Szkła które relaksują oczy? prawda czy mit...

Informacje ogólne dotyczące szkieł . Poliwęglan oraz pozostałe rodzaje materiałów. Budowa soczewki. Uszlachetnienia soczewek.

Szkła które relaksują oczy? prawda czy mit...

Postprzez omega » 14 sty 2011, o 14:44

Witajcie,
od czasu kiedy lekarz przypisał mi okulary zainteresowałem się wszystkim co się z nimi wiąże. Na wiele pytań w internecie nie mogę znaleźć dokładnych informacji, a że jestem z natury osobą dociekliwą szukam do skutku. Dowiedziałem się że istnieją szkła które w jakiś sposób potrafią relaksować oczy :shock: . Jak to jest możliwe? szkło które sprawia że oczy się odprężają? Czego to człowiek nie wymyśli :roll: Nurtuje mnie ta zagadka, jak to jest możliwe i czy rzeczywiście te szkła pomagają, czy działa tylko i wyłącznie siła naszej podświadomości , autosugestia która potrafi niekiedy cuda... :?:
Avatar użytkownika
omega
 
Posty: 16
Dołączył(a): 20 gru 2010, o 22:10

Re: Szkła które relaksują oczy? prawda czy mit...

Postprzez A.M. » 15 sty 2011, o 12:20

Tak podobno istnieją takie cudeńka :D Są to np.szkła relaksacyjne Anti-Fatique firmy Essilor. Wspieraja akomodację oka i przynoszą ulgę oczom dzięki temu, iż mają niewielką zmianę mocy w dolnej części soczewki. Nie korzystałam z takich szkieł ale słyszałam bardzo pozytywne opinie. Może warto spróbować, sama się zastanawiam...
A.M.
 
Posty: 109
Dołączył(a): 21 gru 2010, o 13:53

Re: Szkła które relaksują oczy? prawda czy mit...

Postprzez anuszka » 17 sty 2011, o 10:20

Cześć A. M. ale mam takie pytanie, ale czy takie szkła sprawdzą się do komputera?? Pewnie maja jakiś najlepszy antyrefleks, ale czy relaksują gdy oderwiemy oczy od monitora?? Niestety w domu dużo pracuję przy komputerze i dam każdą cenę żebym nie czuła tego dotkliwego zmęczenia. Bardzo bym prosiła o jakieś namiary na optyka gdzie można dostać takie szkła, byłabym naprawdę wdzięczna.
Avatar użytkownika
anuszka
 
Posty: 22
Dołączył(a): 21 gru 2010, o 13:28
Lokalizacja: Garwolin

Re: Szkła które relaksują oczy? prawda czy mit...

Postprzez A.M. » 17 sty 2011, o 10:46

Te soczewki są bardzo polecane do pracy przy komputerze. Łagodzą zmęczenie oczu po długotrwałym skupieniu wszczególnie w bliskiej odległości. Mają też bardzo dobre powłoki antyrefleksyjne co również wspomaga oczy. Zapytaj w najbliższym optyku, są to szkła Essilora.
A.M.
 
Posty: 109
Dołączył(a): 21 gru 2010, o 13:53

Re: Szkła które relaksują oczy? prawda czy mit...

Postprzez omega » 17 sty 2011, o 10:59

Hej, czyli takie szkła istnieją... A.M napisałaś że dzięki temu że mają niewielka zmianę mocy w dolnej części soczewki łagodzą zmęczenie oczu, ale chciałbym wiedzieć dlaczego tak się dzieje. Uparte ze mnie cielę i nie do końca rozumiem, jaka jest zmiana i co ona powoduję w oku że ono czuje się lepiej, nawet nie wiem jak to w słowa ubrać :roll: Jaki jest koszt tych szkieł i czy ta soczewka ma konstrukcję taką jak tak zwane szkła progresywne czy te konferencyjne :?:
Avatar użytkownika
omega
 
Posty: 16
Dołączył(a): 20 gru 2010, o 22:10

Re: Szkła które relaksują oczy? prawda czy mit...

Postprzez A.M. » 17 sty 2011, o 12:08

Takie szczegóły na pewno wyjaśni Ci optyk, ja tak jak wspominałam, wiem ze słyszenia o tych szkłach. Znajoma zafundowała sobie takie okulary, zapłaciła ok 700-800zł.
A.M.
 
Posty: 109
Dołączył(a): 21 gru 2010, o 13:53

Re: Szkła które relaksują oczy? prawda czy mit...

Postprzez loki813 » 18 sty 2011, o 19:38

Cześć anuszka koniecznie musisz udać się do dobrego optyka który poleci ci soczewki firmy essilor tzw.Anti-Fatigue z powłoką Crizal, ja jestem w ich posiadaniu i jestem bardzo zadowolona( polecam)
loki813
 
Posty: 11
Dołączył(a): 15 sty 2011, o 19:18

Re: Szkła które relaksują oczy? prawda czy mit...

Postprzez omega » 19 sty 2011, o 15:11

loki813 może ty jesteś w stanie mi odpowiedzieć na pytania które w poprzednim moim poście zostały pozostawione bez komentarza? pewnie optyk u którego wyrabiałaś okulary przekazał ci informacje jak ta redukcja mocy działa. Proszę o wyjaśnienie łopatologicznym językiem bez skomplikowanych pojęć optycznych czy okulistycznych :mrgreen: . Będę wdzięczny. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
omega
 
Posty: 16
Dołączył(a): 20 gru 2010, o 22:10

Re: Szkła które relaksują oczy? prawda czy mit...

Postprzez loki813 » 12 lut 2011, o 13:39

Witam.Omega przekażę ci informacje jakie udzielił mi optyk jak ja sobie wyrabiałam okulary że(przynoszą ulgę zmęczonym oczom,dzięki niewielkiej zmianie mocy 0.6 dptr. w dolnej części soczewki)polecane są osobom w wieku 20-40lat.Osobiście wieczorem nie odczuwam zmęczenia ,oczy mnie tak nie pieką jak w zwykłych okularach ,soczewki te są podobno nowej generacji.Wydaje mi się że jak udasz się do optyka to wszystko Ci wyjaśni po fachowemu. :D ;)
loki813
 
Posty: 11
Dołączył(a): 15 sty 2011, o 19:18

Re: Szkła które relaksują oczy? prawda czy mit...

Postprzez Paź_Królowej » 24 paź 2013, o 14:46

Witam, fajnie byłoby znac opienie osoby która takie okulary posiada. Dla mnie to o czym przekonuje nas producent może mieć dwojakie odzwierciedlenie w rzeczywistości. Poza tym uważam że każdy człowiek inaczej może ten produkt odebrać stąd dobrze byłoby poznać opinie użytkowników takich okularów.
Paź_Królowej
 
Posty: 9
Dołączył(a): 10 paź 2013, o 10:13

Następna strona

Powrót do Antyrefleks ? Fotochrom ? Jakie szkła ?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość