Zaćma - operacja laserowa oka

Jaskra, Zaćma, porady okulistów.

Re: Zaćma - operacja laserowa oka

Postprzez Pio09 » 26 lis 2018, o 09:47

Ceny zapewne różnią się między miastami - każdy gabinet ma inny sprzęt, inną technologię u siebie, innych specjalistów, inną lokalizację, to wszystko wpływa na cenę usługi. O leczeniu i operacji zaćmy sporo można przeczytać tutaj https://blikpol.pl/leczenie-zacmy, wydaje mi się, że widza jest tutaj kluczowa, by nie bać się operacji czy nawet samych badan i wiedzieć, jak może wyglądać życie po takiej operacji. Dla wielu osób jest to jedyna szansa na odzyskanie w pełni sprawności. Ja sam sobie nie wyobrażam źle widzieć albo mieć nad sobą widmo utraty wzroku.
Pio09
 
Posty: 6
Dołączył(a): 5 paź 2018, o 09:53

Re: Zaćma - operacja laserowa oka

Postprzez nitomen » 5 lip 2019, o 14:08

Witam
Odświeże temat .

Mam 39 lat i zacme na 1 oku , słabo juz nim widze i nadaje się do operacji. Bylem na badaniach i wyszlo ze mam astygmatyzm 1.5 oraz suche oko. Na samym koncu badal mnie Profesor Lubinski szef kliniki Pum Szczecin na koncu badań powiedzial ze przy moich wadach oczu nie nadają się soczewki wieloogniskowe i mimo że byłem przygotowany finansowo , byl szczery i powiedział ze jeśli prywaciarz będzie chcial mi wszczepic takie soczewki , to jest to naciąganie , bo nie będę zadowolony z efektu a kasę wydam . szczególnie ze na 1 oku , to nie będzie to dobre rozwiązanie ( drugie ma początki zacmy i widze nim w ponad 90% wiec narazie nie ma co operować ). Pani doktor która mnie tam prowadzala po aparatach powiedziała zebym poszedl jeszcze do prywaciarza o nazwisku xxx z domu lekarskiego i żebym pytał o soczewki dwuogniskowe, bo jest szansa ze takie przy mojej wadzie będą odpowiednie . Pytanie czym sie różnią takie soczewki od wieloogniskowych ? mam mieszane uczucia i boje sie naciagniecia na soczewki tego typu , szczególnie ze jak powiedziała moja lekarka okulistka z przychodni . w pewnym wieku każdy już nosi okulary. ..
nitomen
 
Posty: 1
Dołączył(a): 4 lip 2019, o 08:38

Poprzednia strona

Powrót do Wady wzroku i choroby oczu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości