Antyrefleks

Informacje ogólne dotyczące szkieł . Poliwęglan oraz pozostałe rodzaje materiałów. Budowa soczewki. Uszlachetnienia soczewek.

Re: Antyrefleks

Postprzez Z.Optyk » 19 maja 2011, o 09:27

Witaj. W salonach optycznych możesz nabyć specjalne płyny do czyszczenia szkieł np. płyn Chemax. Występuje on w kilku wersjach: przyspieszający odparowywanie, antybakteryjny i właśnie do soczewek z powłoką antyrefleksyjną. Do tego możesz zakupić specjalną mikrofazę. Ważne jest, żeby do wycierania używać tylko miękkich materiałów, co uchroni soczewki przed porysowaniem. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Z.Optyk
 
Posty: 89
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Antyrefleks

Postprzez Agnes » 19 maja 2011, o 09:35

Witam -Okulary z antyrefleksem najlepiej czyscic specjalnym płynem-np Chemax 3 (czysci okulary z powłoką AR) .Do czyszczenia proszę używać mikrofazy.Pozdrawiam.
Agnes
 
Posty: 69
Dołączył(a): 7 mar 2011, o 16:14
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Re: Antyrefleks

Postprzez monia » 20 maja 2011, o 13:44

Witam. Skorzystam z państwa porad ,postaram się szybko zakupić polecane płyny i mam nadzieje że się sprawdzą .O soczewki z antyrefleksem naprawdę trzeba szczególnie dbać :P
monia
 
Posty: 31
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 16:48

Re: Antyrefleks

Postprzez pola » 20 maja 2011, o 15:29

Z tym czyszczeniem antyrefleksu to bywa różnie, czyściłam mikrofazą i po roku widać na szkłach liczne drobne zarysowania, takie jakby od czyszczenia właśnie. Co może mieć na to wpływ?
pola
 
Posty: 223
Dołączył(a): 21 kwi 2011, o 10:59

Re: Antyrefleks

Postprzez Justin » 21 maja 2011, o 10:05

No i mamy kolejny dowód na to, że o okulary trzeba dbać właściwie by nie doszło do wspomnianych mikrozarysowań.
Można myć okulary pod bieżącą letnią wodą z użyciem detergentów o naturalnym ph lub płynami przeznaczonymi do pielęgnacji soczewek, jednak umyte soczewki należy przecierać tylko mikrofazą. Mikrowłókna dadzą nam gwarancję, że nie uszkodzimy soczewek, ale z zaznaczeniem, że chusteczka ma być czysta. By wyeliminować obecnośc kurzu na jej powierzchni powinniśmy możliwie często prać ją ręcznie w niezbyt wysokich temperaturach (30-40stopni)i bez użycia płynów zmiękczających, bo te moga pozostawiać na soczewkach smugi. Można też ją prasować żelazkiem, ale również w niewysokiej temperaturze. Chusteczkę należy przechowywac w etui by nie narażać jej na dodatkowe osiadanie kurzu i wymieniać co jakiś czas bo to tylko materiał, który sie zużywa.
Oczywiście okulary należy przechowywac tylko w bezpiecznym miejscu w etui i nigdy nie nalezy ich kłaść na soczewkach,
ale mam nadzieje, że o tym jak należy dbać o okulary to każdy pamięta i nie trzeba przypominac ;)
Avatar użytkownika
Justin
 
Posty: 226
Dołączył(a): 7 mar 2011, o 16:19
Lokalizacja: Radom

Re: Antyrefleks

Postprzez pola » 21 maja 2011, o 12:05

No tak już wiem co może być przyczyną zniszczenia moich szkieł. Moja mikrofaza najczęściej fruwa gdzieś po torebce i jeszcze nigdy jej nie prałam :?
pola
 
Posty: 223
Dołączył(a): 21 kwi 2011, o 10:59

Re: Antyrefleks

Postprzez zez_ukryty » 21 maja 2011, o 20:37

Taka rada co daje moim klientom i nawiązanie do tego co napisała Pani Justin - umyć okularki pod bieżącą wodą albo jakimś płynem dla leniwych żeby zmyć z nich kurz, piasek etc. Suchą ścierą nie wycierać bo właśnie wcieramy w soczewkę wszystkie zabrudzenia i się rysują. Elo.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Antyrefleks

Postprzez magda1 » 23 maja 2011, o 10:00

Witam-Przypomnieliśmy wszystkim jak pielęgnować okulary-Teraz przypomnę co robić aby wykluczyć ryzyko wykrzywienia lub pękniecia opraw:-po zdjęciu zawsze przechowujemy je w sztywnym etui-nie należy zakładać ich na glowę w formie przepaski-zawsze zdejmujemy i zakładamy je oburącz.
magda1
 
Posty: 1
Dołączył(a): 23 maja 2011, o 09:14

Re: Antyrefleks

Postprzez MARK » 24 maja 2011, o 09:35

Miałem też styczność z nazwą mikrofaza i irha.Propozycja optyka do wycierania była i tym i tym.Okazało się że irha nie zdała egzaminu.Do czego ona się nadaje :?:
MARK
 
Posty: 294
Dołączył(a): 15 mar 2011, o 09:15

Re: Antyrefleks

Postprzez zez_ukryty » 24 maja 2011, o 09:55

Do szyb i luster.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Antyrefleks ? Fotochrom ? Jakie szkła ?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron