Przedłużanie rzęs jest bezpieczne dla oczu?

Jaskra, Zaćma, porady okulistów.

Przedłużanie rzęs jest bezpieczne dla oczu?

Postprzez Emo » 8 lut 2011, o 17:41

czy przedłużenie rzęs jest bezpieczne dla oczu? Mówię o tej metodzie trwałej, wykonywanej w salonach za niekiedy bardzo duże pieniądze :roll: zastanawiam się czy gra jest warta tych pięknych bujnych i długich wachlarzy :D
Emo
 
Posty: 7
Dołączył(a): 17 sty 2011, o 11:10

Re: Przedłużanie rzęs jest bezpieczne dla oczu?

Postprzez Vision-erka » 10 lut 2011, o 13:57

Droga Emo. W dobie dzisiejszego postępu, ewolucji na każdej płaszczyźnie można stwierdzić śmiało że przedłużanie rzęs jest bezpieczne. Ja jednak podeszłabym sceptycznie do tego tematu. Dlaczego... zaraz wyjaśnię.
Metoda 1:1 bo domyślam że o nią właśnie chodzi, ponieważ jest najbardziej popularna, polega na aplikacji syntetycznej rzęsy do naturalnej 1:1, w pewnej odległości od skóry. Zabieg powinien być wykonywany w renomowanym gabinecie, przez specjalistę z użyciem atestowanych produktów, więc i koszt takiej usługi powinien być odpowiedni. Klej stosowany do aplikacji musi być w pełni bezpieczny tzn. jego podstawowym składnikiem musi być substancja zawarta w klejach które mają zastosowanie w chirurgii dermatologicznej czy okulistyce tzw. tkankowy który służy do bezszwowego klejenia ran. Działaniem ubocznym kleju może być jedynie podrażnienie oka spowodowane jego oparami, ale po krótkim czasie objaw powinien ustąpić. Oferowane zabiegi w cenach nader konkurencyjnych powinny budzić niepokój. Znam niestety przypadki kiedy to po takim zabiegu wykonywanym w domu, w konkurencyjnej cenie 200zł, przy użyciu kleju niewiadomego pochodzenia i na dodatek przez osobę która "niby" zdobyła doświadczenie na specjalistycznych kursach, doszło do poważnego podrażnienia oczu i osoba której aplikowane były syntetyczne rzęsy wylądowała u okulisty i miała czyszczone powieki z kleju. Inne niepożądane skutki to takie iż z powodu osłabienia możemy niestety utracić część własnych rzęs nie mówię już o wszystkich . Warto więc dobrze przemyśleć wszystkie aspekty zanim się zdecydujesz na zabieg i czy rzeczywiście jest ci on potrzebny...
Vision-erka
Avatar użytkownika
Vision-erka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 23 sty 2011, o 19:06
Lokalizacja: W-wa

Re: Przedłużanie rzęs jest bezpieczne dla oczu?

Postprzez Emo » 25 lut 2011, o 11:08

Właśnie o tą metodę mi chodzi. Mam znajomą która wykonuję przedłużanie w domu, u klienta i tak się teraz zastanawiam czy ryzykować, niby nie mogę narzekać na swoje rzęsy ale pozazdrościłam koleżankom pięknych wachlarzy. A taki zabieg w renomowanym gabinecie to i do 1000zł. może kosztować, a znajoma robi po 350zł. i ma sporo klientek. A czy każdy może sobie pozwolić na takie rzęsy czy istnieją jakieś ukryte "ale"?
Emo
 
Posty: 7
Dołączył(a): 17 sty 2011, o 11:10

Re: Przedłużanie rzęs jest bezpieczne dla oczu?

Postprzez marylka » 1 mar 2011, o 16:05

Witajcie...Hmm...ja mam zupełnie odwrotny problem. Możecie się śmiać ale powinnam nosić okulary a...problem tkwi w tym, że mam za długie rzęsy. Tzn bardzo je lubię ale jak byłam u optyka w celu zakupu okularów to okazało się, że mam problem z doborem oprawy ponieważ moje rzęsy opierają sie na soczewkach. Wygląda to mało estetycznie, a czasem nawet sprawia mi ból. Czy jest na to jakiś sposób?? POMOCY!!!!!!!!!! :geek:
marylka
 
Posty: 6
Dołączył(a): 10 lut 2011, o 16:01

Re: Przedłużanie rzęs jest bezpieczne dla oczu?

Postprzez Vision-erka » 1 mar 2011, o 16:16

Jeżeli nie pomaga korekcja nanośników (nosków) Marylko, to nasuwa się na myśl tylko jeden sposób... zalotka :D
Avatar użytkownika
Vision-erka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 23 sty 2011, o 19:06
Lokalizacja: W-wa

Re: Przedłużanie rzęs jest bezpieczne dla oczu?

Postprzez Monika OPTYK » 1 mar 2011, o 16:41

Witaj Marylka.Faktycznie to jest problem.Jako optyk staram się dobierać oprawy z noskami,wtedy taką oprawę można podregulować .Na rynku optycznym jest bardzo duży wybór opraw metalowych ,plastikowych i na pewno znajdziesz coś dla siebie. . ;) Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Monika OPTYK
 
Posty: 26
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedłużanie rzęs jest bezpieczne dla oczu?

Postprzez pola » 28 kwi 2011, o 15:44

Wiecie jeżeli chodzi o rzęsy to słyszałam ostatnio że przedłużanie ich w gabinecie kosmetycznym to mały pikuś. Podobno kobiety stosują jakieś krople od leczenia jaskry bo ich skutkiem ubocznym jest przerost rzęs. Nie wiem jak można niszczyć sobie tak oczy tylko po to aby mieć długie rzęsy, ale podobno to prawda i nawet farmaceuci zanotowali wzrost sprzedaży tego preparatu w ostatnim czasie. Jak dla mnie-czysta głupota.
pola
 
Posty: 223
Dołączył(a): 21 kwi 2011, o 10:59

Re: Przedłużanie rzęs jest bezpieczne dla oczu?

Postprzez niki » 29 kwi 2011, o 11:07

Ja też o tym słyszałam, tylko podobno nie zakrapla się tych kropli do oczu tylko smaruje brzegi powiek. Ale skutkiem ubocznym może być przyciemnienie skóry wokół oczu a to chyba niezbyt ciekawie wygląda :?
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Re: Przedłużanie rzęs jest bezpieczne dla oczu?

Postprzez adam » 11 cze 2011, o 11:10

WIitam-Skoro już mowa o rzęsach to mam z nimi problem,prawdopodobnie mam nieprawidłowy wzrost rzęs i z tego powodu strasznie bolą mnie oczy? Możecie mi wyjasnic o co z tym chodzi i na czym polega leczenie?
adam
 
Posty: 10
Dołączył(a): 11 cze 2011, o 11:04

Re: Przedłużanie rzęs jest bezpieczne dla oczu?

Postprzez Agnes » 13 cze 2011, o 09:03

Witam -Nieprawidłowy wzrost rzęs jest to dosc częsta choroba w przepiegu której rzęsy rosna do wewnątrz worka spojówkowego,ku powierzchni gałki ocznej.
Agnes
 
Posty: 69
Dołączył(a): 7 mar 2011, o 16:14
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Następna strona

Powrót do Wady wzroku i choroby oczu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron