Zaczerwienione oko

Jaskra, Zaćma, porady okulistów.

Zaczerwienione oko

Postprzez MARK » 18 kwi 2011, o 11:20

Mam pytanie bo mojej Mamie zrobił sie taki krwiaczek na gałce.Wygląda to kiepsko ale ją to nie boli.Czy to coś poważnego :?: Ja upieram się przy wizycie u okulisty ale Mama mówi że poczeka i może zejdzie samo.
MARK
 
Posty: 294
Dołączył(a): 15 mar 2011, o 09:15

Re: Zaczerwienione oko

Postprzez zez_ukryty » 18 kwi 2011, o 11:44

Samo to jest zło. Więc do okulisty pójść bo przyczyn krwiaków jest bardzo dużo, od uszkodzeń mechanicznych po alergie.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Zaczerwienione oko

Postprzez dzika » 19 kwi 2011, o 14:12

Hejka ,moja Babcia miała zaczerwienione oko i po konsultacji z lekarzem okazało się,że to z wysiłku naczynko pękło.Nie było to nic grożnego.Ale trzeba dla własnego zdrowia pujść do specjalisty żeby obejrzał.Pozdro ;)
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Re: Zaczerwienione oko

Postprzez agula » 19 kwi 2011, o 15:49

WITAM-KRWIAK W OKU MOŻE ZABURŻAC WIDZENIE CZASAMI WYSTARCZY ZASTOSOWAĆ SPECJALNE KROPLE-JEDNAK DO OCENY STANU MOŻE SIĘ WYPOWIEDZIEC TYLKO SPECJALISTA-POZDRAWIAM
agula
 
Posty: 7
Dołączył(a): 6 kwi 2011, o 16:50

Re: Zaczerwienione oko

Postprzez joanna » 19 kwi 2011, o 16:13

Droga agulo używanie Caps Lock w rozumieniu społeczności internetowej uważane jest za krzyk. W związku z tym zalecane jest używanie go tylko w przypadku celowego zamiaru.
Avatar użytkownika
joanna
 
Posty: 30
Dołączył(a): 18 gru 2010, o 14:21
Lokalizacja: Poland

Re: Zaczerwienione oko

Postprzez Maja » 5 wrz 2011, o 13:20

Witam-od pewnego czasu czuje mrowienie w dolnej powiece -czy ktoś może miał podobne objawy?
Maja
 
Posty: 5
Dołączył(a): 5 wrz 2011, o 13:13

Re: Zaczerwienione oko

Postprzez Vision-erka » 5 wrz 2011, o 13:39

Mrowienie czy drganie powieki może być objawem przemęczenia lub poddenerwowania. Przyczyną może być także niedobór pierwiastków odpowiedzialnych za gospodarkę wodno-elektrolitową w organizmie: magnez, ale też potas. Kiedy jednak dochodzą objawy takie jak : zaburzenia w widzeniu, ból oczu może to być schorzenie neurologiczne. Proponuję skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu a on wówczas zadecyduję do jakiego specjalisty Panią pokierować. Jednak czasami wystarczy dobry odpoczynek i preparat uzupełniający magnez w organizmie dostępny w aptece bez recepty.
Avatar użytkownika
Vision-erka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 23 sty 2011, o 19:06
Lokalizacja: W-wa

Re: Zaczerwienione oko

Postprzez gertruda001 » 6 wrz 2011, o 10:49

Maju, Vision-erka ma jak najbardziej rację,z własnego doświadczenia wiem,że latająca powieka,czy mrowienie pojawiają się u mnie w momencie gdy zaczynam się denerwować (nie mówię,że za każdym razem bo w takim wypadku musiałyby mi chyba drżeć bez przerwy,ale zdarza mi się to bardzo często). A kolejny przypadek drżącej powieki miałam,gdy ostatnio kupiłam soczewki kontaktowe (Ciba Vision,te nowej generacji,optymalnie powiększające oczy- Dailies Freshlook Illuminate),muszę przyznać,że zrobiły na mnie niesamowite wrażenie,ale w momencie gdy zamykałam oczy,moje powieki dostawały drgawek,nie wiem czym było to spowodowane,ale po zdjęciu wszystko wróciło do normy!
gertruda001
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6 wrz 2011, o 10:39

Re: Zaczerwienione oko

Postprzez Wiktoria M » 10 wrz 2011, o 08:53

Witam

Ja też odczuwam sporadyczne drganie powieki( szczególnie jedno oko). Moja Pani doktor powiedziała, że nic niepokojącego nie widzi więc za bardzo sie tym nie przejmuję, chociaż mnie drażni jak drga. Kiedyś brałam magnez codziennie, odkąd drganie zostało zredukowane biorę 2 razy w tygodniu i jak narazie jest ok.
Wiktoria M
 
Posty: 44
Dołączył(a): 1 sie 2011, o 09:18

Re: Zaczerwienione oko

Postprzez Paula Optometrysta » 12 wrz 2011, o 14:31

drganie powieki jest czesto pierwszym objawem spadku magnezu, a niestety niedobory magnezu serwujemy sobie codziennie.jezeli takie drgania pojawiaja sie notorycznie to dobrze byloby zrobic sobie badania krwi, i udac do internisty. Zazwyczaj wystarczy uzupelnienie magnezu:) polecam cos dla lakomczuchow, gorzka czekolada jest najlepszym zrodlem :)) wiec mozna ja jest bez wyrzutow sumienia:)
Paula Optometrysta
 
Posty: 53
Dołączył(a): 29 kwi 2011, o 08:31

Następna strona

Powrót do Wady wzroku i choroby oczu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość