co za dużo to niezdrowo

Jaskra, Zaćma, porady okulistów.

co za dużo to niezdrowo

Postprzez Justin » 15 mar 2011, o 23:40

Jak w temacie...
jestem ciekawa zdania innych obeznanych w temacie co szkodzi naszym oczom??
Avatar użytkownika
Justin
 
Posty: 226
Dołączył(a): 7 mar 2011, o 16:19
Lokalizacja: Radom

Re: co za dużo to niezdrowo

Postprzez zez_ukryty » 16 mar 2011, o 00:07

Co szkodzi naszym oczom? Chyba najbardziej my sami.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: co za dużo to niezdrowo

Postprzez J.M. » 16 mar 2011, o 09:21

Zgadzam się że szkodzimy sami sobie.Przykładem jest czas spędzany przed komputerem.Rozumiem w pracy ale poza też przesadzamy.Do tego dochodzi mało ruchu i złe odżywianie. :) Pozdro
J.M.
 
Posty: 267
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 10:35

Re: co za dużo to niezdrowo

Postprzez Z.Optyk » 17 mar 2011, o 12:54

Do tego dodałabym skapstwo. Ludzie oszczędzają na okularach korekcyjnych, a nawet przeciwsłonecznych. Krzywdzą sami siebie nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Próbuję uświadamiać moim klientom, że warto inwestować w swoje oczy ale często już jest za późno...
Avatar użytkownika
Z.Optyk
 
Posty: 89
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: co za dużo to niezdrowo

Postprzez OptykAniaM » 17 mar 2011, o 13:17

Na pewno szkodzi kupowanie gotowych okularów za "10zł". Czasem zdażają się klienci którzy chcą okulary mocniejsze niż potrzebują, tak na zapas, żeby dłużej posłużyły :D A skutek odwrotny od zamierzonego niestety...
OptykAniaM
 
Posty: 136
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:18
Lokalizacja: Olsztyn

Re: co za dużo to niezdrowo

Postprzez zez_ukryty » 17 mar 2011, o 22:32

- "Kiedy był pan ostatnio u lekarza okulisty?"
- "Panie a z 15 lat temu, bo po co!"
Mój ulubiony przykład głupoty i dbania o oczy.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: co za dużo to niezdrowo

Postprzez OptykAniaM » 18 mar 2011, o 09:12

- A obecne okulary jak długo Pan nosi?
- Pani z 10 lat i jeszcze dobre są tylko się oprawka rozleciała, może by oprawkę samą zmienić bo szkła jeszcze dobre. :D
OptykAniaM
 
Posty: 136
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:18
Lokalizacja: Olsztyn

Re: co za dużo to niezdrowo

Postprzez portmanowa » 22 mar 2011, o 14:53

Witam serdecznie i przyznam się szczerze,że mam mały dylemat,co do tego gdzie umieścić moje pytanie tzn.w którym wątku,ponieważ dotyczy ono nadmiernego oglądania telewizji,a przy tym bardzo bliskiego kontaktu z tym telewizorem.Chodzi tu oczywiście o moją trzy letnią córeczkę,która przez całą zimę wracając z przedszkola siedziała z nosem w telewizorze-w pełni tego słowa znaczeniu-jej kontakt z postaciami z bajek jest tak bliski,że czasami zaczynam się zastanawiać czy ona przypadkiem nie zaczęła gorzej widzieć i dlatego siada obok samego telewizora-nie pomagają groźby i prośby nie wiem co mamy robić,czy to jest sygnał aby iść z nią na wizytę do lekarza okulisty,czy może jest to tylko spowodowane chęcią bycia oko w oko z ulubionymi bohaterami?Jeżeli ktoś ma doświadczenia w tej kwestii to bardzo proszę o radę!
portmanowa
 
Posty: 17
Dołączył(a): 27 gru 2010, o 13:13

Re: co za dużo to niezdrowo

Postprzez zez_ukryty » 22 mar 2011, o 15:11

Jak byłem mały to sam oglądałem telewizje siedząc przed telewizorem. Ale jeszcze wtedy miałem sokoli wzrok. W przypadku córki może chodził o szczegółowość? Albo o to, że akomodacja u dzieci jest tak dobrze rozwinięta, że nie straszne im oglądanie telewizji z małej odległości? . A co do wizyty u okulisty to można skorzystać dla świętego spokoju. Lekarz zrobi badanie i powie czy wszystko gra.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: co za dużo to niezdrowo

Postprzez MARK » 23 mar 2011, o 09:16

Ostatnio napotkałem sytuacje,że starszy pan chciał umówić się do okulisty bo stwierdził,że do tej pory korzystał z żony okularów do czytania ale długo tak nie popraktykował bo zaczął gorzej widzieć.Trochę śmieszna sytuacja ale prawdziwa. :)
MARK
 
Posty: 294
Dołączył(a): 15 mar 2011, o 09:15

Następna strona

Powrót do Wady wzroku i choroby oczu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron