Zaczerwienione oko

Jaskra, Zaćma, porady okulistów.

Re: Zaczerwienione oko

Postprzez wCzteryOczy » 20 wrz 2012, o 11:16

Ja nigdy na kontaktach z lekarzem rodzinnym dobrze nie wyszłam. Z jakim problemem bym nie poszła, najpierw do rodzinnego, później do specjalisty, to specjalista narzekał na decyzję rodzinnego :| a więc z oczami chodźmy koniecznie do okulisty!!!
wCzteryOczy
 
Posty: 310
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 14:15

Re: Zaczerwienione oko

Postprzez MARK » 20 wrz 2012, o 15:01

Tylko, że człowiek idzie po pomoc najpierw do lekarza pierwszego kontaktu i to on powinien podpowiedzieć oraz odesłać do okulisty.Wiedzą jakie są oczekiwania na wizytę u okulisty.
MARK
 
Posty: 294
Dołączył(a): 15 mar 2011, o 09:15

Re: Zaczerwienione oko

Postprzez Piotr » 21 wrz 2012, o 10:09

Fakt, słuchałem jakiś czas temu w radio, że w niektórych województwach ludzie są zapisywani dopiero na 2014rok do różnych specjalistów, a była też informacja, że gdzieniegdzie nie prowadzą juz tak dalekich rejestrów tylko każą dzwonic w późniejszym terminie i sie dowiadywać. Dobrze, że są ci lekarze, ale nie zawsze można dostać pomoc na czas..., no chyba, że się ma na mysli wizyte prywatną, na którą też w niektórych przypadkach zdarzają sie niemałe kolejki. Ale dosyc marudzenia, dbajmy o siebie to nie będzie częstej konieczności z korzystania z pomocy lekarskiej
Piotr
 
Posty: 343
Dołączył(a): 23 maja 2011, o 10:53

Re: Zaczerwienione oko

Postprzez vanessa » 21 wrz 2012, o 10:18

Na szczescie teraz nie jest wymagane skierowanie do okulisty jeden plus z tego glupiego NFZ:) ale ogolnie to szkoda gadac na ten temat :evil: u nas w salonie czesto jest tak ze jak przyjedzie pacjent z jakims zapaleniem to pani doktor zawsze stara sie przyjac dodatkowo trakiego pacjenta.
vanessa
 
Posty: 146
Dołączył(a): 3 sie 2012, o 08:52

Re: Zaczerwienione oko

Postprzez wCzteryOczy » 22 wrz 2012, o 08:18

Ale powiem, że pacjenci z problemem okulistycznym niecierpiącym zwłoki mają często problem z dostaniem się do specjalisty... bo często się zdarza, że ktoś wpada z pytaniem czy jest okulista bo już szuka i szuka a ma opiłek w oku. Nasz pani dr też zawsze stara się pomóc.
wCzteryOczy
 
Posty: 310
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 14:15

Re: Zaczerwienione oko

Postprzez Piotr » 12 sie 2013, o 09:54

Witam ponownie- słuchajcie czy dolegliwości osoby cierpiącej na jakieś zapalenie skóry ( gdzie nasilone objawy są w miejscach najbardziej owłosionych- głowa, broda, wąsy) moga sie przenieść na dolną powiekę? czy bardziej prawdopodobne ze to jeczmien albo powrót gradówki powoduje zaczerwienienie dolnej powieki?
Piotr
 
Posty: 343
Dołączył(a): 23 maja 2011, o 10:53

Re: Zaczerwienione oko

Postprzez dzidzia_85 » 13 sie 2013, o 09:38

może się to przenieść szczególnie gdy ktoś cierpi na atopowe zapalenie skóry to może się również objawić na powiekach
dzidzia_85
 
Posty: 116
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 10:52

Re: Zaczerwienione oko

Postprzez Piotr » 13 sie 2013, o 10:14

w weekend poznałem nowego członka rodziny i miał właśnie zaczerwienioną dolną powiekę- od razy spytałem co to a w odpowiedzi usłyszałem "jęczmień"- od razu pomyslałem o mojej sasiadce i jej problemach wiec pytam czy to na pewno jęczmień bo moż eto gradówka i słyszę: " nie gradówkę mi niedawno wycieli na górnej powiece- chodziłem z tym ok 3 lata"

byłem i jestem zszokowany ze ludzie tak o siebie nie dbają no ale na siłę nikogo do lekarza ciągnął nie będę tym bardziej że to daleka rodzina. W dalszej rozmowie wyszło że problemy z oczami to nie jedyny problem bo właśnie jest też atopowe zapalenie skóry z nasilonymi objawami na powierzchniach owłosionych więc się zastanawiałem czy objawy moga dotyczyc też powiek(w koncu tamtez sa wlosy)
coraz czaesciej sie przekonuje ze czesto spotyka sie zlozone problemy- nie tylko dotyczace okulistyki i zeby sie calkowiecie pozbyc problemu nalezy leczyc przyczyny a nie tylko objawy
Piotr
 
Posty: 343
Dołączył(a): 23 maja 2011, o 10:53

Re: Zaczerwienione oko

Postprzez dzika » 21 sty 2014, o 16:06

Zgadzam się ,bo niektórzy wyleczą przypadłość i myślą że wnikać nie trzeba.
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Re: Zaczerwienione oko

Postprzez J.M. » 13 lut 2014, o 15:57

Ale przecież to szpeci ,nie rozumiem niektórych kobiet.
J.M.
 
Posty: 267
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 10:35

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wady wzroku i choroby oczu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron