Dzieci a soczewki kontaktowe?

Dzieci a soczewki kontaktowe?

Postprzez loki813 » 1 kwi 2011, o 11:25

Dzień dobry.Czy dzieci mogą nosić soczewki kontaktowe? Czy wszystkie typy soczewek kontaktowych nadają się dla dzieci?
loki813
 
Posty: 11
Dołączył(a): 15 sty 2011, o 19:18

Re: Dzieci a soczewki kontaktowe?

Postprzez zez_ukryty » 1 kwi 2011, o 11:52

Mogą. Ale po dokładnej konsultacji z lekarzem. Zależy jeszcze ile dziecko ma lat i jego charakteru. Wiadomo, nie każe da sobie coś włożyć w oko.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Dzieci a soczewki kontaktowe?

Postprzez Monika OPTYK » 2 kwi 2011, o 09:15

Wszystkie typy soczewek kontaktowych nadają się do zastosowania u dzieci.Wizyty kontrolne z dziećmi u specjalisty powinny być częstsze ze względu na proces wzrostu.Aplikując soczewki kontaktowe małym dzieciom,należy zwrócić szczególną uwagę na staranne pielęgnowanie soczewek.
Avatar użytkownika
Monika OPTYK
 
Posty: 26
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dzieci a soczewki kontaktowe?

Postprzez Agnes » 4 kwi 2011, o 18:30

Dzieci mogą nosić soczewki kontaktowe
Nowe badania wskazują, że noszenie soczewek kontaktowych przez krótkowzroczne dzieci nawet w tak młodym wieku, jak 8 lat, może przynieść im wiele korzyści w porównaniu z okularami.
DPOzieci w wieku wczesnoszkolnym mogą czerpać takie same korzyści z noszenia soczewek kontaktowych, jak nastolatki, poprawiając w ten sposób jakość życia, a konkretnie:
- zdolność do uczestniczenia w aktywnościach takich jak sport czy taniec;
- wygląd;
- satysfakcję z korekcji wady wzroku.
Innymi słowy, małe dzieci doświadczają tych samych rozterek odnośnie metody korekcji wady wzroku, co wszyscy. Obchodzi je ich wygląd i dlatego doceniają to, że dzięki soczewkom kontaktowym wyglądają lepiej. Dzieci zdają sobie sprawę, że soczewki kontaktowe, w odróżnieniu od okularów, pozwalają im cieszyć się codziennymi aktywnościami fizycznymi, które są tak istotne w tej grupie wiekowej. Co więcej, dzieci uzmysławiają sobie, że jakość widzenia w soczewkach kontaktowych jest świetna i bywa lepsza niż w okularach.Pozdrawiam.
Agnes
 
Posty: 69
Dołączył(a): 7 mar 2011, o 16:14
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Re: Dzieci a soczewki kontaktowe?

Postprzez dzika » 5 kwi 2011, o 13:54

Witam
Chciałabym wiedzieć czy lepiej dla dziecka zdrowia wybrać soczewki czy okulary :?: Czy soczewki kontaktowe przy rozwoju gałki ocznej nie szkodzą :?:
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Re: Dzieci a soczewki kontaktowe?

Postprzez visionnata » 5 kwi 2011, o 15:39

Hej myślę,że na to pytanie najlepiej odpowiedzi udzieli Ci okulista z tego względu,że nawet u osób dorosłych zdarza się,że soczewki nie będą mile widziane-to wszystko w pewnym stopniu zależy od naszych oczu no i oczywiście od samego użytkownika-te soczewki trzeba dać sobie założyć,a jeżeli dziecko będzie temu przeciwne,to nawet siłą tego nie zrobimy.Podam Ci przykład z jakim w szpitalu spotkała się nasza okulistka-mianowicie u noworodka który miał niespełna miesiąc czasu stwierdzono wadę wzroku i wyglądała ona następująco OP:+11 OL:-11 dptr,czyli kolosalna różnica pomiędzy jednym okiem a drugim i u tego maleństwa zalecono noszenie soczewek kontaktowych :shock: -na pierwszą myśl jest to nie do zrealizowania,ale w momencie jak udało się te soczewki zaaplikować do oczu,to przy każdym następnym razie to dzieciątko czekało cierpliwie,aż założą mu te soczewki,dzięki którym jego oczka mogą patrzeć na świat. Więc sama widzisz,że w tym momencie nie wiadomo jakie reguły rządzą lekarzami,ale to oni mają ostateczne zdanie w kwestii-soczewki czy okulary.
Avatar użytkownika
visionnata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 28 sty 2011, o 10:25

Re: Dzieci a soczewki kontaktowe?

Postprzez OPTYKJAGA » 8 kwi 2011, o 12:03

Dzieci w szczególnych wypadkach noszą soczewki kontaktowe,bo są zalecane np.ze względu na duża różnicę wady pomiędzy jednym a drugim okiem.Okulary wtedy będą wadzić.Coraz bardziej firmy produkujące soczewki starają się ulepszać technologicznie swój produkt dlatego okuliści kilka lat wstecz bardziej byli przeciwni używania soczewek w wieku dorastania.W obecnym czasie soczewki są testowane i ulepszane co do potrzeb użytkownika.Prawdą jest,że każda styczność z soczewkami kontaktowymi musi iść w parze z wizytą okulistyczną,gdyż to on podejmuje ważne dla naszego zdrowia decyzje.
Avatar użytkownika
OPTYKJAGA
 
Posty: 26
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 10:08
Lokalizacja: OLSZTYN

Re: Dzieci a soczewki kontaktowe?

Postprzez katherina » 12 kwi 2011, o 20:42

Okej to może zacznijmy pisać o konkretach, wcześniejsze posty jakie widzę w tym wątku przydadzą się do wiadomości dla osoby która ma dziecko z wadą wzroku i chce aby one nosiło soczewki kontaktowe, ale może zacznijmy od odpowiedzi na kilka pytań. Skąd zrodził się ten pomysł w głowie rodzica? O jakim przedziale wiekowym dziecka mówimy? I jaka wada wzroku występuje u niego oraz czy prócz podstawowej wady sferycznej występuję zez lub też astygmatyzm...? Czekam na odpowiedzi na moje pytania... postaram się pomóc i rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczącego indywidualnego przypadku.
Avatar użytkownika
katherina
 
Posty: 193
Dołączył(a): 19 gru 2010, o 23:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dzieci a soczewki kontaktowe?

Postprzez karolajarosz » 29 kwi 2011, o 12:24

Witam serdecznie! Od jakiegoś czasu nie daje mi spokoju problem mojego dziecka (syn ma 14 lat),mianowicie ma ono dosyć dużą wadę wzroku +6,5/-1.75 i +6.5/1.5,regularnie odwiedzamy okulistę i korzystamy z usług różnych salonów optycznych,a ponieważ mój syn czynnie uprawia różnego rodzaju sporty postanowiliśmy tym razem wybrać się na dobór soczewek kontaktowych. I oczywiście nie było żadnego problemu-soczewki zostały dobrane, zamówione, syna nauczono jak ich użytkować-najpierw były to soczewki miesięczne (próbne),ale dla komfortu i wygody następnym razem zamówiliśmy jednodniowe i nadal nie było by w tym nic nadzwyczajnego,gdyby nie to,że przy wizycie kontrolnej pani doktor stwierdziła,że chyba bez sensu wydajemy pieniądze,ponieważ syn nie może przy tak dużej wadzie wzroku uprawiać żadnych sportów,podobno generalnie żaden wysiłek nie jest wskazany :( . Moje dziecko strasznie się zawiodło po usłyszeniu takich słów i stąd mój apel,czy ktoś jeszcze spotkał się z podobnym przypadkiem i czy rzeczywiście to co mówi nasza lekarz jest wiarygodne. Proszę o pomoc i rady.
karolajarosz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 29 kwi 2011, o 11:45

Re: Dzieci a soczewki kontaktowe?

Postprzez zez_ukryty » 29 kwi 2011, o 13:19

Jakie sporty uprawia syn? Często sporty siłowe nie są wskazane przy wysokich wadach ale najczęściej odnosi się to w kierunku krótkowzroczności. Sam jestem posiadaczem krótkowzroczności dosyć ok -4,50. Za młodu też od okulistki usłyszałem, że nie np chodzić na siłownie, czy też narażać się na zbyt duże skoki adrenaliny bo może to spowodować u mnie szybkie zwiększenie się wady wzroku. Jest w tym dużo prawdy. Aczkolwiek jak na razie z powodzeniem chodzę na basen, wspinaczkę, siłownię, jeżdżę na rowerze i biegam.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Następna strona

Powrót do Soczewki kontaktowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości