Antyrefleks

Informacje ogólne dotyczące szkieł . Poliwęglan oraz pozostałe rodzaje materiałów. Budowa soczewki. Uszlachetnienia soczewek.

Re: Antyrefleks

Postprzez Agnes » 24 maja 2011, o 13:40

Oprócz wysokich temperatur na soczewki niekorzystnie wpływaja wszelkie substancje chemiczne,dlatego w codziennym życiu zwracajmy uwagę choćby na stosowanie lakierów do włosów.
Agnes
 
Posty: 69
Dołączył(a): 7 mar 2011, o 16:14
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Re: Antyrefleks

Postprzez niki » 24 maja 2011, o 16:21

Jednym słowem o okulary trzeba dbać. Chronić od działania czynników zewnętrznych, oczywiście z rozsądkiem i w miarę możliwości bo wiadomo że jak coś używamy na codzień to nie da się pewnych rzeczy uniknąć. Ale żeby długo i komfortowo z nich korzystać trzeba uważać.
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Re: Antyrefleks

Postprzez seba » 25 maja 2011, o 16:45

Znajoma kupiła niedawno okulary z dość dobrym (drogim ;) ) antyrefleksem i dzieje się dziwna sprawa. Czasem na powierzchni widać takie jakby pofalowania powłoki. Jak szkła przeczyści to przez chwilę jest ok, ale zaraz znowu to wraca. Nie jest to bardzo widoczne, no ale jak coś sie raz zauważy to potem zwraca sie na to ciągle uwagę. Zastanawiamy się co to może być, reklamować okulary czy nie?
seba
 
Posty: 223
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 10:54

Re: Antyrefleks

Postprzez zez_ukryty » 25 maja 2011, o 16:53

Niech Pan poda nazwę soczewki i antyrefleksu. Czasem gdy patrzymy pod światło na powierzchnię soczewek z antyrefleksem (w taki sposób zeby światło się w niej odbijało) można zauważyć różne dziwne rzeczy, od najmniejszych mikrorys oraz pofalowania wynikające ze ściekania antyrefleksu przy produkcji. Ale trzeba się dobrze przyjrzeć.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Antyrefleks

Postprzez seba » 26 maja 2011, o 08:32

Muszę powiedzieć znajomej żeby poszukała jakieś papiery od okularów to podam nazwę. Te fale tak jak pisałem nie są bardzo widoczne ale jak sie dobrze przyjżeć to widać.
seba
 
Posty: 223
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 10:54

Re: Antyrefleks

Postprzez Czartoś » 22 cze 2011, o 18:39

Hej mam pytanie o co chodzi z tymi pięcioma poziomami antyrefleksu i czemu taka rozbieżność cenowa? chodzi mi o szkła firmy essilor, ponoć są jakieś dwa podstawowe i trzy zaawansowane? czy one inaczej chronią oczy? zagubiłem się zlekka w tym temacie choć spędziłem u optyka ze 40 min
Czartoś
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22 cze 2011, o 18:37

Re: Antyrefleks

Postprzez niki » 25 cze 2011, o 13:03

Z tego co się orientuję to różnica polega na ilości i jakości dodatkowych powłok. Są ułatwiające czyszczenie, antystatyczne, utwardzające itp. Im więcej zalet ma takie szkło tym cena wyższa, tak jak we wszystkich dziedzinach :)
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Re: Antyrefleks

Postprzez Czartoś » 27 cze 2011, o 22:13

Okej to akurat rozumiem, wiadomo im bliżej komfortu tym lepiej, ale jak odróżnić która ma co? Wpływa to jakoś i jeśli tak to jak na komfort mojego widzenia, postrzegania kolorów itp.???
Czartoś
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22 cze 2011, o 18:37

Re: Antyrefleks

Postprzez LEMUR » 27 cze 2011, o 22:48

Czartoś napisał(a):Wpływa to jakoś i jeśli tak to jak na komfort mojego widzenia, postrzegania kolorów itp.???

w zaden! wiedze co post o powlokach to od razu licytacja na ilosci warstw powlok :) :mrgreen:
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Antyrefleks

Postprzez LEMUR » 27 cze 2011, o 22:50

OPTYKJAGA napisał(a):Antyrefleks chroni w 100% oczy przed promieniowaniem UVAi UVB.

od kiedy powloka AR chroni przed UV? Przaciez to wlasciwosc materialu a nie powloki :) ta sama soczewka np. CR-39 bez powloki, z utwardzeniem czy dodatkowo z powloka AR chroni tak samo, gdyz sa to wlasciwosci materialu
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Antyrefleks ? Fotochrom ? Jakie szkła ?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość