Fotochrom z polaryzacją

Informacje ogólne dotyczące szkieł . Poliwęglan oraz pozostałe rodzaje materiałów. Budowa soczewki. Uszlachetnienia soczewek.

Fotochrom z polaryzacją

Postprzez ALICANTE » 18 sty 2013, o 13:28

Witam serdecznie, ponieważ od dawna okulary których używam nie do końca mnie satysfakcjonują chciałem się dowiedzieć czy istnieją szkła 2w1 czyli fotochrom z polaryzacją. Wiem że filtr polaryzacyjny można spotkać tylko w szkłach przeciwsłonecznych ale idealny byłby fotochromy które go posiadają. Bo jednak jest różnica w odblaskach w przeciwsłonecznych z polaryzacją a tymi tylko z antyrefleksem.
ALICANTE
 
Posty: 6
Dołączył(a): 16 sty 2013, o 14:28

Re: Fotochrom z polaryzacją

Postprzez LEMUR » 18 sty 2013, o 14:59

pytaj o soczewki Drivewear lub Transitions Vantage. Dostepne bez jak i z powloka AR
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Fotochrom z polaryzacją

Postprzez optyczka OLA » 19 sty 2013, o 11:06

Firma Jai Kudo produkuje soczewki Transitions® VANTAGE, (polaryzacja i fotochrom w kolorze szarym)
optyczka OLA
 
Posty: 304
Dołączył(a): 17 sie 2011, o 12:37

Re: Fotochrom z polaryzacją

Postprzez optyczka OLA » 19 sty 2013, o 11:15

Mozesz jeszcze zapytac w zakładach optycznych o soczewki Transitions XTRActive produkcji JZO dostępne są w kolorze szarym i zaciemniają się także w samochodzie.
optyczka OLA
 
Posty: 304
Dołączył(a): 17 sie 2011, o 12:37

Re: Fotochrom z polaryzacją

Postprzez LEMUR » 19 sty 2013, o 23:27

optyczka OLA napisał(a):Mozesz jeszcze zapytac w zakładach optycznych o soczewki Transitions XTRActive produkcji JZO dostępne są w kolorze szarym i zaciemniają się także w samochodzie.


Ale hellooooo!
sugerowalbym ogolnie napisac o XTRACtive bo wystepuje on u wielu producentow. Dla uscislenia to nie JZO czy inna firma, ktora ma w ofecie jest producentem XTRActive - tylko Transitions Optical. Tak samo z Vantage. Nie tylko ta firma posiada w ofercie i rowniez producent jak wyzej
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Fotochrom z polaryzacją

Postprzez ALICANTE » 21 sty 2013, o 11:06

Za poradą LEMURa wczoraj podczas zakupów odwiedziłem najbliższy zakład optyczny i zapytałem o szkła Drivewear. Mają w ofercie szkła firmy HOYA. Od zawsze zamawiałem szkła z tej firmy i nigdy nikt mi nie zaproponował w.w opcji do samochodu. Wytłumaczono mi że soczewka ma zmienne zabarwienie w zależności od warunków atmosferycznych na drodze i co ciekawe przyciemniają się wewnątrz samochodu nawet do 50%. rewelacja! Mają polaryzację i wszystko czego dusza zapragnie a cena nie wydaje się duża biorąc pod uwagę zalety tych szkieł. LEMURze czy mógłbyś mi powiedzieć który według ciebie produkt jest lepszy? Drivewear czy VANTAGE. Bo o tym drugim pani optyk nie była w stanie mi nic powiedzieć bo nawet nie wiedziała co to za szkła :|
ALICANTE
 
Posty: 6
Dołączył(a): 16 sty 2013, o 14:28

Re: Fotochrom z polaryzacją

Postprzez immortal » 21 sty 2013, o 16:09

Xtractive nie posiadaja polaryzacji.... Drivewear są chyba tylko w żółto-zielonym zabarwieniu, mi osobiście to nie odpowiada, chyba, że mają to być rzeczywiście okulary jedynie do samochodu na co ich nazwa wskazuje....
immortal
 
Posty: 112
Dołączył(a): 6 sie 2012, o 12:14

Re: Fotochrom z polaryzacją

Postprzez LEMUR » 22 sty 2013, o 00:25

@alicante.
Drivewear maja minimum 50% zabarwienie, jest ono zmienne w zaleznosci od warunkow atmosferycznych, ogolnie ma kolor a`la zielen butelkowa. W samochodzie przyciemnia sie do okolo 75%, na zewnatrz do okolo 90% i uzyskuje ciemno brazowe zabarwienie. Do tego dochodzi polaryzacja. Te soczewki nie sa do prowadzenia noca, no i z racji 50% przyciemnienia wstepnego nie na codzien (dom, biuro itp)
Vantage to soczewka produkt firmy Transitions, ktory jednak jest jasniejszy w pomieszczeniu.

o soczewkach Vantage - oficjalna strona http://www.transitionsvantage.com/
o Drivewear - oficjalna strona http://www.youngeroptics.com/drivewear.aspx
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Fotochrom z polaryzacją

Postprzez ALICANTE » 22 sty 2013, o 15:59

Podczas rozmowy z panią która proponowała mi Drivewear musiał mi umknąć fakt z tym minimalnym zabarwieniem 50%(myślałem że są bezbarwne w pomieszczeniu). Ale tak czy inaczej nie zmienia to faktu że są warte zainteresowania, choć ta zieleń butelkowa trochę odstrasza. Nie do końca rozumiem o co chodzi z tą zmienna polaryzacją w Vantage albo coś źle zrozumiałem. Ona będzie występować lub zwiększać się przy stopniowym zabarwieniu? :roll: jak to możliwe i czy w ogóle możliwe? Dla mnie jak okulary ma filtr polaryzacyjny to mają albo nie.
ALICANTE
 
Posty: 6
Dołączył(a): 16 sty 2013, o 14:28

Re: Fotochrom z polaryzacją

Postprzez GOLDROOM » 10 paź 2013, o 13:10

VANTAGE™ nie posiadają tradycyjnej, stałej powłoki polaryzacyjnej, co zapewnia im niskie zabarwienie wstępne. Zastosowanie unikatowej technologii sprawia, że cząsteczki fotochromu, uaktywniające się pod wpływem promieni UV, zmieniają kształt oraz położenie, ukierunkowując się do kąta, pod którym wpada światło do oczu i jednocześnie układają się w swoisty filtr polaryzacyjny. Zmienny poziom efektywności polaryzacji, uzależniony jest od ilości promieniowania UV. Im ciemniejsza soczewka, tym większa wydajność polaryzacji.
GOLDROOM
 
Posty: 31
Dołączył(a): 10 paź 2013, o 10:16


Powrót do Antyrefleks ? Fotochrom ? Jakie szkła ?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości