Pomocy... jakie szkła?

Informacje ogólne dotyczące szkieł . Poliwęglan oraz pozostałe rodzaje materiałów. Budowa soczewki. Uszlachetnienia soczewek.

Re: Pomocy... jakie szkła?

Postprzez niezapominajka » 17 lis 2011, o 19:44

witam
Mam problem i mam nadzieję, że uda mi się go tu po części rozwiązać.. Od wielu lat nosze okulary, zawsze rodzice kupowali mi takie na jakie było ich stać, na oko prawe jak i lewe mam -3,5. Szkła zawsze miałam plastikowe i z anty refleksem, ale bez żadnej redukcji grubości, oprawy które wybierałam były raczej ciężkie i masywne żeby ukryć grubość. Ale nastały czasy kiedy pracuje i dodatkowo dostałam refundację z pracy ;) Postanowiłam że kupię sobie okulary o jakich zawsze marzyłam takie "najlepsze" Wybrałam sobie oprawy pełne ale bardzo cienkie bo nie były z plastiku ale z takiego giętkiego materiału... Soczewki pani sprzedawczyni zasugerowała mi żebym wybrała sobie pocieniane i hm..chyba asferycznością.. żeby soczewka była płaska i mogła spokojnie patrzeć nie tylko środkiem ale również bokami.. Kiedy je odebrałam były śliczne..modne i takie cieniutkie jakby to były zwykłe zerówki :D :D ale jak je ponosiłam zauważyłam, pewien minus zwłaszcza podczas jazdy samochodem.. kiedy spojrzałam na boki i ku dołowi miała rozmazany obraz :? Myślałam, że to może coś z badaniem, ale miałam powtórzone i wyniki były takie same. W takim razie dlaczego ja ich nie mogę nosić :!: :?: :!: :?:
Avatar użytkownika
niezapominajka
 
Posty: 6
Dołączył(a): 5 wrz 2011, o 22:54

Re: Pomocy... jakie szkła?

Postprzez LEMUR » 17 lis 2011, o 20:56

niezapominajka napisał(a): ale jak je ponosiłam zauważyłam, pewien minus zwłaszcza podczas jazdy samochodem.. kiedy spojrzałam na boki i ku dołowi miała rozmazany obraz :? Myślałam, że to może coś z badaniem, ale miałam powtórzone i wyniki były takie same. W takim razie dlaczego ja ich nie mogę nosić :!: :?: :!: :?:


witamy w swiecie malych mocy i asferycznych konstrukcji - to co najciensze, najdrozsze nie oznacza ze najlepsze.

Soczewki asferyczne nie toleruja zadnych bledow montazowych. Powiedz mi jak i czy wogole zostala oznaczona wysokosc zrenicy w oprawce ktora wybralas? Soczewki takie montuje sie na osi obrotu galki ocznej i trzeba ja wyznaczyc.
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Pomocy... jakie szkła?

Postprzez pulchra » 13 lut 2012, o 20:40

Witam

kolejne pytanie o "bajery" soczewek. Jestem użytkownikiem soczewek kontaktowych od kilku lat. Postanowiłam kupić sobie nowe okulary, aby mieć takie "awaryjne". Nie sądziłam nawet, że będzie to takie trudne :D Całe dotychczasowe życie kupowałam najzwyklejsze soczewki pod słońcem, początkowo szklane, później plastikowe. Stare okulary, które służą mi teraz do czytania w domu i pracy przy komputerze, są grube jak denka, ale nie przeszkadza mi to szczególnie. Używam ich tylko w domu, ok 2 godz dziennie.

Na forum wyczytałam, że jak już wybiorę dla siebie oprawki to u optyka warto poprosić o optymalizację. Już jedną taką przeprowadzono dla mnie -> wydaje mi się, że dla mocy -8,25 i -9 indeks 1,6 i plastikowe oprawki z szerokim bokiem wystarczą).

Pojawiają się na forum nieodosobnione głosy, że warto zainwestować w dobre szkła. Ale, zastanawiam się, czy warto, skoro dalej mam zamiar nosić na co dzień szkła kontaktowe, a okulary na ulicę od czasu do czasu, w każdym razie na pewno nie w sposób ciągły. Może znaleźć szkła, które miały by jakąś jedną szczególną cechę/powłokę???

Warto robić szkła asferyczne? Nie ukrywam, że tak przyzwyczaiłam się do panoramicznego widzenia w soczewkach kontaktowych, że jak wychodzę na chwilę na ulicę w okularach to przeżywam wręcz szok :D A może niewiele to pomoże?
pulchra
 
Posty: 4
Dołączył(a): 11 lut 2012, o 19:50

Re: Pomocy... jakie szkła?

Postprzez angelo » 14 lut 2012, o 09:49

Soczewki kontaktowe to naprawdę świetna sprawa ale mieć okulary w razie gdy nie będziemy mogli nosić soczewek przez jakiś czas.Wtedy pytanie ,czy te, z których korzystasz w domu zdadzą egzamin np.żeby nosić je cały czas na nosie?
angelo
 
Posty: 96
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 14:58

Re: Pomocy... jakie szkła?

Postprzez fajna-brunetka » 14 lut 2012, o 10:50

otóż to...

bo niby to okulary na chwile, do korzystania w domu, ale... czestą dolegliwoscia jest choćby zapalenie spojówek- co wtedy??? soczewek wtedy nie założysz tylko okulary... i takich przypadkow -wypadkow moze byz zdecydowanie wiecej...
Pomyśl moja droga i racjonalnie podejmij decyzję :)
fajna-brunetka
 
Posty: 602
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 16:49

Re: Pomocy... jakie szkła?

Postprzez pulchra » 14 lut 2012, o 22:40

Okulary do domu (komputer, czytanie) już mam. To mają być okulary "na ulice", żeby oko czasem odpoczęło od soczewek. Soczewki kontaktowe noszę stale już prawie 9 lat, puki co poważnych zmian w rogówce oka nie mam. Zapalenia spojówek, ani innych dolegliwości ocznych na szczęście nigdy nie miałam.

Pomyśl moja droga i racjonalnie podejmij decyzję
Tak, zastanawiam się poważnie, czytam wszystko na temat szkieł co wpadnie mi w ręce i w głowie coraz większy mętlik. Czy jest sens inwestować w naprawdę porządne szkła, polecane przez większość z Was, jeśli nie mam zamiaru nosić ich stale. Oto jest pytanie
pulchra
 
Posty: 4
Dołączył(a): 11 lut 2012, o 19:50

Re: Pomocy... jakie szkła?

Postprzez A.M. » 15 lut 2012, o 17:06

Tak naprwdę to decyzja należy do Ciebie, czy weźmiesz cieńsze i z lepszą powłoką(o jednym i o drugim jest na forum mnóstwo informacji), czy grube i tańsze. Zawsze tylko warto wziąć pod uwagę że bywa różnie i gdy trafi Ci się jakaś przypadłość oczu i trzeba będzie choćby na pewien czas odstawić soczewki to wtedy możesz żałować że nie dołożyłaś i nie kupiłaś takich okularów w których śmiało mogłabyś chodzić na codzień.
A.M.
 
Posty: 109
Dołączył(a): 21 gru 2010, o 13:53

Re: Pomocy... jakie szkła?

Postprzez fajna-brunetka » 16 lut 2012, o 09:08

Wszystko zależy też od oprawy... i nie da się ukryć stanu finansów i czasu, bo jeśli chcesz coś porządniejszego to musisz sie liczyc z większym wydatkiem.
Jeśli chodzi o mnie to ja lubię okulary i więc zapewne bym zainwestowała w soczewki, a Ty? Mówisz, że nosisz soczewki ale nosisz bo nie lubisz siebie w okularach? czy tak jest po prostu bardziej komfortowo?
Musisz pochodzić po optykach, poprosić o pomoc w doborze oprawy, bo w niektórych bardziej da się ukryć większe grubości i dopiero wtedy zapytać jak to bedzie wyglądało w danej oprawie i zdecydować. Tutaj możemy tylko napisać sugestie, ale to nie my bedziemy w tym chodzić...

Powodzenia
fajna-brunetka
 
Posty: 602
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 16:49

Re: Pomocy... jakie szkła?

Postprzez pulchra » 17 lut 2012, o 22:08

Szkła kontaktowe noszę wyłącznie dla własnej wygody i z przyzwyczajenia do panoramicznego widzenia. Ale przez te wszystkie lata, gdy nosiłam okulary lubiłam siebie w nich. Kształt oprawy już wybrałam. Zastanawiałam się jedynie nad szkłami (indeks też już wybrałam - po optymalizacji przeprowadzonej u optyka), tj. nad ich "klasą". Postanowiłam zainwestować w "lepsze=droższe" szkła. Mimo, że nie zamierzam nosić ich na co dzień to doszłam do wniosku, że na własnych oczach nie będę oszczędzać.
Zastanawia mnie jeszcze możliwość dopasowania plastikowej oprawy do twarzy. Tylko w jednym optyku dowiedziałam się, że plastikową oprawę można troszkę dopasować do twarzy. W każdym innym informowano mnie, że tylko dopasowuje się zauszniki.
pulchra
 
Posty: 4
Dołączył(a): 11 lut 2012, o 19:50

Re: Pomocy... jakie szkła?

Postprzez zez_ukryty » 17 lut 2012, o 22:38

Można zmienić kąt wygięcia oprawy (panoramę) i zauszniki. Można jeszcze ewentualnie zwęzić mostek ale to już psuje wygląd oprawki i przy soczewkach cylindrycznych jest niedopuszczalne.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Antyrefleks ? Fotochrom ? Jakie szkła ?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron