerówki TAK/NIE????

Postprzez OPTYKJAGA » 28 sty 2011, o 12:59

Ztego co wiem o antyrefleksie to na pewno nie szkodzi wzrokowi.Wręcz odwrotnie,bo czym lepsza powłoka np.crizal forte,to ochrona przed rekfleksami świetlnymi większa.Oczy po całym dniu pracy przy monitorze nie będą tak zmęczone.Więc okulary zerówki z dobrym filtrem polecam :)
Avatar użytkownika
OPTYKJAGA
 
Posty: 26
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 10:08
Lokalizacja: OLSZTYN

Następna strona

Powrót do Antyrefleks ? Fotochrom ? Jakie szkła ?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość