Jakie okulary progresywne ?

Okulary 2 w 1 , 3 w 1 . Czy takie okulary zdają egzamin?

Jakie okulary progresywne ?

Postprzez gsobanski4 » 21 sie 2019, o 11:48

Witam ! Noszę się z zamiarem kupna okularów progresywnych, ale mam dylemat które z oferowanych w niższej cenie powinnam wybrać, względem mojego ostatniego badania: ADD 1.00, ADD 1.50, AD 2.00, AD 2.50, AD 3.00, AD 3.50 ? Lekarz okulista który przeprowadzał badanie (w załączniku) od razu zaoferował mi 2 pary okularów, jedną parę do chodzenia i drugą do czytania za 200 i 300 zł, jednocześnie powiedział że to okazyjnie tanio. Ja znalazłam w internetowym sklepie optycznym okulary progresywne za 250 zł które podobno mogą zastąpić te 2 pary, dostępne okulary to tak jak powyżej wypisałam: ADD 1.00, ADD 1.50, AD 2.00, AD 2.50, AD 3.00, AD 3.50, tylko które wybrać, wysłałam sprzedawcy wynik badania i stwierdził że on na podstawie wyniku, wybrał by AD 2.50. Nie wiem czy mu wierzyć, w końcu pewnie chce sprzedać jakieś okulary, a wiem że mój lekarz udzieli mi rady, ale od razu do ceny wizyty doliczy okulary oferowane przez siebie, a co do tamtych powie, że nie, bo przecież nie były by kupowane u niego, a jego cena progresywnych to 550 zł ! Proszę o pomoc, jeśli ktoś się orientuje, czy posłuchać sprzedawcy sklepu optycznego, i tak jak radzi brać AD 2.50 ?
Załączniki
Badanie wzroku.png
Badanie wzroku.png (13.97 KiB) Przeglądane 6349 razy
gsobanski4
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 sie 2019, o 20:00

Re: Jakie okulary progresywne ?

Postprzez zero » 21 sie 2019, o 18:31

Osobiście radziłbym pójść do dobrego specjalisty (optometrysty), które będzie się na tym znał. Z załączonych wyników nic nie wynika. Prawdopodobnie są to pośrednie wyniki tzw. komputerowego badania wzroku, które nie mogą być podstawą do wykonania jakichkolwiek okularów, a o progresywnych nawet nie ma co mówić. W wynikach w załączniku nie wiadomo jakie mają być soczewki do dali i nie ma żadnej informacji jaka powinna być moc do bliży, a więc nie można powiedzieć zarówno jakie mają być okulary do dali, jak i do czytania, czy dwuogniskowe lub progresywne. Sprzedawca ze sklepu, jeżeli doradza na podstawie tych wyników Add 2,50, to tak jakby oświadczył, że nie ma zielonego pojęcia o korekcji okularowej. Moim zdaniem kupowanie takich okularów w sklepie internetowym to bardzo duże ryzyko. Najlepiej poszukać zakładu, który zrobi badanie i wykona okulary na podstawie tego swojego badania. W razie gdyby okazało się coś źle, nie ma problemu kto i na czyj koszt powinien je poprawić. Jeżeli badanie i wykonanie okularów będą w różnych miejscach może dojść do przepychanki jak będą problemy z okularami. Wykonawca okularów powie, że są źle dobrane szkła, a badający powie, że są źle zrobione. W efekcie klient zostaje z niczym, tzn. ze złymi okularami i bez kasy.
zero
 
Posty: 259
Dołączył(a): 12 sty 2012, o 15:06

Re: Jakie okulary progresywne ?

Postprzez zero » 21 sie 2019, o 20:48

Sprzedawca ze sklepu, jeżeli doradza na podstawie tych wyników Add 2,50, to tak jakby oświadczył, że nie ma zielonego pojęcia o korekcji okularowej.

Chyba że miał więcej informacji, bo teraz zauważyłem, że tam pisze "Załączniki". Było więcej danych?
zero
 
Posty: 259
Dołączył(a): 12 sty 2012, o 15:06

Re: Jakie okulary progresywne ?

Postprzez gsobanski4 » 22 sie 2019, o 14:13

Tak, to badanie było komputerowe, myślałam że to wystarczy, skoro lekarz u którego je wykonywałam z miejsca proponował mi 2 pary okularów, według niego po okazyjnej cenie.
gsobanski4
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 sie 2019, o 20:00

Re: Jakie okulary progresywne ?

Postprzez zero » 22 sie 2019, o 15:03

Moim zdaniem lekarz z racji swoich kompetencji powinien się raczej zająć badaniem i leczeniem, a nie sprzedażą okularów. Na podstawie tzw. badania komputerowego nie wolno robić żadnych okularów. To co tu jest zamieszczone nie pozwala w ogóle ustalić jaka jest dokładna wada wzroku, a więc nie można by wykonać nawet jednoogniskowych okularów na dal. Jak pisałem, radzę poszukać zakładu, w którym jest dobry specjalista, mający doświadczenie w dobieraniu i wykonywaniu okularów progresywnych
zero
 
Posty: 259
Dołączył(a): 12 sty 2012, o 15:06

Re: Jakie okulary progresywne ?

Postprzez Vision-erka » 19 lut 2020, o 15:57

Zgadzam się z poprzednim postem. Jeżeli dysponuje Pani tylko takim "wydrukiem badania" Proponuję :
1. Poszukać dobrego OPTOMETRYSTY - specjalista w badaniu refrakcji czyt. precyzyjnym doborze korekcji okularowej.
Później ...
2. Fachowca optyka który na podstawie wywiadu zaproponuję odpowiednią konstrukcję okularów.
Avatar użytkownika
Vision-erka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 23 sty 2011, o 19:06
Lokalizacja: W-wa


Powrót do Soczewki Progresywne, dwuogniskowe.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości