Mr. Blue - automat szlifierski do soczewek okularowych.

Propozycję specjalistów.

Re: Mr. Blue - automat szlifierski do soczewek okularowych.

Postprzez pola » 13 maja 2011, o 08:43

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. W innych działach forum znalazłam także trochę informacji na ten temat ale nie ma to jak wiedza i rada specjalisty :D Pozdrawiam
pola
 
Posty: 223
Dołączył(a): 21 kwi 2011, o 10:59

Re: Mr. Blue - automat szlifierski do soczewek okularowych.

Postprzez optyk-mila » 14 maja 2011, o 12:31

Hej optyk.F widzę,że cierpliwie czekasz na odpowiedź i jeżeli mogę to podzielę się z Tobą swoimi doświadczeniami.W moim zakładzie Mr.Blue jest już od ponad roku i przyznam szczerze,że ma niesamowite możliwości ale niestety z tego co się orientuje soczewek xperio niestety nie można zamawiać z bazą,a co za tym idzie nie można ich montować do opraw p/słonecznych,pozostaje nam proponować barwienie i wtedy zakres opraw które możemy zaoferować klientowi jest bardzo bogaty (jeżeli średnica nam na to oczywiście pozwala). Mam nadzieję,że Vision-Lab potwierdzi moje słowa. Pozdrawiam serdecznie
optyk-mila
 
Posty: 177
Dołączył(a): 14 maja 2011, o 12:24

Re: Mr. Blue - automat szlifierski do soczewek okularowych.

Postprzez optyk.F » 16 maja 2011, o 08:53

Witam.Cierpliwość się opłaca :) Optyk mila dziękuje za odpowiedz a szkoda że te soczewki nie są dostępne z bazą ,bo ich cena jest przystępna , bardzo dobrze się sprzedają bo mają polaryzacje i są dostępne w trzech kolorach brązowym,szarym i szaro- zielonym.
optyk.F
 
Posty: 158
Dołączył(a): 10 maja 2011, o 13:49

Re: Mr. Blue - automat szlifierski do soczewek okularowych.

Postprzez Vision Lab-Z » 16 maja 2011, o 09:41

Dzień Dobry. Vision Lab miał małe problemy techniczne :roll: ale owszem potwierdzam-niestety soczewki Xperio nie są dostępne z bazą. Ja też żałuję, bo skoro już możemy montować klientom soczewki korekcyjne do opraw przeciwsłonecznych z dużą krzywizną to dobrze by było gdyby w tej ofercie były także soczewki z polaryzacją. Jest sporo klientów, którzy woleliby zapłacić więcej, żeby mieć lepszą jakość widzenia. Miejmy nadzieję, że firmy produkujące soczewki nad tym pomyślą. Dużo słońca życzę:)
Avatar użytkownika
Vision Lab-Z
 
Posty: 9
Dołączył(a): 4 maja 2011, o 12:27
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Mr. Blue - automat szlifierski do soczewek okularowych.

Postprzez optyk.F » 30 maja 2011, o 13:13

Dzień dobry.Czy ktoś może mi odpowiedzieć na pytanie odnośnie automatu Mr.Blue a dokładnie frezu? Czy możliwe jest żeby podczas obróbki frezem powstało zarysowanie soczewki? Nie wiem czy to zbieg okoliczności ale coraz częściej po obróbce frezem zdarzają mi się soczewki zarysowane.Proszę o pomoc ?
optyk.F
 
Posty: 158
Dołączył(a): 10 maja 2011, o 13:49

Re: Mr. Blue - automat szlifierski do soczewek okularowych.

Postprzez optyk-mila » 31 maja 2011, o 10:25

Hej optyk.F, muszę przyznać szczerze,że ja również miałam podobne przypadki po oszlifowaniu soczewek,ale nigdy nie przypuszczałam,że może to być to spowodowane używaniem frezu. Staram się zawsze dokładnie obejrzeć soczewkę zanim włożę ją do maszyny bo wiadomo,że czasami zdarza się,że szkła przychodzą do nas z już z jakimiś wadami,a kilka razy zdarzyło się tak,że wszystko wyglądało na to,że jest ok,a po wyjęciu szkła z maszyny czekała na mnie niemiła niespodzianka.A czy wypowiadał się na ten temat jakiś fachowiec?
optyk-mila
 
Posty: 177
Dołączył(a): 14 maja 2011, o 12:24

Re: Mr. Blue - automat szlifierski do soczewek okularowych.

Postprzez optyk.F » 31 maja 2011, o 11:14

Postanowiłam że może najpierw poszukam odpowiedzi na forum,ale faktycznie trzeba będzie zasięgnąć informacji od fachowca z Essilora .Bardzo rzadko zdarzają się takie sytuacje ale lepiej to sprawdzić.
optyk.F
 
Posty: 158
Dołączył(a): 10 maja 2011, o 13:49

Re: Mr. Blue - automat szlifierski do soczewek okularowych.

Postprzez PIT-36 » 20 sty 2014, o 15:13

Jeżeli bylaby to wina czegokolwiek we wnętrzu automatu to pewny jestem ze zarysowanie pojawiłoby się na każdej obrabianej soczewce. Może przyczyna jest inna? może niedostatecznie jest płukana po zakończeniu szlifowania, ja to robię np. po każdej oszlifowanej soczewce. Sprawdzić też proszę bloker, tam często lubi się coś przyczepić.
PIT-36
 
Posty: 27
Dołączył(a): 11 paź 2013, o 11:29

Re: Mr. Blue - automat szlifierski do soczewek okularowych.

Postprzez dorota » 11 sty 2018, o 11:21

Kazda oprawka jest dobra
dorota
 
Posty: 101
Dołączył(a): 11 lip 2011, o 14:01

Re: Mr. Blue - automat szlifierski do soczewek okularowych.

Postprzez dorota » 11 sty 2018, o 11:25

Mam pytanie jak sie wam pracuje na maszynie szlifierskiej NIDEK ME-1000????????
dorota
 
Posty: 101
Dołączył(a): 11 lip 2011, o 14:01

Poprzednia strona

Powrót do Nowości na rynku optycznym

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość