Brak widzenia obuocznego - źle dobrane okulary?

Jaskra, Zaćma, porady okulistów.

Brak widzenia obuocznego - źle dobrane okulary?

Postprzez kasiulkaa25 » 16 paź 2019, o 19:15

Witam, stwierdzono u mnie brak widzenia obuocznego...
Jako dziecko około 5-7 letnie, nosiłam okulary z powodu lekkiego zeza.
Teraz mam 31 lat.
Od kilku dni mam okulary "zerówki" o mocy pryzmatu (pryzmatów?) 2∆BS
Badanie było przeprowadzone bez podania kropli.
Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt że w okularach świat jest jakiś krzywy, schody bardziej strome, podłoga jakby odbija się od kolan :-|
Okulary nosiłam przez kilka godzin, efekt krzywizn zmniejszył się ale np. jakbym chciała jechać autem - nie dałabym rady.

Czy to świadczy o źle dobranych okularach?
Czy to kwestia przyzwyczajenia?
Boję się, że nosząc te okulary i lekceważąc efekty krzywizn - uszkodzę sobie jakoś wzrok.

Wizyta u okulisty - dopiero za miesiąc

Pozdrawiam serdecznie :-)
kasiulkaa25
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 paź 2019, o 18:15

Re: Brak widzenia obuocznego - źle dobrane okulary?

Postprzez miroslawakorek » 21 paź 2019, o 07:35

Koleżanka po konsultacji okulistycznej stwierdziła, że uda się do optometrysty (ma dużą wadę i lekki astygmatyzm - okulista stwierdziła, że nie potrzebuje cylindrów z tak duża wadą wzroku (ok. 5 na każde oko)). Optometrystka z kolei pokazała jej na szkłach z jej wadą jak widziałaby bez cylindra i z nim – bez niego wyglądało to tak, jak sama to opisujesz, że widzenie jest „krzywe”. Nie jestem ekspertką, ale jak to opisujesz to wygląda tak, jakbyś miała źle dobrane cylindry – koleżanka od razu po otrzymaniu okularów widziała dobrze. No i jak do tej pory tak nie miałaś, to trochę alarmujące. Najlepiej wrócić tam, gdzie było badanie lub chociaż zadzwonić o dopytać, czy tak powinno być. Możesz też sprawdzić, kto w okolicy jest najlepszy optometrystą i tam się udać kontrolnie. Koleżanka poleca https://optykkrawczyk.pl/okulary-korekcyjne-poznan/, wszyscy bardzo mili i szybko dostała swoje okulary korekcyjne, poznań na szczęście jest blisko niej, więc nie miała problemu z dojazdem :D
miroslawakorek
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18 paź 2019, o 09:18

Re: Brak widzenia obuocznego - źle dobrane okulary?

Postprzez Vision-erka » 5 lut 2020, o 13:43

kasiulkaa25: Wizyta u okulisty - dopiero za miesiąc


Polecam przeprowadzenie badania u dobrego optometrysty. Dobór korekcji, badanie refrakcji przez okulistę znacznie różni się od badania wykonanego przez wyspecjalizowaną do takiego badania osobę czyt. OPTOMETRYSTA
Avatar użytkownika
Vision-erka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 23 sty 2011, o 19:06
Lokalizacja: W-wa


Powrót do Wady wzroku i choroby oczu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości