porady co do Oczopląsu

Jaskra, Zaćma, porady okulistów.

porady co do Oczopląsu

Postprzez Kamela » 4 mar 2011, o 18:21

Będąc z 4 miesięczną córeczką u pediatry dowiedziałam się że ma oczopląs poziomy – przestraszyłam się strasznie. Już wcześniej martwiło mnie że Wiki nie skupia wzroku na mojej twarzy a jej gałki oczne są od jakiegoś czasu ciągle w ruchu. Byliśmy u neurologa, po badaniu stwierdził że ruchowo jest wszystko ok, i że najprawdopodobniej problem tkwi w samych oczkach. Musimy zrobić jednak mnóstwo badan, gdyż niczego nie można wykluczyć...jestem przerażona!!!! poszperałam trochę w sieci oczopląs możne być objawem wielu bardzo niebezpiecznych chorób i ślepoty!!!!! Do tej pory Wiki rozwijała się pięknie, jest bardzo silna i duża (8 kg)-karmię ją tylko piersią... strasznie boje się o jej zdrowie...czy ktoś z Was wie cokolwiek na temat oczopląsu ???? Będę wdzięczna za każdą informację...jutro czeka nas usg mózgu...może coś w końcu będzie wiadomo:(
Kamela
 
Posty: 1
Dołączył(a): 4 mar 2011, o 18:20

Re: porady co do Oczopląsu

Postprzez OptAS » 29 mar 2011, o 15:30

Nie martw się na zapas. Po rezonansie bo rozumiem że został zlecony przez neurologa wszystko się wyjaśni. Zdarza się też tak że u małych dzieci występuje oczopląs fizjologiczny który pojawia się nagle a z rozwojem dziecka znika.
OptAS
 
Posty: 10
Dołączył(a): 23 sty 2011, o 19:08
Lokalizacja: Stolica i jej okolica

Re: porady co do Oczopląsu

Postprzez pola » 20 sty 2014, o 15:58

Konieczny jest dokładny wywiad, pełne badanie okulistyczne, badania dodatkowe (np. badanie metodą rezonansu magnetycznego) oraz konsultacje neurologa i laryngologa, aby najprecyzyjniej ustalić przyczyny oczopląsu.
pola
 
Posty: 223
Dołączył(a): 21 kwi 2011, o 10:59

Re: porady co do Oczopląsu

Postprzez zetka » 10 lut 2014, o 09:26

Najgorsze jest to, że oczopląs jest bardzo widoczny i strasznie wygląda, no i niestety czasem jest efektem poważnych chorób.
zetka
 
Posty: 80
Dołączył(a): 14 lis 2013, o 12:17

Re: porady co do Oczopląsu

Postprzez pola » 19 lut 2014, o 15:30

Oczopląś- mimowolne, rytmiczne ruchy gałek ocznych (poziome lub elipsoidalne), występujące na skutek fizjologicznego lub patologicznego pobudzenia komórek receptorowych narządu przedsionkowego. Oczopląs może mieć postać wrodzoną lub pojawiać się w wyniku chorób czy przyjmowania niektórych leków. Jest związany z uszkodzeniem sensorycznym (np. achromatopsja) lub motorycznym (zez). Drgania bywają stałe lub zmienne w zależności od kierunku spojrzenia.
pola
 
Posty: 223
Dołączył(a): 21 kwi 2011, o 10:59

Re: porady co do Oczopląsu

Postprzez adrianM » 12 mar 2014, o 15:36

Dziecko znajomej miało oczopląs, nie wiem jaka była jego przyczyna, ale udało się im wyleczyc. Także można z tego wyjść.
adrianM
 
Posty: 44
Dołączył(a): 17 lut 2011, o 15:27

Re: porady co do Oczopląsu

Postprzez beauty » 9 kwi 2014, o 12:49

Ostatnio spotkałam kobietę z oczopląsem, to musi być uciążliwa choroba. Ciekawe jak widzą takie osoby? Czy mogą skupić na czymś wzrok?
beauty
 
Posty: 18
Dołączył(a): 25 mar 2014, o 14:10

Re: porady co do Oczopląsu

Postprzez Paweł S10 » 3 cze 2014, o 12:04

Dla dzieci zawsze chce się jak najlepiej i każda wiadomość że nie wszystko jejst ok powoduje u rodziców strach. Szeger specjalistycznych badań dopiero może całkowicie pomóc zdiagnozowac problem.
Paweł S10
 
Posty: 62
Dołączył(a): 17 sty 2014, o 12:59

Re: porady co do Oczopląsu

Postprzez anti » 14 lut 2015, o 21:52

Ja mam oczopląs rotacyjny.
anti
 
Posty: 166
Dołączył(a): 13 sie 2014, o 21:01

Re: porady co do Oczopląsu

Postprzez Piotr » 16 lut 2015, o 13:27

Ludzie z takim schorzeniem zapewne przyzwyczajają sie do tego i jakby ucza sie z tym funkcjonowac, podobnie zresztą jak w przypadjku zeza- tak mi się wydaje...
Piotr
 
Posty: 343
Dołączył(a): 23 maja 2011, o 10:53

Następna strona

Powrót do Wady wzroku i choroby oczu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości