Nowe okulary - ostrość wzroku

Jaskra, Zaćma, porady okulistów.

Nowe okulary - ostrość wzroku

Postprzez notkin » 6 gru 2014, o 18:26

Byłem u okulisty w celu dobrania nowych szkieł (poprzednie moce -3 dpt w obu oczach). Została stwierdzona wada -3.5dpt i do tego pojawił się astygmatyzm -0.5. Wcześniej na badaniach okresowych inny okulista tez stwierdził lekki astygmatyzm, wiec diagnoza niejako potwierdzona.

Teraz taka kwestia. Zostały mi przepisane soczewki kontaktowe o mocy -3.75 dpt bez cylindra i widzę w nich OK. Natomiast w okularach -3.5 dpt z cylindrem -0.5, które odebrałem dzisiaj ostrość wzroku jest minimalnie gorsza. Oprócz tego nie zaobserwowałem innych niedogodności. Zastanawiam się dlaczego tak jest.
notkin
 
Posty: 2
Dołączył(a): 15 lis 2014, o 10:00

Re: Nowe okulary - ostrość wzroku

Postprzez niki » 11 gru 2014, o 16:37

Jeżeli nie nosiłeś jeszcze nigdy szkieł cylindrycznych, to być może twoje oczy muszą się przyzwyczaić. Noś okulary i po kilku dniach powinno być ok. Jeżeli się nie przyzwyczaisz wróć do okulisty i przedstaw mu problem.
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Re: Nowe okulary - ostrość wzroku

Postprzez notkin » 11 gru 2014, o 20:58

Wiem, że do cylindrów niby wzrok się musi przyzwyczaić, ale raczej ostrość się nie poprawi. W każdym razie, jeszcze się nie poprawiła.

Ból polega na tym, że szkiełka trochę kosztowały i teraz pewnie będę musiał ponownie się wykosztować. Przejdę się do okulisty za jakiś czas i mu przedstawie problem.
notkin
 
Posty: 2
Dołączył(a): 15 lis 2014, o 10:00

Re: Nowe okulary - ostrość wzroku

Postprzez soczewka11 » 15 gru 2014, o 14:53

Ja bym radzę pochodzic troche w okularach bez przerwy, żeby twój mózg miał czas się przyzwyczaić, kiedy zmieniasz soczewki kontaktowe ( w których brak cylindra) na okulary mózg trochę szaleje.
soczewka11
 
Posty: 279
Dołączył(a): 17 sty 2014, o 12:57

Re: Nowe okulary - ostrość wzroku

Postprzez optyk-mila » 25 lis 2015, o 13:05

Przy każdej zmianie mocy okularowych,czy są to moce cylindryczne,czy też nie na efekt trzeba chwilę poczekać. Oczy bardzo szybko przyzwyczajają się do nowych wartości,jednak gdy trwa to dłużej niż kilka dni,konieczny jest powrót do okulisty i ponowne dobranie szkieł,bądź sprawdzenie wartości mocy,osi i PD (rozstawu źrenicy)u optyka,który okulary wykonywał,gdyż być może problem tkwi w montażu!
optyk-mila
 
Posty: 177
Dołączył(a): 14 maja 2011, o 12:24


Powrót do Wady wzroku i choroby oczu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron