okulary dla kierowcy

Informacje ogólne np. porady w doborze odpowiedniej oprawy, aktualne trendy, porady stylistów.

okulary dla kierowcy

Postprzez mario » 10 sty 2011, o 12:18

Jestem zawodowym kierowcą, nie mam żadnej wady wzroku ale strasznie przemęczone oczy. Czy ktoś doradzi mi jakie okulary kupić żeby i w dzień i w nocy oczy tak się nie męczyły podczas jazdy?
mario
 
Posty: 55
Dołączył(a): 10 sty 2011, o 12:07

Re: okulary dla kierowcy

Postprzez motyl » 10 sty 2011, o 15:05

Hej Mario:) z tego co słyszałam to antyrefleks trochę pomaga. Ale kiedyś kolega mi mówił, że robił sobie takie całkiem specjalne okulary do samochodu z takimi trochę barwionymi szkłami. Musisz iść po prostu do dobrego optyka...
motyl
 
Posty: 14
Dołączył(a): 27 gru 2010, o 13:43

Re: okulary dla kierowcy

Postprzez joanna » 10 sty 2011, o 15:23

Witaj mario,
Zależy ci na komforcie podczas prowadzenia samochodu w dzień jak i w nocy. Najważniejsze: zadbaj o to by twoje nowe okulary były wyposażone w b.dobry antyrefleks, tak jak wspomniał motyl (który zapobiega oślepianiu przez światła mijanych samochodów i poprawia kontrast), oraz w 100% filtry UV. Okulary z filtrem UV chronią oczy przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, zapobiegają zmęczeniu oczu podczas jazdy. Znane są także soczewki o lekko żółtym zabarwieniu które służą poprawie widzialności nocą i w trudnych warunkach atmosferycznych np. deszczową lub śnieżną noc. O szczegóły zapytaj optyka:) pozdrawiam
Avatar użytkownika
joanna
 
Posty: 30
Dołączył(a): 18 gru 2010, o 14:21
Lokalizacja: Poland

Re: okulary dla kierowcy

Postprzez mario » 18 sty 2011, o 16:43

Dzięki za rady, muszę koniecznie się wybrać bo oczy coraz bardziej dokuczają. Pozdro
mario
 
Posty: 55
Dołączył(a): 10 sty 2011, o 12:07

Re: okulary dla kierowcy

Postprzez Marcel » 28 sty 2011, o 15:08

hej ja jestem tu pierwszy raz witam wszystkich serdecznie :) na badaniu okresowym w firmie okazało się ze potrzebuje okulary do jazdy i teraz muszę iść do okulisty zrobić badanie a potem co okulary :ugeek: nie wiem jak się za to zabrać jakieś rady ?????
Marcel
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28 sty 2011, o 14:57

Re: okulary dla kierowcy

Postprzez zawiedziony » 8 mar 2011, o 17:50

Witam wszystkich użytkowników forum i cieszę się,że można tu zasięgnąć rady,a także wyrazić swoje zdanie na temat posiadanych okularów. Wybrałem ten dział z pośród tak licznie się tu mieszczących,ponieważ jakieś 3 miesiące temu nabyłem okulary do jazdy samochodem,które miały spowodować,że jazda w nocy stanie się mniej uciążliwa,że oczy nie będą się tak męczyły i że ogólnie rzecz biorąc nie będę chciał ich zdejmować z nosa...,ale niestety okropnie się zawiodłem moje okulary oprócz tego,że posiadają zieloną poświatę na szkłach, która miała świadczyć o tych niby filtrach ochronnych to nie mają żadnych innych zalet moje oczy nadal odczuwają duży dyskomfort podczas jazdy samochodem-jednym słowem uważam,że coś jest z tym wszystkim nie tak,tylko pytanie co????????
zawiedziony
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8 mar 2011, o 17:13

Re: okulary dla kierowcy

Postprzez Z.Optyk » 8 mar 2011, o 18:00

Witam Cię drogi zawiedziony :) ,masz rację z Twoimi okularami ewidentnie jest coś nie tak i nie chcąc podważać opinii zakładu optycznego, w którym robiłeś te okulary, ale muszę stwierdzić,że albo zostałeś zwyczajnie oszukany i naciągnięty na okulary,które w rzeczywistości są tanim zamiennikiem soczewek antyrefleksyjnych,albo po prostu filtry, które Ci zaproponowano nie spełniają Twoich oczekiwań. W moim zakładzie pracujemy na soczewkach firmy Essilor(jest to francuska firma) i uwierz mi,że jeszcze nikt,nigdy nie przyszedł do nas z tego typu zastrzeżeniami. A może jesteś w stanie mi przytoczyć nazwę szkieł jakie zostały zamontowane do oprawy jaką wybrałeś, a ja postaram się stwierdzić dlaczego dzieje się tak jak się dzieje
Avatar użytkownika
Z.Optyk
 
Posty: 89
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: okulary dla kierowcy

Postprzez zawiedziony » 10 mar 2011, o 15:15

Droga koleżanko, idąc za Twoją radą wróciłem do salonu optycznego, w którym wykonywane były moje okulary i próbowałem dowiedzieć się od pana optyka jaki rodzaj szkieł mi wcisnął i nie omieszkałem napomknąć mu o tym,że jestem z nich okropnie niezadowolony,a najlepiej by było gdybym zwyczajnie oddał im mój zakup, gdyż i tak jest dla mnie zbyteczny.W rezultacie usłyszałem,że przesadzam ze swoimi stwierdzeniami,że na pewno to dlatego,że są to moje pierwsze okulary,i że to wszystko kwestia czasu-wtedy się do nich przyzwyczaję i będzie ok,generalnie tak mnie zakręcił,że wyszedłem od niego bez zdobytych informacji (dowiedziałem się tylko,że to najlepsze soczewki na rynku, a to że chyba najdroższe to już sam stwierdziłem podczas płacenia rachunku przy odbiorze),więc reasumując-nie jestem w stanie nic konkretnego Ci powiedzieć,okulary leżą w futerale a ja czekam,aż się do nich przyzwyczaję ;)
zawiedziony
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8 mar 2011, o 17:13

Re: okulary dla kierowcy

Postprzez Z.Optyk » 10 mar 2011, o 17:09

Witaj zawiedziony. Potwierdza się jednak moja teza, że optyk, u którego byłeś niestety Cię naciągnął. Po pierwsze czy dostałeś na te soczewki jakiś certyfikat jakości?? Każdy szanujący się producent takie certyfikaty wydaje, co jest gwarancją jakości tych soczewek i powłok antyrefleksyjnych. Po drugie istnieje coś takiego jak "niezadowolony klient" a optyk ma obowiązek przyjąć od Ciebie reklamację i wysłać soczewki do producenta. Przykro mi, że zostałeś tak potraktowany.
Avatar użytkownika
Z.Optyk
 
Posty: 89
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: okulary dla kierowcy

Postprzez zawiedziony » 15 mar 2011, o 12:26

Hej Z.Optyk,widzę,że tylko Ty jako jedyna zwróciłaś uwagę na mój problem-nikt inny się nie zainteresował moją osobą,ale to już i tak nie istotne,żadne certyfikaty też nie mają żadnego znaczenia-wszystko straciło sens! Po tym jak zostawiła mnie żona i wyrzucili mnie z pracy,myślałem,że już nic złego przytrafić mi się nie może,a jednak stało się-w zwyczajnym zakładzie optycznym zrobili mnie w balona :cry: Moja żona miała rację jestem zwyczajnym nieudacznikiem.A w dodatku nawet nie ma czym sobie życia osłodzić ten cukier taki drogi- w naszym osiedlowym sklepie kosztuje już 7 zł- TRAGEDIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
zawiedziony
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8 mar 2011, o 17:13

Następna strona

Powrót do Okulary

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości