Zawroty głowy

Jaskra, Zaćma, porady okulistów.

Zawroty głowy

Postprzez grigor108 » 5 lip 2011, o 09:58

Witam :) Mam 41 lat, niedawno stwierdzono u mnie astygmatyzm. Okulary mam po raz pierwszy - niestety często podczas noszenia ich odczuwam zawroty głowy. Wiecie może jak długo to potrwa, zanim ustąpią? :)
grigor108
 
Posty: 1
Dołączył(a): 5 lip 2011, o 09:50

Re: Zawroty głowy

Postprzez zez_ukryty » 5 lip 2011, o 14:00

Ciężko powiedzieć. U niektórych trwa to krócej u innych dłużej. Jednym zajmuje to dwa dni innym dwa miesiące. Trzeba chodzić i tyle.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Zawroty głowy

Postprzez Z.Optyk » 5 lip 2011, o 15:46

Witam. Tak-faktycznie przy cylindrach tak czasem bywa. Ale dla pewności radziłabym udać się ponownie do optyka, żeby sprawdził czy prawidłowo są ustawione osie cylindrów. Czasami to też wpływa na opisywane przez Pana objawy. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Z.Optyk
 
Posty: 89
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zawroty głowy

Postprzez Mała » 8 lip 2011, o 09:53

Ja równiez słyszałam, że do okularów z cylindrem trzeba się przyzwyczaić, ale często okuliści polecają korekcję astygmatyzmu soczewkami torycznymi, które zapewniaja bardzo dobre widzenie bo wada jest korygowana na oku.W soczewkach nie ma przekłamań obrazu i jest duże pole widzenia więc myśle że warto się nad tym zastanowić. Oczywiście noszenie soczewek nie zwalnia z posiadania okularów!
Mała
 
Posty: 90
Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 09:15

Re: Zawroty głowy

Postprzez lusia » 5 gru 2011, o 13:57

Witam
Rzeczywiscie popieram poprzedników zdanie że z cylindrami tak właśnie bywa:) mianowicie ciężko się nam przyzwyczaić, wydaje mi się że jesli do miesiąca się nie przestawimy to naprawdę lepiej wybrać się do okulisty bo może za duże cylindry lub złe osie są dobrane.

Pozdrawiam
lusia
 
Posty: 15
Dołączył(a): 19 paź 2011, o 11:19

Re: Zawroty głowy

Postprzez dzika » 5 gru 2011, o 15:22

Polecam pochodzić jeszcze w tych okularach.Jeśli to na maksa przeszkadza,to jeszcze raz zbadać oczy i trzeba zastanowić się czy lepiej nie zostać przy szkłach bez cylindra.W ostrości może być rożnica niewielka ale nie będą pojawiać się zawroty głowy :)Coś za coś :)
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Re: Zawroty głowy

Postprzez visionnata » 5 gru 2011, o 15:29

A czy to są Twoje pierwsze okulary,bo jeżeli tak to bardzo prawdopodobne,że faktycznie będziesz musiał poświęcić trochę czasu aby się do nich przyzwyczaić. Nie wiem jaka jest wada wzroku,ale jeżeli nie duża to proponuję się nie zmuszać tylko korzystać na tyle na ile organizm wytrzyma te wszystkie skutki uboczne. Jeżeli jednak objawy nie będą ustępowały to proponuję kolejną wizytę u specjalisty,bo może te szkła są za mocne i stąd te objawy.
Avatar użytkownika
visionnata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 28 sty 2011, o 10:25

Re: Zawroty głowy

Postprzez alicja » 27 sty 2012, o 14:04

Witam
Mam sprawe bardzo czesto boli mnie glowa bylam ze dwa miesiace temu u okulisty i stwierdzila pani doktor ze moge sobie zrobic okulary ale do samochodu bo mam maly astygmatyzm -0.5 cylinder. Do tej pory tych okularow nie zrobilam poniewaz skoro maja sluzyc tylko do samochodu to na razie nie potrzebuje. Czy myslicie ze te bole glowy moga byc z powodu tego ze moze jednak powinnam zrobic te okulary i w nich po prostu chodzic????

pozdro
alicja
 
Posty: 66
Dołączył(a): 12 lis 2011, o 09:59

Re: Zawroty głowy

Postprzez J.M. » 27 sty 2012, o 15:24

Wydaje mi si, że okulista od swojej strony zrobił wszystko, bo zrobienie okularów do jazdy na pewno warto.Jeśli chodzi o ból głowy to nie zawsze oczy mają z tym związek.Lecz zrobienie ich i korzystanie wykluczy je.Ból głowy może mieć inne podłoże np. zła pogoda,wady kręgosłupa itd....
J.M.
 
Posty: 267
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 10:35

Re: Zawroty głowy

Postprzez LEMUR » 27 sty 2012, o 17:14

alicja napisał(a):Witam
Mam sprawe bardzo czesto boli mnie glowa bylam ze dwa miesiace temu u okulisty i stwierdzila pani doktor ze moge sobie zrobic okulary ale do samochodu bo mam maly astygmatyzm -0.5 cylinder. Do tej pory tych okularow nie zrobilam poniewaz skoro maja sluzyc tylko do samochodu to na razie nie potrzebuje. Czy myslicie ze te bole glowy moga byc z powodu tego ze moze jednak powinnam zrobic te okulary i w nich po prostu chodzic????


tak, bole astenopijne moga wynikac w wady refrakcji, nawet niewielkiej (jak sie niektorym wydaje) ;)
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Następna strona

Powrót do Wady wzroku i choroby oczu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość