Zaćma - operacja laserowa oka

Jaskra, Zaćma, porady okulistów.

Zaćma - operacja laserowa oka

Postprzez Ania59 » 4 cze 2011, o 12:27

Witam mam pytanie mam wrodzoną zaćmę na obydwoje oczu, w końcu chce się odważyć zoperować oczy, znalazłam już kilka klinik gdzie wykonują te zabiegi ale jest jeden problem mam nadciśnienie i duże problemy z sercem...czy może być to przeciwwskazanie do zabiegu? Wiem że specjalista na miejscu odpowie mi też na to pytanie ale naprawdę uwierzcie mi ta decyzja nie jest dla mnie łatwa dlatego też szukam potwierdzenia o jej słuszności w jakichkolwiek możliwych miejscach...
Ania59
 
Posty: 2
Dołączył(a): 4 cze 2011, o 12:22

Re: Zaćma - operacja laserowa oka

Postprzez A.M. » 6 cze 2011, o 15:48

Problemy z sercem i ciśnieniem zawsze w przypadku jakiegokolwiek zabiegu mogą byż przyczyną problemów i powikłań. Tylko specjalista może ocenić jakie jest ryzyko i jaka jest szansa na to, że zabieg się powiedzie. Musisz opierać się w tym przypadku na wiedzy i doświadczeniu specjalistów. Powodzenia
A.M.
 
Posty: 109
Dołączył(a): 21 gru 2010, o 13:53

Re: Zaćma - operacja laserowa oka

Postprzez Ania59 » 8 cze 2011, o 14:02

I tu powstaje problem niektórzy specjaliści mówią, że nie będzie problemu, niektórzy w drugą stronę , że problem jest i to duży, że zabieg nie wchodzi w grę jak rozróżnić który z nich ma rację skoro wszyscy uzyskują pozytywne opinie od forumowiczów na innych forach :(
Ania59
 
Posty: 2
Dołączył(a): 4 cze 2011, o 12:22

Re: Zaćma - operacja laserowa oka

Postprzez Marcelina » 3 paź 2011, o 14:42

Witam -Czy jedyną skuteczną metodą wyleczenia zaćmy jest operacj? Na czym ona polega?
Marcelina
 
Posty: 4
Dołączył(a): 3 paź 2011, o 14:38

Re: Zaćma - operacja laserowa oka

Postprzez niki » 3 paź 2011, o 15:46

Okulista ostatnio stwierdził u mojej mamy zaćmę i podobno jedyną metodą leczenia jest zabieg operacyjny. Pocieszeniem jest to , że jest to dosyć często wykonywany i skuteczny zabieg.
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Re: Zaćma - operacja laserowa oka

Postprzez Agnes » 4 paź 2011, o 13:22

Witam-Jedyną skuteczna metodą wyleczenia zaćmy jest operacja.Polega ona na usunięciu z oka zmętniałej soczewki i na zastąpieniu jej sztuczną.Dziś ta nowoczesna soczewka może rozwiązać większość problemów okulistycznych.
Agnes
 
Posty: 69
Dołączył(a): 7 mar 2011, o 16:14
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Re: Zaćma - operacja laserowa oka

Postprzez Marcelina » 5 paź 2011, o 13:40

Dziękuje za odp-Ile czasu trwa operacja? Czy po operacji będę musiała długo pozostac w szpitalu?
Marcelina
 
Posty: 4
Dołączył(a): 3 paź 2011, o 14:38

Re: Zaćma - operacja laserowa oka

Postprzez J.M. » 5 paź 2011, o 16:14

Sąsiadka miała niedawno zabieg i leżała ok3 dni.Nie było powikłań.Jedynie to nie może, wręcz ma zakaz podnoszenia jakich kolwiek ciężkich rzeczy.Musi bardzo na to uważać.
J.M.
 
Posty: 267
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 10:35

Re: Zaćma - operacja laserowa oka

Postprzez optyczka OLA » 5 paź 2011, o 17:58

Z tego co się orientuje taka operacja to kwestia dwóch dni ale to zależy od lekarzy.Ważne jest, żeby się dostosować do zaleceń po operacji. Nie dźwigać, nie wytężać wzroku, nie czytać za dużo, nie oglądać tv w nadmiarze. Okres gojenia trwa kilka tygodni i wtedy należy wieść oszczędny tryb życia.
optyczka OLA
 
Posty: 304
Dołączył(a): 17 sie 2011, o 12:37

Re: Zaćma - operacja laserowa oka

Postprzez Agnes » 6 paź 2011, o 13:44

Operacja zaćmy trwa dziś około kwadransa, wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym okołogałkowym lub kroplowym .Kiedyś po operacji zaćmy trzeba było pozostać w szpitalu i leżec na płasko przez pare dni z zasłoniętymi oczami.Dziś już 2-3 godziny po nim można wrócić do domu.
Agnes
 
Posty: 69
Dołączył(a): 7 mar 2011, o 16:14
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Następna strona

Powrót do Wady wzroku i choroby oczu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości