Zerówki TAK/NIE????

Informacje ogólne dotyczące szkieł . Poliwęglan oraz pozostałe rodzaje materiałów. Budowa soczewki. Uszlachetnienia soczewek.

Re: Zerówki TAK/NIE????

Postprzez LEMUR » 26 paź 2011, o 12:10

@nowy

udaj sie do optometrysty na badanie, zdiagnozuje co jest przyczyna takiego stanu rzeczy. W niekotrych przypadkach takie soczewki relaksacyjne poglebiaja dolegliwosci. A skoro twierdzi, ze pomoga - a jak nie - to reklamuj, ze nie spelnily oczekiwan jakie zostaly przedstawione i po problemie
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Zerówki TAK/NIE????

Postprzez lusia » 27 paź 2011, o 12:16

Witam
Myślę że zerówki do pracy przy komputerze jak i np do jazdy samochodem jak ktoś dużo jeżdzi są bardzo dobrym rozwiązaniem ze wzgędu na to że antyrefleks powoduję że oczy się nie męczą (proszę sobie wyobrazić np 10 godz jazdy samochodem nocą) oczy w takim czasie będą bardzo przemęczone a antyrefleksem oczy będą o wiele mniej zmęczone naprawdę ta różnica jest bardzo odczuwalana. Polecam
lusia
 
Posty: 15
Dołączył(a): 19 paź 2011, o 11:19

Re: Zerówki TAK/NIE????

Postprzez LEMUR » 27 paź 2011, o 14:14

lusia napisał(a):Witam
Myślę że zerówki do pracy przy komputerze jak i np do jazdy samochodem jak ktoś dużo jeżdzi są bardzo dobrym rozwiązaniem ze wzgędu na to że antyrefleks powoduję że oczy się nie męczą (proszę sobie wyobrazić np 10 godz jazdy samochodem nocą) oczy w takim czasie będą bardzo przemęczone a antyrefleksem oczy będą o wiele mniej zmęczone naprawdę ta różnica jest bardzo odczuwalana. Polecam


NIE!
kazda soczewka ogranicza "przepuszczalnosc" swiatla. Jezeli soczeka bedzie przybrudzona, zakurzona to jeszcze bardziej ograniczy, a zle wyczyszczona pogorszy.
ZEROWKI + AR = chwyt marketingowy, sama powloka NIE powoduje polepszenia jakosci gdy nie mamy wady wzroku.

Celem antyrefleksu nie jest "relaksacja" tylko zwiekszenie przepuszczalnosci swiatla przez soczewke - zniwelowanie utraty swiatla.

A jezeli ktos ma dyskomfort to warto sprawdzic wzrok, zakresy wergencji i inne u optometrysty. Niewielka wada wzroku w zakresie +/-0,5o juz potrafi niezle namieszac, zwlaszcza przy dlugotrwalym przesiadywaniu przed komputerem, prowadzeniu o zmierzchu, noca (oslepianie) a czesc "specjalistow" takiej wady nie koryguje z jakichs wzgledow.

tak wiec:
- najpierw sprawdzenie wady wzroku
- zerowki + ar = NIE
- jakakolwiek soczewka z moca + koniecznie AR!
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Zerówki TAK/NIE????

Postprzez nowy użytkownik » 28 paź 2011, o 09:13

LEMUR napisał(a):@nowy

udaj sie do optometrysty na badanie, zdiagnozuje co jest przyczyn takiego stanu rzeczy. W niekotrych przypadkach takie soczewki relaksacyjne poglebiaja dolegliwości. A skoro twierdzi, ze pomoga - a jak nie - to reklamuj, ze nie spelnily oczekiwan jakie zostaly przedstawione i po problemie


Nie ukrywam, że byłam też w innym optyku i Pani powiedziała, że zmęczenie i ból głowy może wynikać z astygmatyzmu... Mówiła, że mogłabym spróbować kupić normalne okulary i one również by pomogły. Natomiast nie potrafiła mi odpowiedzieć czy te relaksacyjne faktycznie nie powodują pogłębienia wady. Lemur teraz sugeruje optometrystę... Widzę, że to głębszy temat, wydawałoby się, że ak pojawia się problem, idzie się do lekarza, wykonuje jego zalecenia i problem powinien zniknąć, a tu jednak dużo dłuższa droga...
Może jeszcze ktoś ma dla mnie wskazówki?? Szczerze to mnie to trochę dziwi i wkurza, bo powstał problem z niczego, ale w grę wchodzą niemałe pieniądze więc chcę się upewnić. W miejscowości, w której mieszkam nie ma zbyt wiele salonów dlatego szukam porad innych specjalistów, bez straty cennego czasu.

Chociaż z drugiej strony, tak na chłopski rozum- po co ja mam robić okulary o wiele droższe, w których nie będę mogła ciągle chodzić tylko używać ich do pracy przy komputerze i jazdy samochodem?? i które dodatkowo mogą pogłębić moje dolegliwości??? jeśli po to by za chwilę się okazało, że potrzebuję okularów na stałe to ja bardzo dziękuję ;/
nowy użytkownik
 
Posty: 3
Dołączył(a): 26 paź 2011, o 09:14

Re: Zerówki TAK/NIE????

Postprzez zez_ukryty » 28 paź 2011, o 11:02

Do optometrysty/okulisty na badanie najpierw jak to napisano wcześniej. Jeżeli nie będą potrzebne okulary tj brak wskazanej korekcji można zastanowić się nad soczewkami relaksacyjnymi. One na 99% nie spowodują pogłębienia wady wzroku dlatego, że są skonstruowane w taki sposób, że w dolnej części znajduje się zwiększenie mocy o +0,50 dptr co ma powodować odciążenie mięśnia akomodacyjnego przy długotrwałej pracy z małych odległości a co za tym idzie - mniejsze zmęczenie wzroku. Podobnie z jazdą autem - relaksują wzrok przy ciągłej zmianie ogniskowej z punktu dal - zegary/kierownica. Do czego zmierzam - moc skupiająca gałki ocznej jak i akomodacja jest wyrażona w dioptriach dodatnich i dlatego taki plus często pomaga bo odciąża oko. Już prędzej zwiększeniem wady skutkowałoby zrobienie okularów np -0.50dptr . Wtedy istnieje większe ryzyko, że wada się "pogłębi" . Ale nie ma co sądzić, sprawdzić wzrok pod kątem medycznym, potem pod kątem wady wzroku,(wraz z wykluczeniem nierównowagi mięśniowej) jak to mówią "niepotrzebne skreślić" i dopiero później zastanawiać się nad okularami relaksacyjnymi czy jakimikolwiek innymi.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Zerówki TAK/NIE????

Postprzez nowy użytkownik » 2 lis 2011, o 17:01

może trochę niejasno się wyraziłam- w każdym razie u okulisty byłam i dostałam receptę:op:+0.25 cyl -0.5 oś 90 ol:0.0/ -0.75 oś 90 - więc nie miałam na myśli zerówek tylko takie właśnie oto okulary a wpisu dokonałam w tym temacie bo tutaj było odniesienie do soczewek relaksacyjnych.
Dla rozwiania moich wątpliwości proszę powiedzcie, czy moje bóle głowy mogły wynikać z wady??
dla świętego spokoju poszukam optometrysty i zobacze co on powie, choć nie ukrywam , że bardziej na rękę byłoby gdybyście powiedzieli że może tak być ;) ogólnie jestem bardzo zalatana kobietką i wygospodarować trochę czasu to u mnie problem;/
nowy użytkownik
 
Posty: 3
Dołączył(a): 26 paź 2011, o 09:14

Re: Zerówki TAK/NIE????

Postprzez majbach001 » 19 lut 2013, o 10:42

Hej i co ztymi okularami relaksacyjnymi,piszę bo również mam ten sam problem.Nie mam wady wzroku,ale moje oczy są ciągle zmęczone,niedużo brakowało,a również bym się skusił na szkła z antyrefleksem,które jak się okazuje są bez sensu.Wczoraj odwiedziłem ponownie zakład optyczny i powiedziano mi o tych soczewkach relaksacyjnych,tylko pytanie,czy znowu kasa nie będzie wydaqna na marne?
majbach001
 
Posty: 6
Dołączył(a): 18 lut 2013, o 15:45

Re: Zerówki TAK/NIE????

Postprzez vanessa » 19 lut 2013, o 14:35

Hej, jak najbardziej polecamy soczewki anti-fatigue , bardzo dobre rozwiązanie dla osób poniżej 45 roku życia i nie tylko. Są to soczewki jednoogniskowe wspierające wysiłek akomodacyjny dzięki zmianie mocy o +0.6 dioptrii w dolnej części soczewki. Ich głowną zaletą jest fakt że nie tylko korygują wadę wzroku ale także zapobiegają zmęczeniu oczu, co jest zalecane dla osób spędzajacych dużo czasu przed komputerem i nie koniecznie posiadających wadę wzroku czyli takich jak Ty majbach ;)
vanessa
 
Posty: 146
Dołączył(a): 3 sie 2012, o 08:52

Re: Zerówki TAK/NIE????

Postprzez majbach001 » 19 lut 2013, o 17:39

Jeżeli chodzi o kryteria jakie trzeba spełniać,to zarówno wiek jak i zmęczenie oczu przemawiają za tym,żeby się skusić na ten zakup. Nie cierpię na nadmiar gotówki,ale chyba w tym wypadku nie mam wyjścia,komfort dobrego widzenia jest dla mnie znacznie ważniejszy! A czy podczas nocnej jazdy samochodem też będą zdwały egzamin,bo z tym też mam nie lada problem?
majbach001
 
Posty: 6
Dołączył(a): 18 lut 2013, o 15:45

Re: Zerówki TAK/NIE????

Postprzez vanessa » 20 lut 2013, o 16:07

Kolego czy TY nie za dużo wymagasz?..., była mowa o pracy przy komputerze a nie o jeździe samochodem. Zaraz wyjdzie na to że może potrzebujesz okulary progresywne???he he... nie jazda samochodem to inna bajka ;)
vanessa
 
Posty: 146
Dołączył(a): 3 sie 2012, o 08:52

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Antyrefleks ? Fotochrom ? Jakie szkła ?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron