Antyrefleks

Informacje ogólne dotyczące szkieł . Poliwęglan oraz pozostałe rodzaje materiałów. Budowa soczewki. Uszlachetnienia soczewek.

Re: Antyrefleks

Postprzez pola » 16 gru 2011, o 15:36

I tu właśnie jest też rola optyka, aby takiemu klientowi wytłumaczyć o co chodzi, czemu taka oprawa nie pasuje do danej mocy szkieł :)
pola
 
Posty: 223
Dołączył(a): 21 kwi 2011, o 10:59

Re: Antyrefleks

Postprzez LEMUR » 16 gru 2011, o 16:33

pola napisał(a):I tu właśnie jest też rola optyka


oj, zeby to tylko sami optycy byli na rynku... ale czesto sa osoby - po prostu sprzedawcy - nawet takie ktore nie ukonczyly szkoly optycznej :)

Gdyby kazdy fachowo doradzal - fora branzowe przestaly by istniec ;)
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Antyrefleks

Postprzez Justin » 16 gru 2011, o 16:55

LEMUR napisał(a):
oj, zeby to tylko sami optycy byli na rynku... ale czesto sa osoby - po prostu sprzedawcy - nawet takie ktore nie ukonczyly szkoly optycznej :)

Gdyby kazdy fachowo doradzal - fora branzowe przestaly by istniec ;)


Lemur jak widać jest optymistą - zawsze widzi plusy każdej sytuacji ;)
Avatar użytkownika
Justin
 
Posty: 226
Dołączył(a): 7 mar 2011, o 16:19
Lokalizacja: Radom

Re: Antyrefleks

Postprzez LEMUR » 16 gru 2011, o 20:55

Justin napisał(a):Lemur jak widać jest optymistą - zawsze widzi plusy każdej sytuacji ;)

a piszac kolokwialnie - nosi minusy ;)
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Antyrefleks

Postprzez Illusion » 21 gru 2011, o 11:47

Ktoś tutaj napisał, że airwear jest takim kiepskim materiałem-zresztą sama miałam z nim przejścia. Zastanawia mnie w takim razie fakt dlaczego tak wielu optyków jeszcze sprzedaje i to w dużych ilościach. I żeby tylko do patentów albo małe plusy do żyłek ale nie...często się spotykam z montażem airwearu do pełnej oprawy plastikowej czy metalowej, co jak wiadomo nie powinno mieć miejsca ze względu na złe tolerowanie się tych 2 materiałów...
Illusion
 
Posty: 39
Dołączył(a): 16 sie 2011, o 15:42

Re: Antyrefleks

Postprzez okularnica91 » 23 gru 2011, o 19:36

Witam, mam pytanie, czy szkła AR essilor orma trio celan mają kolory? Kupiłam dziś nowe okulary, przyjechałam do domu i nagle wydaje mi się ,że jedno sziekłko wpada w niebieski, drugie w zielony. Jest róznica w ich "mocy" - jedno -1,75, cylidner -0.5, oś 135, a drugie -1.25. Czy cyliner a przede wszyskim oś mogą sprawiać wrażenie, ze AR ma dwa różne odcienie? Totalnie się przeraziłam. Z opakowania po soczewkach nie wynika by były zaznaczone jakiekolwiek kolory dla tego typu szkiel. Proszę o pomoc.
okularnica91
 
Posty: 1
Dołączył(a): 23 gru 2011, o 19:31

Re: Antyrefleks

Postprzez Nestor » 23 gru 2011, o 22:11

TRIO to stosunkowo tani antyrefleks.
Widocznej różnicy w kolorze odbicia resztkowego raczej nie powinno być - jeśli jest to zostały źle sparowane (dobrane) dwie soczewki.
Nestor
 
Posty: 20
Dołączył(a): 21 lis 2011, o 23:14

Re: Antyrefleks

Postprzez Z.Optyk » 26 gru 2011, o 17:20

Witam. Jaka by nie była przyczyna tej różnicy kolorów proponuję udać sie ponownie do optyka i złożyć reklamację. Powinni wymienić szkło-być może wystarczy jedno.
Avatar użytkownika
Z.Optyk
 
Posty: 89
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Antyrefleks

Postprzez dzika » 27 gru 2011, o 15:31

Optyk przy wstawianiu nie zwrócił uwagę na to ale na pewno trzeba to zareklamować,bo ar powinien odcień mieć ten sam przy jednakowym rodzaju powłoki.
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Re: Antyrefleks

Postprzez LEMUR » 27 gru 2011, o 20:13

dzika napisał(a):Optyk przy wstawianiu nie zwrócił uwagę na to ale na pewno trzeba to zareklamować,bo ar powinien odcień mieć ten sam przy jednakowym rodzaju powłoki.


Nie rozumiem, jak mozna wstawic druga soczewke tylko na podstawie odcienia antyrefleksu? A co z krzywiznami, konstrukcja samej soczewki itp, itd?

KLIENCIE! zabieraj torebki po soczewkach! lub pelny odpis z nazwa firmy, nazwa handlowa soczewki oraz nazwa antyrefleksu
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Antyrefleks ? Fotochrom ? Jakie szkła ?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron