Refundacja na okulary - NFZ "wykiwał" ludzi !

NFZ Czy nasze składki wydane są właściwie ?Czy macie kłopoty z zapisem na wizytę ? Czy NFZ oszukuje pacjentów i podmioty współpracujące w świetle prawa ? Może jakieś pozytywne opinie?

Re: Refundacja na okulary - NFZ "wykiwał" ludzi !

Postprzez visionnata » 10 sie 2011, o 16:01

Margeritta przykro mi,że moje przypuszczenia się potwierdziły,niestety to wszystko jest bardzo przykre,ale prawdziwe. Zwyczajna szara rzeczywistość,która przytłacza nas wszystkich :(
Avatar użytkownika
visionnata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 28 sty 2011, o 10:25

Re: Refundacja na okulary - NFZ "wykiwał" ludzi !

Postprzez MARK » 26 sie 2011, o 08:31

Ostatnio moja ciocia z dzieckiem była u okulisty z funduszu.Lekarz powiedział że zniżkę dla córki może załatwić w Urzędzie Gminy,czy coś się zmieniło co do zwrotu z NFZ :?:
MARK
 
Posty: 294
Dołączył(a): 15 mar 2011, o 09:15

Re: Refundacja na okulary - NFZ "wykiwał" ludzi !

Postprzez visionnata » 26 sie 2011, o 11:48

Szczerze mówiąc pierwszy raz słyszę o tego typu dofinansowaniu z Gminy,a czy to przypadkiem nie chodziło o jakąś formę zapomogi,którą można przeznaczyć na zakup okularów. Z tego co się orientuje to jedynie NFZ możemy uzyskać dofinansowanie i to tylko na szkła okularowe a nie na całe okulary,oprawkę trzeba zakupić we własnym zakresie!
Avatar użytkownika
visionnata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 28 sty 2011, o 10:25

Re: Refundacja na okulary - NFZ "wykiwał" ludzi !

Postprzez MARK » 29 sie 2011, o 13:46

Witam,prawdopodobnie chodziło o jakąś zapomoge ale ciocia zrezygnowała,bo dostała lepsze zniżki,razem wzięte,u swojego optyka. :) Instytucje są i ogłaszają się,że tak pomagają ale komu i kto z nich ma cierpliwość korzystać,to nie wiem.
MARK
 
Posty: 294
Dołączył(a): 15 mar 2011, o 09:15

Re: Refundacja na okulary - NFZ "wykiwał" ludzi !

Postprzez visionnata » 1 wrz 2011, o 13:32

Święte słowa Mark,ale już tyle pisaliśmy na ten temat,że chyba padły wszystkie możliwe komentarze w tej kwestii. Cieszę się,że cioci udało się znaleźć zakład optycznym w którym udzielono jej satysfakcjonujących rabatów,coraz więcej optyków oferuje różne promocje,a dzięki temu klienci czują się chociaż w pewnym stopniu dowartościowani. Pozdrawiam gorąco!
Avatar użytkownika
visionnata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 28 sty 2011, o 10:25

Re: Refundacja na okulary - NFZ "wykiwał" ludzi !

Postprzez LEMUR » 1 wrz 2011, o 13:45

visionnata napisał(a):a dzięki temu klienci czują się chociaż w pewnym stopniu dowartościowani.

a NFZ sie cieszy, ze ludzie rezygnuja z tak "niewielkich" doplat / refundacji i kasa zostaje u niego ;)
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Refundacja na okulary - NFZ "wykiwał" ludzi !

Postprzez wCzteryOczy » 10 paź 2013, o 11:02

A u mnie cały czas ludzie się dziwią "jak to NFZ nie refunduje szkieł?". Chociaż biorąc pod uwagę, że ostatnio robili okulary 10 lat temu to nic dziwnego ;)
wCzteryOczy
 
Posty: 310
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 14:15

Re: Refundacja na okulary - NFZ "wykiwał" ludzi !

Postprzez martini » 14 paź 2013, o 15:38

Tak u nas w salonie też słyszałem tekst,, jak ostatnio robiłam okulary to były one refundowane.., pytam kiedy pani robiła te okulary ??? Nie pamietam dokładnie ale pewnie z 6 lat mają.......wszystko się zmnienia co rok to nowe wymogi a juz po takim okresie czasu to nic dziwnego że ludzie są w szoku że NFZ ma pacjentów w nosie :lol:
martini
 
Posty: 123
Dołączył(a): 1 sie 2012, o 16:57

Re: Refundacja na okulary - NFZ "wykiwał" ludzi !

Postprzez PIT-36 » 14 paź 2013, o 16:04

Znajomość wszelkich przepisów jest słaba a co dopiero bieżących wymogów. Tłumaczyć, doradzać i uświadamiać ludzi nam pozostaje. My musimy być na bieżąco :)
PIT-36
 
Posty: 27
Dołączył(a): 11 paź 2013, o 11:29

Re: Refundacja na okulary - NFZ "wykiwał" ludzi !

Postprzez zero » 14 paź 2013, o 20:34

jak ostatnio robiłam okulary to były one refundowane.., pytam kiedy pani robiła te okulary ??? Nie pamietam dokładnie ale pewnie z 6 lat mają..

Coś nie tak. Ostatnie okulary refundowane były przed powstaniem Kas Chorych, a więc przed 1997 r. czyli nie 6, ale 17 lat temu. Jak powstały kasy chorych w rozporządzeniu o zaopatrzeniu w środki optyczne zamieniono słowo "okulary" na "szkła". Było: "refunduje się okulary" a teraz jest "refunduje się szkła". Odpadła oprawka, robocizna i futerał, które wcześniej były refundowane w całości (z tanią, standardową oprawką z tworzywa)., Wtedy ustalono również limit cenowy na szkła, który obowiązuje do dziś.
zero
 
Posty: 259
Dołączył(a): 12 sty 2012, o 15:06

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Narodowy Fundusz Zdrowia NFZ opinie lekarzy i pacjentów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości