Barwienie fizjologiczne (?)

Informacje ogólne dotyczące szkieł . Poliwęglan oraz pozostałe rodzaje materiałów. Budowa soczewki. Uszlachetnienia soczewek.

Barwienie fizjologiczne (?)

Postprzez Katarzyna » 14 wrz 2012, o 10:38

Ostatnio spotkałam się u optyka (zresztą na forum też gdzieś się spotkałam) ze stwierdzeniem "barwienie fizjologiczne". Czy ktoś mi może wytłumaczyć o co chodzi (bo podejrzewam, że nie z fizjologią :lol: )? Tzn chodzi o jakieś barwy, czy sposób barwienia? Jakie są jeszcze ewentulane inne rodzaje barwień i czym się różnią? Czy barwienie ma znaczenie w komforcie używania okularów?
A jak już pytam to jeszcze może ktoś powie jaki procent zabarwienia jest potrzebny w jakich sytuacjach. Gdzieś była informacja, że do jazdy samochodem nie może być za bardzo zabarwione szkło, czy to znaczy, że samochodem nie powinniśmy jeździć w okularach przeciwsłonecznych?

Wiem, że dużo tego, ale liczę, że i tym razem pomożecie :mrgreen:
Katarzyna
 
Posty: 69
Dołączył(a): 16 lip 2012, o 11:29

Re: Barwienie fizjologiczne (?)

Postprzez LEMUR » 14 wrz 2012, o 13:01

odnosnie zbyt ciemnych okularow to kategorie transmitancji juz byly omowione przeze mnie na tym forum
viewtopic.php?f=7&t=132&hilit=cat+3&start=60#p5196


odnosnie barwienia fizjologicznego - http://www.jzo.com.pl//pl/pages/content/556.html
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Barwienie fizjologiczne (?)

Postprzez Katarzyna » 14 wrz 2012, o 15:50

Czy w takim razie barwienie fizjologiczne występuje tylko w tych 3 kolorach, czy jest to kwestia firmy?
Katarzyna
 
Posty: 69
Dołączył(a): 16 lip 2012, o 11:29

Re: Barwienie fizjologiczne (?)

Postprzez LEMUR » 14 wrz 2012, o 15:53

te 3 sa neutralnymi niz pozostale barwienia np. czerwony, zielony itp
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Barwienie fizjologiczne (?)

Postprzez martini » 19 wrz 2012, o 16:04

Witam
Ostatnio byla u mnie w salonie Pani ktora zrobila sobie barwienie pomaranczowe i jeszcze oprawa byla pomaranczowa masakra jakas...... Co jest najlepsze mowila ze jakas pani w salonie ja namowila i wogole tych okularow nie nosi :D powiem szczerze ze wygladalo to tak bazarowo ze szok...
martini
 
Posty: 123
Dołączył(a): 1 sie 2012, o 16:57

Re: Barwienie fizjologiczne (?)

Postprzez dzika » 5 paź 2012, o 08:29

To fakt pomarańcz i do tego oprawa,to tylko dla odważnych :) To nikt tej Pani nie pokazał jak one mogą wyglądać?
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Re: Barwienie fizjologiczne (?)

Postprzez seba » 6 paź 2012, o 08:13

No ale niektórzy lubią odważne okulary. A czy ładnie czy brzydko wyglądają to kwestia gustu i upodobań :)
seba
 
Posty: 223
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 10:54

Re: Barwienie fizjologiczne (?)

Postprzez LEMUR » 6 paź 2012, o 08:31

seba napisał(a):to kwestia gustu i upodobań :)

gust i upodobanie to synonimy :)
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Barwienie fizjologiczne (?)

Postprzez seba » 8 lis 2012, o 14:12

LEMUR napisał(a):
seba napisał(a):to kwestia gustu i upodobań :)

gust i upodobanie to synonimy :)


Lemur wyluzuj, bo pomyślę że większą przyjemność od komunikacji z ludźmi na forum sprawia ci wytykanie błędów innym ;)
seba
 
Posty: 223
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 10:54

Re: Barwienie fizjologiczne (?)

Postprzez LEMUR » 10 lis 2012, o 20:25

seba napisał(a):
LEMUR napisał(a):
seba napisał(a):to kwestia gustu i upodobań :)

gust i upodobanie to synonimy :)


Lemur wyluzuj, bo pomyślę że większą przyjemność od komunikacji z ludźmi na forum sprawia ci wytykanie błędów innym ;)


Nie jestem spiety. Moze nie wiedziales tego uzywajac tych dwoch slow, wiec Ci napisalem. Zamiast ladnie podziekowac, i przyjac do wiadomosci od razu mnie atakujesz :D.

uzywanie synonimow laczac je spojnikiem "i" :D

jest jak powiedzial pewnien jegomosc "i kikt nie wmowi nam ze biale jest biale" lub druga persona "plusy dodatnie i plusy ujemne" :D
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Następna strona

Powrót do Antyrefleks ? Fotochrom ? Jakie szkła ?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość

cron