Antyrefleks

Informacje ogólne dotyczące szkieł . Poliwęglan oraz pozostałe rodzaje materiałów. Budowa soczewki. Uszlachetnienia soczewek.

Re: Antyrefleks

Postprzez zez_ukryty » 16 lip 2011, o 13:05

Czasami jak wpada klientela z takimi szczurami biorę właśnie ręcznik papierowy kładę bryle na nim i psikam denaturatem. Denaturat zdecydowanie ładniej pachnie niż pot + fajki i kotlet z wczorajszego obiadu i jakieś zbrylone resztki. Niektóre mam ochotę wrzucić do ultradźwięku ale niestety nie wszystkie się da, bo antyrefleks kiepsko znosi myjkę. A klient, który widzi swoje okulary na "stole operacyjnym" trochę zawstydzony mówi "no nie umyłem, troszkę brudne są, można taki szprej do mycia kupić ??". A potem szorowanie rąk.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Antyrefleks

Postprzez OPTYKJAGA » 18 lip 2011, o 10:14

Ja miałam przypadek jak z bajki.Podjechała Pani ładnym samochodem,dobrze i ładnie ubrana ale.....gdy zdjęła z nosa okulary żeby zagiąć zauszniki to myślałam,że ......,okulary były czymś wymazane,a na dodatek muszki zostawiły kropeczki na nich :) nie wiem jak można widzieć,a co dopiero chodzić w takich okularach.Pozdrawiam
Avatar użytkownika
OPTYKJAGA
 
Posty: 26
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 10:08
Lokalizacja: OLSZTYN

Re: Antyrefleks

Postprzez optyk.F » 18 lip 2011, o 12:33

Witam!Właśnie jadłam śniadanie jak czytałam wasze wypowiedzi :o ale z przykrością muszę stwierdzić że tak naprawdę jest z okularami ,są po prostu oblepione brudem,czasami się zastanawiam czy ludzie tego nie widzą a na dodatek jeszcze się chwalą że te okulary mają 15-lat.(to czas najwyższy je zmienić :x ) Osobiście jednemu klientowi zwróciłam uwagę żeby przyniósł wyczyszczoną oprawkę bo do tej pory nie widziałam tak oblepionej oprawy .Niedługo takie prace będziemy robić w rękawiczkach i maskach. :lol:
optyk.F
 
Posty: 158
Dołączył(a): 10 maja 2011, o 13:49

Re: Antyrefleks

Postprzez Wenus » 18 lip 2011, o 14:39

zez_ukryty napisał(a): Niektóre mam ochotę wrzucić do ultradźwięku ale niestety nie wszystkie się da, bo antyrefleks kiepsko znosi myjkę.

zezie? do myjki ultradzwiękowej wkładasz całe okulary? Szczerze mówiąc zawsze mnie przestrzegano przed tym. Rozkręcałam oprawę i bez szkieł wrzucałam do myjki. Poza tym słyszałam że jest niezdrowa, szczególnie dla mężczyzn :? tzn.jej oddziaływanie podczas pracy.
Wenus
 
Posty: 15
Dołączył(a): 4 maja 2011, o 14:01

Re: Antyrefleks

Postprzez zez_ukryty » 18 lip 2011, o 18:04

Wenus napisał(a):
zez_ukryty napisał(a): Niektóre mam ochotę wrzucić do ultradźwięku ale niestety nie wszystkie się da, bo antyrefleks kiepsko znosi myjkę.

zezie? do myjki ultradzwiękowej wkładasz całe okulary? Szczerze mówiąc zawsze mnie przestrzegano przed tym. Rozkręcałam oprawę i bez szkieł wrzucałam do myjki. Poza tym słyszałam że jest niezdrowa, szczególnie dla mężczyzn :? tzn.jej oddziaływanie podczas pracy.


Rozkręcana oprawka to rozkręcana to wyciągam soczewki żeby lepiej brud z oprawy wyczyścić. A czasem niektóre okulary wrzucam całe, bo soczewki jakbym z nich wyjął to bym już nie wsadził z powrotem. I dodatkowo jak widzę jakieś "brudasy" to jedyne co mam na myśli to myjka, bez zbędnego macania, chyba, że soczewki są z AR. Zresztą, niektórych syfów to i nawet ultradźwięk nie wymyje, tylko ręczne czyszczenie szmatką i jakimś właśnie denaturatem. Co do pracy myjki to nie wiedziałem, że są jakieś "medyczne" przeciwwskazania szczególnie dla mężczyzn. Tudzież to bzyczenie mnie strasznie wk... irytuje ;d.

Oooo. optyk.F a co tam jadłaś takiego dobrego? :mrgreen:
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Antyrefleks

Postprzez A.M. » 19 lip 2011, o 14:41

Czyli myjka ultradźwiękowa nie spowoduje uszkodzeń na szkłach plastikowych bez antyrefleksu? a na antyrefleks szkodzi? Pytam bo widziałam jak optyk wkłada całe okulary do myjki a tu czytam że nie wolno :(
A.M.
 
Posty: 109
Dołączył(a): 21 gru 2010, o 13:53

Re: Antyrefleks

Postprzez zez_ukryty » 19 lip 2011, o 15:31

A.M. napisał(a):Czyli myjka ultradźwiękowa nie spowoduje uszkodzeń na szkłach plastikowych bez antyrefleksu? a na antyrefleks szkodzi? Pytam bo widziałam jak optyk wkłada całe okulary do myjki a tu czytam że nie wolno :(
W przypadku antyrefleksu 1/3 mycia kończą się zmatowieniem powłoki antyrefleksyjnej. Próbowałem na stłuczkach i swoich okularach to wiem czym to grozi :D.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Antyrefleks

Postprzez optyk.F » 19 lip 2011, o 15:39

Tak naprawdę żeby wyczyścić dokładnie oprawy to trzeba wyjąć szkła ,najwięcej tego brudu znajduje się pomiędzy oprawą a szkłem i noskami. Użycie odpowiednich środków myjących zwiększy efektywność mycia.
optyk.F
 
Posty: 158
Dołączył(a): 10 maja 2011, o 13:49

Re: Antyrefleks

Postprzez Piotr » 27 lip 2011, o 09:41

witam, powracam do tematu bo to nie chodziło o papierowe chusteczki tylko chyba cos podobnego: http://allegro.pl/chusteczki-nawilzane-do-optyki-lornetek-okularow-i1627344224.html, z tym, że ona kupuje to w tylko ona kupuje to w drogerii nie na allegro. Więc pytam, czy do wszystkich soczewk można używać tych chusteczek? czy zawartość alkoholu nie zniszczy powłoki antyrefleksyjnej?
Piotr
 
Posty: 343
Dołączył(a): 23 maja 2011, o 10:53

Re: Antyrefleks

Postprzez zez_ukryty » 27 lip 2011, o 09:52

No ale to i tak jest chusteczka czyli papier :) . A alkohol o takim stężeniu jaki jest w tych chusteczkach nie zaszkodzi soczewkom. Soczewki w większości wytrzymują mycie acetonem.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Antyrefleks ? Fotochrom ? Jakie szkła ?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron