Okulary do sztucznego światła

Informacje ogólne dotyczące szkieł . Poliwęglan oraz pozostałe rodzaje materiałów. Budowa soczewki. Uszlachetnienia soczewek.

Re: Okulary do sztucznego światła

Postprzez MARK » 16 gru 2014, o 15:38

Czasami jedne okulary nie załatwią wszystkich problemów.Może trzeba zrobić jedne przyciemniane na dwór ,a jaśniejsze do pomieszczeń?
MARK
 
Posty: 294
Dołączył(a): 15 mar 2011, o 09:15

Re: Okulary do sztucznego światła

Postprzez J.M. » 28 sty 2015, o 10:24

Jeśli nie ma uniwersalnych to jedyne wyjście zostaje spróbować zrobić dwie pary.
J.M.
 
Posty: 267
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 10:35

Re: Okulary do sztucznego światła

Postprzez melisa » 28 sty 2015, o 17:03

tylko jakie w tym przypadku?
melisa
 
Posty: 90
Dołączył(a): 7 lis 2012, o 16:32

Re: Okulary do sztucznego światła

Postprzez SpecEye » 16 maja 2017, o 11:55

Może należy przyjrzeć się dokładniej tej dolegliwości? Czy światłowstręt jest tylko spowodowany nadwrażliwością oczu. Wiem, wiem.. to trochę dziwnie brzmi bo niby czym ma być spowodowany skoro razi nas światło. Trzeba dodać że przyczyn może być kilka i może warto poszukać głębiej? Może być to kwestia np. niedoborów wit b2, migreny, reakcja na jakieś leki lub inne poważniejsze-choroby. Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie ale spotkałam się z podobnym przypadkiem. Akurat ten był powiązany z migreną, a klientka była przekonana że bóle głowy są spowodowane światłowstrętem. Okazało się na odwrót.
Avatar użytkownika
SpecEye
 
Posty: 85
Dołączył(a): 4 maja 2011, o 13:34

Re: Okulary do sztucznego światła

Postprzez SpecEye » 16 maja 2017, o 12:03

Fajnym rozwiązanie dla osób borykających się z nadwrażliwością na światło są soczewki fotochromowe z polaryzacją, stworzone co prawda z myślą o kierowcach ale dla osób które wykazują nadwrażliwość na sztuczne światło też mogą okazać się zbawienne, ponieważ ich wstępne zabarwienie wynosi ponad 40%. Zmieniają zabarwienie (kolor i natężenie) w zależności od warunków oświetleniowych. Z tego co się orientuje 2 firmy w Polsce posiadają je w swojej ofercie. Proszę zapytać optyka o fotochrom z polaryzacja dla kierowców i o specyfikę tych szkieł.
Avatar użytkownika
SpecEye
 
Posty: 85
Dołączył(a): 4 maja 2011, o 13:34

Poprzednia strona

Powrót do Antyrefleks ? Fotochrom ? Jakie szkła ?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron