ADM co to takiego?

Jaskra, Zaćma, porady okulistów.

Re: ADM co to takiego?

Postprzez Vision-erka » 9 mar 2011, o 14:05

Zgadza się, odpowiednia dieta bogata w witaminy i minerały potrafi skuteczne zmniejszyć ryzyko wystąpienia ADM. Badania wskazują że u osób przyjmujących 6 mg krystalicznej luteiny dziennie ryzyko wystąpienia AMD było niższe o ponad 40%. Normalna dieta dostarcza jej tylko 1-2 mg na dobę, stanowczo za mało. Osoba będąca w grupie ryzyka powinna stosować dietę bogatą w antyoksydanty (przeciwutleniacze) takie jak witamina C,E, flawonoidy, antocyjany, flawany, flawonony, flawonole, kwasy fenolowe które występują w warzywach, owocach, zbożach, orzechach, olejach. Należy też korzystać z suplementów diety przypisanych przez lekarza okulistę.

wskazówka: ZIELONA herbata jest sześciokrotnie bogatsza w flawonoidy niżeli zwykła czarna...

Ps: Należy uzbroić się w tabelę ORAC aby określić należytą przybliżona dawkę poszczególnych składników diety. Ułatwię ci poszukiwania elektrodo, wklejam link ze stroną gdzie dana tabela się znajduje:
http://www.odzywianie.info.pl/Antyoksyd ... -ORAC.html
Avatar użytkownika
Vision-erka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 23 sty 2011, o 19:06
Lokalizacja: W-wa

Re: ADM co to takiego?

Postprzez pola » 20 sty 2014, o 15:51

To straszna choroba, moją babcię doprowadziła niemalże do utraty wzroku.
pola
 
Posty: 223
Dołączył(a): 21 kwi 2011, o 10:59

Re: ADM co to takiego?

Postprzez zetka » 30 sty 2014, o 15:21

Czy nie jest tak że dieta pomaga tylko profilaktycznie- zapobiegać chorobie? Czy można też dietą wspomóc leczenie?
zetka
 
Posty: 80
Dołączył(a): 14 lis 2013, o 12:17

Re: ADM co to takiego?

Postprzez pola » 19 lut 2014, o 15:22

Nie, badania naukowe wskazują że np. wielonienasycone kwasy tłuszczowe z rodziny omega-3 (WNKT omega-3), a zwłaszcza kwas dokozaheksaenowy (DHA), które występują w dużych ilościach w tłuszczu głębinowych ryb morskich, są niezbędne w przeciwdziałaniu i LECZENIU choroby.
pola
 
Posty: 223
Dołączył(a): 21 kwi 2011, o 10:59

Re: ADM co to takiego?

Postprzez adrianM » 12 mar 2014, o 15:32

Czyli rybki morskie jemy także na zdrowe oczy :)
adrianM
 
Posty: 44
Dołączył(a): 17 lut 2011, o 15:27

Re: ADM co to takiego?

Postprzez dynamical » 10 wrz 2018, o 10:40

pola napisał(a):To straszna choroba, moją babcię doprowadziła niemalże do utraty wzroku.


Moja babcia również niedawno się dowiedziała, że na to choruje :(. Mam nadzieje, że wyjdzie z tego...
_________________________________________
leczenie amd gliwice - http://pryzmat-okulistyka.pl/iniekcje-doszklistkowe-eylea/
dynamical
 
Posty: 16
Dołączył(a): 17 mar 2017, o 13:49

Poprzednia strona

Powrót do Wady wzroku i choroby oczu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości